Čas na čtení: 5 minut
(Aktualizováno: 21/10/2022)

Po dlouhém plánování dovolené v Evropě, nejhorší věc, která se může stát, je zpoždění a, v nejhorším případě, zrušení cesty. Stávky vlaků, přeplněná letiště, a ke zrušeným vlakům a letům někdy dochází v cestovním ruchu. Zde v tomto článku, poradíme, co dělat v případě vlakové stávky v Evropě a Spojeném království.

 

Vlak stávky v Evropě & Spojené království:

Zatím, 2022 bude vzpomínat na rok, kdy cestovní ruch vzkvétal díky relaxaci v souvislosti s Covid-19, ale pak vždy došlo k nějakým stávkám kvůli přetížení tohoto odvětví. V červenci 2022, bylo oznámeno, že železničáři ​​a zaměstnanci byli poprvé ve stávce 25 let. tudíž, toto ovlivnilo Eurostar, meziměstské vlaky, metro, autobusová služba, a doprava po celé Británii.

nicméně, Anglie není v tomto chaosu sama. Železniční dělníci v Nizozemsku, a Itálie protestovaly v srpnu a září 2022. Tím pádem, regionální vlaky z Amsterdamu do Rotterdamu, Milán, a další regionální vlaky mezitím přerušily provoz 1 den do 3 dní.

 

Proč jsou vlakové stávky v Evropě?

Důvody stávek vlaků v Evropě se různí. nicméně, hlavními důvody stávek vlaků jsou nízké mzdy, násilí na železničním personálu, inflace, a rostoucí životní náklady. Například, kvůli násilí proti personálu došlo v Itálii ke stávkám vlaků, tak železničáři ​​požádali o další bezpečnostní ochranu. Na druhou stranu, inflace byla hlavním důvodem stávek vlaků ve Spojeném království a Skotsko.

 

Zůstaňte aktualizováni

Na dovolené je snadné na všechno zapomenout, a sledování zpráv není v prázdninových plánech nikoho. nicméně, mít uši otevřené, chatování s místními obyvateli, nebo dokonce s jinými turisty může být velmi nápomocný a poučný. Dále. sledování místních zpráv online v cílové destinaci vám může ušetřit starosti, a neočekávané změny vašeho itineráře.

Například, národní železnice zveřejnila na svých webových stránkách oznámení o protestních akcích. Konkrétní data stávek byla uvedena s pokyny pro cestující. Tak, kontrola zpráv může hrát velkou roli, když plánování evropské cesty.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

 

Rezervace jízdenek na vlak: Přečtěte si Malý tisk

Rezervaci jízdenka na vlak nebylo nikdy jednodušší. Dále, dnes ty zarezervujte si jízdenku na vlak online a není potřeba to tisknout, stačí předložit e-jízdenku na mobilu při nástupu do vlaku. nicméně, většina lidí se neobtěžuje číst železniční politiku nebo malé písmo před dokončením rezervace. Tudy, cestující snadno zmeškají speciální pokyny týkající se změn jízdních řádů, zpoždění, a v extrémních situacích – stávky vlaků.

Dále, pokud počítáte s tím, že se zeptáte na nádraží, pak se možná budeš divit. Občas se k železničářům na protest přidá i nádražní personál, tím pádem, pokladny se kvůli stávkám také zavírají. Proto, při rezervaci vstupenek a v oznámení o datu stávky online byste si měli vždy přečíst malé písmo.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paříž Amsterdam vlaky

 

Train strikes in Europe and UK

 

Stáhněte si cestovní aplikace

Stahování užitečné aplikace před cestou se stala jednou ze základních věcí, které je třeba udělat pro fantastický výlet. Aplikace Uložit vlak na vašem mobilu je cestování vlakem nejbezpečnější a nejpohodlnější. Tato aplikace vám pomůže získat ty nejlepší letenky za nejlepší ceny a zůstat v obraze na vaší cestě.

Nejlepší na aplikacích je, že budete dostávat okamžité aktualizace o vaší cestě vlakem, ať jste kdekoli. Například, pokud dojde ke zpoždění nebo změně času odjezdu vlaku, obdržíte upozornění, což je užitečné zejména v případě vlakových stávek v Evropě.

 

FAQ: Co dělat V případě stávky vlaku?

Co dělat v případě, že můj původní vlak bude zrušen?

Podívejte se na webové stránky železniční společnosti, kde najdete alternativní jízdní řády vlaků, nebo kontaktujte železničního agenta, u kterého jste si jízdenku zakoupili. Nejčastěji je vlaková doprava omezena, takže můžete jet buď dřívějším nebo pozdějším vlakem. Tudy, stále cestujete vlakem, což je rychlé a nejpohodlnější ve srovnání s jízdou autobusem nebo půjčením auta.

Co dělat, když přijedete na vlakové nádraží a dozvíte se o zrušení vlaku?

Pokud přijedete na vlakové nádraží a zjistíte, že vlak je zrušen, nejprve zkontrolujte, kdy jede další vlak. Pokud je navrhovaný jízdní řád nedostatečný, a možná dorazíte pozdě do cíle, můžete zvážit použití taxi. Peníze za jízdenku na vlak můžete obdržet kontaktováním kanceláře železniční stanice nebo online, pokud jste si jízdenku na vlak zarezervovali online.

Salzburg Vídeň Vlaky

Mnichov do Vídně Vlaky

Graz do Vídně Vlaky

Prahy do Vídně Vlaky

 

What To Do In Case Of A Train Strike?

 

Mohu získat náhradu za jízdenku na vlak v případě stávky vlaku??

V případě stávky vlaku, můžete obdržet náhradu za jízdenku po odjezdu vašeho původního vlaku. Jinými slovy, nemůžete požádat o vrácení peněz před původní dobou cesty. nicméně, měli byste si při rezervaci jízdenky na vlak na webu železniční společnosti ověřit její zásady pro vrácení peněz v případě stávky vlaku, zpoždění, a zrušení.

Interlaken do Curych Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Curych Vlaky

Geneva do Curych Vlaky

 

Příprava na dovolenou vyžaduje více než jen výběr termínu a rezervaci letenek, ubytování, a jízdenku na vlak. Skvělá cesta začíná nalezením nejlepších vlakových jízdenek. My v Uložit vlak rádi vám pomůžeme s přípravou na cestu vlakem, najít nejlepší vlakové jízdenky za nejlepší ceny, a provede vás cestou vlakem.

 

 

Chcete na své stránky vložit náš blogový příspěvek „Co dělat v případě vlakové stávky v Evropě“? Můžete buď pořídit naše fotografie a text, nebo nám můžete dát odkaz na tento blogový příspěvek. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/en/what-to-do-train-strike-europe/ – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)