Čas na čtení: 8 minut
(Aktualizováno: 25/06/2021)

Barvitý, exotický, a mimořádné vlastnosti a místo stanoviště, najdete je 12 zvířata nejunikátnější zvířata v Evropě. obývající nejhlubší oceány, nejvyšší Alpy, nebo odpočívá v zelených evropských lesích, určitě se podívejte na tato úžasná divoká zvířata na svém příštím eskapádu v Evropě.

 

1. Unikátní zvířata k vidění v Evropě: Rys ostrovid

Obyvatel Švýcarsko, Francie, Itálie, a Česká republika, rys evropský je jedinečná divoká kočka. Lynx má krátký ocas, hnědá srst se skvrnami, tak snadno viditelné v zasněženém zimním lese.

Najdete tuto divokou kočku fascinujícím plemenem domácí kočky, a divoký skvrnitý gepard.

Kde mohu v Evropě vidět rysa evropského?

The Bavorský les je úžasné místo k pozorování rysů a jejich potomků.

Dusseldorf do Mnichov vlakem

Drážďany do Mnichova vlakem

Norimberk do Mnichova vlakem

Bonn do Mnichova vlakem

 

European Lynx in the snow is a Unique Animals To See

 

2. Unikátní zvířata k vidění v Evropě: Puffin

Tyto nádherné tvory můžete nejlépe spatřit od poloviny dubna na pobřežních útesech. Například, Ostrov Skomer v západním Walesu je skvělým cílem pro fotografování divoké zvěře a fotografií Puffin. Dále, Bretaňské pobřeží je dalším úžasným místem k obdivování atlantického mořského ptáka.

Puffiny dosahují až 30 cm na délku a 20 cm na výšku. navíc, s oranžovým zobákem a kruhy v očích, zjistíte, že je velmi snadné spatřit tyto krásné mořské ptáky na útesech u oceánu. S 90% celé světové populace v Evropě, po většinu roku můžete u pobřeží Evropy obdivovat celé kolonie.

Kde mohu vidět puffiny v Evropě?

Bretaňské pobřeží ve Francii a ostrov Skomer jsou skvělými místy, kde můžete vidět Puffina.

Amsterdam do Paříže vlakem

Z Londýna do Paříže vlakem

Rotterdam do Paříže vlakem

Z Bruselu do Paříže vlakem

 

Puffin is a Unique Animals To See In Europe

 

3. Unikátní zvířata k vidění v Evropě: Saiga

Saiga je jedinečná antilopa, bohužel, dnes ohrožena. Saiga je jedním z 12 nejvíce jedinečných zvířat, která můžete v Evropě vidět. Se svým neobvyklým nosem, toto jedinečné zvíře se může snadno přizpůsobit chladnému a horkému podnebí, protože forma nosu slouží tomuto účelu.

Proto, Saiga nemá pevný domov a může migrovat až 1000 km mezi létem a zimou. navíc, může ujít desítky km denně a je během dne většinou aktivní. Zajímavostí Saigy je, že kromě rostlin a trávy, jedí jedlé rostliny jiným zvířatům.

Kde mohu vidět Saigu v Evropě?

Saigu můžete spatřit v krásných karpatských horách a lesích.

 

Saiga is the wild in Europe

 

4. Unikátní zvířata k vidění v Evropě: Pine Marten

Pokud náhodou procházíte evropskými lesy a lesy, s největší pravděpodobností se setkáte s jedinečným Pine Marten. Pine Martens žijí ve stromových dírách a jsou docela dobří horolezci, pokud tedy chcete spatřit toto zvláštní stvoření, určitě se podívejte.

Pine Martens jsou v kaštanově hnědé barvě, se světle žlutým podbradníkem kolem krku. Proto i v lesích, bude těžké nechat si ujít toto fascinující zvíře na větvi stromu, s tím žlutým podbradníkem.

Kde mohu vidět Pine Martens?

Vysočiny ve Skotsku a Irsku, jsou nejlepší místa k vidění Pine Marten.

 

The Pine Marten is among the Unique Animals To See In Europe

 

5. Unikátní zvířata k vidění v Evropě: Ještěrka zelená

V 40 cm, bude opravdu těžké nechat si ujít evropskou zelenou ještěrku. Tato jedinečná ještěrka má zářivě zelenou záda a žluté břicho. Zajímavě, během období páření, muži mění barvu na jasně modrou.

Zelená ještěrka žije ve vysoké nadmořské výšce 2000 metrů, tak, zatímco vycházíte do rakouských hor, nezapomeňte se rozhlédnout. Pokud cestujete od podzimu do zimy, pak pravděpodobně uvidíte tyto ještěrky v jeskyních a suchých úkrytech. nicméně, v létě, počínaje březnem, tyto krásky se budou ohřívat na slunci.

Kde mohu vidět zelenou ještěrku?

Tuto zelenou ještěrku můžete spatřit sedět na slunci na skalách, po celé Evropě, Rakousko, Německo, až do Rumunska, a Turecko.

Salcburk do Vídně vlakem

Mnichov do Vídně vlakem

Graz do Vídně vlakem

Praha do Vídně vlakem

 

the gorgeous European Green Lizard

 

6. Unikátní zvířata k vidění v Evropě: Růžový plameňák

Krásné růžové plameňáky obývají jednu z nejlepší přírodní rezervace v Evropě. Růžové plameňáky žijí s úžasnými divokými koňmi v rezervaci Camargue ve Francii. Růžový plameňák se stal symbolem Camargue, v jeho zářivých růžových barvách.

V lagunách, bažina, nebo letí nahoru, předvádějí svou krásu, růžový plameňák je docela úžasný pohled. Jak procházíte 4 stezky v Camargue, rychle pochopíte, proč je tento pták jedním z 12 nejunikátnější zvířata v Evropě.

Kde mohu vidět růžového plameňáka v rezervaci Camargue?

Camargue je obrovská přírodní rezervace ve Francii. Aby bylo možné vidět tohoto jedinečného ptáka, jděte do Ornitologický park.

Lyon do Toulouse s vlakem

Paříž do Toulouse s vlakem

Nice do Toulouse s vlakem

Bordeaux do Toulouse s vlakem

 

Flying Pink Flamingo

 

7. Velryby v Irsku

Pokud náhodou plujete na jihu Irska, někde v dálce, z vody by se mohla vynořit hrbolatá hlava. To by mohla být keporkak, nádherná a obrovská velryba žijící v oceánu kolem Irska.

Přes jejich působivou a zastrašující velikost, 12-16 metrů, jsou neškodné a jemné. Tyto krásné velryby dorazí koncem podzimu, zpívat jejich složité písně, trvající mezi 10-20 minut.

Kde mohu vidět keporkaků?

Skotsko, Irsko, Anglie je skvělá pro pozorování velryb.

 

 

8. Unikátní zvířata k vidění v Evropě: vlci

Fascinující a děsivé, vlci jsou jedním z ohrožených zvířat v Evropě. Tato jedinečná zvířata se snadno přizpůsobí jakémukoli stanovišti, v jejich maskovacích barvách, a velké. Existuje mnoho plemen vlků, ale průměrný vlk může dosáhnout až 70 kg.

Vlci žijí v lesích, v baleních, a považována za vysoce chráněná zvířata v Evropě. Existují ochranná centra a rezervy, které chrání vlky a poskytují jim ty nejlepší podmínky, aby úplně nevyhynuli.

Kde můžu vidět vlky v Evropě?

Region Ligurie v Itálii, Bavorský les, a Polsko jsou vlci’ preferované stanoviště.

 

Special Wolves Animals To See In Europe

 

9. Unikátní zvířata k vidění v Evropě: Delfíni

Stříkající a zpívající ve vodách italského pobřeží, milí delfíni jsou úžasný pohled. Zatímco každý pravděpodobně viděl delfíny na obrázcích, vodní parky, nebo zoologické zahrady v Evropě, nic se nevyrovná plachtění a obdivování těchto krásných tvorů.

Nejlepší čas na prohlídku delfínů je léto, kdy je teplejší, a můžete se vydat na prohlídku lodí, která sleduje delfíny.

Kde mohu vidět delfíny v Itálii?

The krásné pobřeží Cinque Terre a Ligurské moře jsou ideálním místem k vidění divokých delfínů v Itálii.

La Spezia do Riomaggiore s vlakem

Florencie do Riomaggiore s vlakem

Modena do Riomaggiore s vlakem

Livorno do Riomaggiore s vlakem

 

Dolphins in Italy jumping over water

 

10. Žralok žralok

Když většina lidí slyší “žralok” nejpřirozenější reakcí je pronikavý strach. nicméně, mocný Basking Shark může být obrovský a zastrašující co do velikosti, ale tento žralok jí jen plankton.

Proto, kolem nich se můžete cítit naprosto bezpečně 12 tóny a 12 metrů ryby. Žralok Basking je druhým největším žralokem ve Velké Británii, a nejlépe vidět z útesů v létě. Tak, pokud vidíte velkou trojúhelníkovou ploutev a šedé tělo, pak zamávejte a připravte fotoaparát na snapování žraloka.

Kde mohu vidět Basking Sharks Inn ve Velké Británii?

u pobřeží Cornwell, ostrov mužů, a mnoho břehů západní Anglie, můžete vidět žraloky v jejich přirozeném prostředí.

 

Basking Sharks looks similar to whales

 

11. Unikátní zvířata k vidění v Evropě: Rosomák

Nepořádek, Nepořádek, je přezdívka rosomáka v latině, přeloženo do lepku. Toto neobvyklé jméno se hodí pro největšího člena rodiny Mustelidae – dokonale, protože mají neobvyklou velkou chuť k jídlu.

Z tohoto důvodu, rosomáci mohou cestovat daleko a hledat jídlo, a nyní je najdete po celé Evropě.

Kde mohu vidět Wolverines?

Obvykle, populace rosomáků je koncentrována v Rusku, tajga, a Asii. navíc, můžete také vidět vlkodlaky v park vysočiny ve Velké Británii.

 

Wolverine is a Rare and part of the Unique Animals To See In Europe

 

12. Unikátní zvířata k vidění v Evropě: Kozorožec alpský

Vysoko v 4000 metrů, mezi zasněženými vrcholky hor, na skalnaté útesy, najdete kozorožce alpské. S rohy, které mohou dorůst 140 cm, tato horská koza je jedním z nejpůsobivějších a nejunikátnějších zvířat v Evropě.

Za prvé, obývající evropské Alpy, kozorožec alpský, není tak snadné odhalit ve srovnání s žraloky žraloky a zelenými ještěrky. kromě, jejich kopyta usnadňují kozorožci vylézt nahoru a uniknout dravcům ve skalnatých Alpách.

Kde mohu vidět alpského kozorožce?

Italské Alpy a švýcarské Alpy mít pár úžasné názory pro pozorování divoké zvěře a kozorožce alpské.

Curych do Wengen s vlakem

Ženeva do Wengen s vlakem

Bern do Wengen s vlakem

Basilej do Wengenu s vlakem

 

Mountain Alpine Ibex

 

Tady v Uložit vlak, rádi vám pomůžeme naplánovat výlet na nejlepší místa pro pozorování divoké zvěře. Cesta vlakem napříč Evropou je ideální pro cestu do přírodních stanovišť těchto jedinečných zvířat v Evropě.

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „12 nejunikátnějších zvířat k vidění v Evropě“? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Funique-animals-europe%2F%3Flang%3Dcs– (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)