Čas na čtení: 6 minut
(Aktualizováno: 12/03/2022)

Každý, kdo někdy viděl film o horolezectví, ví, že dosáhnout vrcholu Mount Everestu není snadný úkol. Ani dosažení základního tábora Everest není žádný piknik, ale pro většinu lidí je to mnohem dosažitelnější cíl. Existuje mnoho různých způsobů, jak to udělat, a vše závisí na tom, co v zážitku hledáte. Můžete vyrazit, létat nebo jet autobusem, a jsou také různé cesty, kterými se můžete vydat. Ujistěte se, že si uděláte průzkum a vyberete možnost, která je pro vás ta pravá. Tady jsou 3 Nejlepší způsoby, jak udělat základní tábor Everest.

 

1) Trekking do základního tábora Everest

Toto je nejoblíbenější způsob, jak udělat základní tábor Everest, a také nejlevnější. Je možné to udělat jako organizovaný výlet nebo samostatně. Pokud hledáte nejlevnější variantu, Nepál je místo, kam budete chtít zamířit. Nevýhodou je, že mimo Namche Bazaar a Lukla nejsou žádné silnice – takže kdyby se něco stalo a nemůžete pokračovat, pak vás čeká velmi dlouhá procházka zpět do Pokhary!

Obvykle to trvá kolem 10 dny do výšlap na úpatí Mount Everestu z Lukly. Trasa sleduje řeku Dudh Kosi a prochází vesnicemi Phakding, Namche bazar, Tengboche, Pheriche, a Lobuche. Závěrečný výstup do základního tábora je náročný, ale výhledy stojí za to!

Nadmořská výška základního tábora Everest je 17,598 chodidla (5,364 metrů). Trekking do základního tábora Everest je náročný, ale obohacující zážitek, a výhledy na Mount Everest jsou naprosto úžasné. Ujistěte se, že máte dostatek fotografií!

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paříže do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

Trekking To Everest Base Camp

 

2) Turistika

Nejoblíbenějším způsobem, jak se dostat do základního tábora Everest, je pěší turistika. Je to skvělý způsob, jak vidět krajinu a zároveň si trochu zacvičit. Cesta trvá asi dva týdny, a existuje mnoho různých tras, ze kterých si můžete vybrat. Ujistěte se, že si uděláte průzkum a vyberete si trasu, která je pro vás ta pravá!

Ujistěte se, že trénujete, než půjdete. Nejezte jen tuny nezdravého jídla a neukažte se s očekáváním, že budete na tuto túru připraveni. Budování svalové hmoty bez přidávání příliš velkého množství tělesného tuku je důležité, pokud se chcete dostat až do základního tábora!

Zabalte světlo, ale nebalte se příliš lehce. Potřebujete dostatek zásob na dva týdny cestování – včetně oblečení navíc, zdravotní zásoby, a cokoli dalšího, co byste mohli potřebovat – takže se nesnažte ušetřit váhu tím, že si odstřihnete zubní kartáček nebo vynecháte pláštěnku. Pamatujte, že vše musíte nést sami.

Tempo sami! Každodenní turistika od úsvitu do soumraku vás rychle vyčerpá, zejména proto, že zde není rovinatá země – každý krok bude buď do kopce nebo z kopce. Rozdělte jej na menší části a dělejte si časté přestávky.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paříž Amsterdam vlaky

 

 

3) Výlet vrtulníkem do základního tábora Everest

Toto je nejrychlejší způsob, jak udělat základní tábor Everest, ale také nejdražší. Existuje mnoho společností, které nabízejí a Výlet vrtulníkem do základního tábora Everest a je to skvělý způsob, jak vidět Mt Everest a okolní oblasti. Pokud se pokoušíte rozhodnout mezi touto možností a pěší turistikou, přemýšlejte o tom, kolik máte času – pokud chcete utratit 20 dny procházky krajinou pak rozhodně nazujte boty a začněte chodit!

Létání je rozhodně nejrychlejší způsob, jak se dostat do základního tábora Everest, ale není to vždy nejlevnější nebo nejpohodlnější. Podle toho, jak na to půjdeš, létání může být nákladná záležitost, která vyžaduje hodně plánování předem – a také nějaké následné plánování, pokud chcete strávit více času v základním táboře, než abyste se cestou z Káthmándú proháněli.. Ujistěte se, že si uděláte průzkum a vyberete možnost, která vám nejlépe vyhovuje!

Před odjezdem se ujistěte, že máte všechna svá víza a povolení seřazená – mnoho letů směřujících do Tibetu ani nenastoupí na palubu cestujících bez těchto dokumentů v ruce. Plánovat dopředu, také; lety během vrcholné období (březen-květen) bude dražší než lety mimo hlavní sezónu.

 

Údolí Khumbu

Údolí Khumbu se nachází v severovýchodní části Nepálu a je domovem světoznámého základního tábora Everest.. Údolí je také domovem mnoha dalších oblíbených turistické stezky, včetně okruhu Annapurna.

The Khumbu region je krásná oblast s tyčícími se horami a nedotčenými údolími. Není divu, že je tomu tak oblíbenou destinací pro turisty a turisty!

V údolí Khumbu je mnoho různých vesnic, a každý z nich má svůj vlastní jedinečný charakter a kulturu. Mezi nejoblíbenější vesnice patří Namche Bazaar, Tengboche, Pheriche, a Lobuche.

 

AMS

Mnoho turistů má ve vysokých nadmořských výškách problémy, proto se ujistěte, že jste přijali opatření, pokud máte nějaké příznaky akutní horské nemoci (AMS).

Akutní horská nemoc (AMS) je problém, který může postihnout turisty a turisty ve vysokých nadmořských výškách. Může způsobit řadu příznaků, od mírných bolestí hlavy až po život ohrožující plicní edém. Ujistěte se, že jste si vědomi příznaků AMS, a učiňte preventivní opatření, pokud se u vás některé z nich objeví. Pijte hodně tekutin, dobře jíst, a moc na sebe netlačte. Pokud máte nějaké pochybnosti o svém zdraví, vždy je nejlepší udělat chybu na straně opatrnosti a vrátit se dolů do nižší nadmořské výšky.

Základní tábor Everest je zážitek, který se jednou za život stane, ale ujistěte se, že je to pro vás správná volba! Pěší turistika až z Káthmándú může být skličující, zejména proto, že někteří lidé se v této nadmořské výšce necítí úplně na stejné úrovni. Pokud se necítíte dobře nebo máte obavy z pěší turistiky v tak náročném terénu, existuje mnoho dalších způsobů, jak vidět základní tábor Everest.

Výstup do základního tábora Mount Everest není snadný úkol. Chce to měsíce tréninku, a cesta na horu není o nic jednodušší – může to být ještě těžší! Pokud jste rozhodnuti dosáhnout základního tábora Everest, nezapomeňte si udělat průzkum a vybrat možnost, která je pro vás ta pravá!

Základní tábor Everest může být obtížný a náročný proces, ale stojí za to cestu dosáhnout. Existuje mnoho různých tras, kterými se můžete vydat, stejně jako způsobů dopravy, které vám pomohou dostat se tam rychleji a s menšími obtížemi, podle toho, jaké jsou vaše potřeby. Doufáme, že tento článek byl informativní pro ty, kteří nikdy předtím nezkusili základní tábor Everest nebo nevědí, kde začít!

Nantes Bordeaux Vlaky

Paříže do Bordeaux Vlaky

Lyon do Bordeaux Vlaky

Marseilles do Bordeaux Vlaky

 

Hiking to Kathmandu

 

Tady v Uložit vlak, rádi se s vámi podělíme 3 Nejlepší způsoby, jak udělat základní tábor Everest.

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „3 nejlepší způsoby, jak udělat základní tábor Everestu“?? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fways-do-everest-base-camp%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)