Čas na čtení: 4 minut
(Aktualizováno: 27/03/2021)

Železniční doprava je nejvíce šetrné k životnímu prostředí způsob, jak cestovat. Skleníkový efekt plynných emisí na kilometr na železniční dopravu je 80% méně než auta. V některých zemích, méně než 3% ze všech druhů dopravy emise plynů pochází z vlaků. Jediné metody šetrnější k životnímu prostředí než vlaky při chůzi cyklistika. Tam je mnoho důvodů, proč se rozhodli cestovat vlakem je šetrné k životnímu prostředí a my bychom chtěli podělit s vámi!

Typický vlaková linka může nést 50,000 osob za hodinu. Srovnejte to s dálnice pruhu, které se mohou pohybovat pouze 2,500 osob za hodinu.

 

 

Zobrazit tento příspěvek na Instagram

 

Příspěvek sdílený Nigelem C Williamsonem (@terealnigelcw)

 

Když kontrastní autodopravu s kolejnicí, externí náklady, hluk, znečištění ovzduší, nehody, a zhoršení infrastruktury, a dopravní zácpy jsou daleko nižší na vlaky, než za použití soukromého vozidla.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Rotterdam do Londýna Vlaky

Paříže do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

Hluková zátěž – Proč zvolit cestu vlakem je šetrné k životnímu prostředí

Hlukové znečištění je nepříznivým účinkem hluku na člověka i na člověka zvířata. Je to přímý důsledek chudé územní plánování. Problémy s hlukem od data znečištění zpátky do starého Říma! Dnes, hluková zátěž z automobilů může dojít k poškození psychického stavu lidí. Symptomy zahrnují hypertenzi, Hladiny high-stress, tinnitus, poruchy spánku, a další škodlivé účinky.

V současné době, existují opatření, která omezí dopad hluku vozovky. Opatření zahrnují protihlukové stěny, omezování rychlosti vozidla, změna vozovky textury, stejně jako dopravní kontroly, které umožní plynulý tok vozidel. To znamená, že vozy v systému řízení dopravy budou muset používat své brzdy a akcelerace menší.

Vlak je šetrný k životnímu prostředí, a to je rozhodující. Indie je vidět prodeje automobilů zvyšující se na roční bázi. Čína Předpokládá se, mít 300 milionů automobilů na silnici ze strany 2030. Letectví a lodní cestování jsou také přidat ke globálním emisím CO2. Zdá se, že ze všech druhů dopravy, - pouze vlaky udržují nízké emise a - udržitelný pro budoucnost.

Elektrická a hybridní vozy jsou samozřejmě lepší pro životní prostředí než tradiční automobily, ale problém dneška je, že tyto vozy jsou příliš drahé být prodány na úrovni, která bude vyvážení negativních důsledků vozů.

Rimini Florencii vlaků

Řím Florencii Vlaky

Florence k Římu Vlaky

Venice Florencii vlaků

 

 

Dieselové vlaky a elektrické vlaky

Tam je rozdíl mezi motorová nafta vlaky a elektrický vlaky. elektrické vlaky vysílat 20-35% méně uhlíku než dieselové vlaky. Vlak je šetrné k životnímu prostředí, zejména elektrické vlaky, které jsou napájeny z obnovitelných zdrojů energie a nabídky uhlíku bez cesty. emise ze vlaky v Evropě sníží o dalších 50% podle 2030. Tato čísla jsou skvělé, protože vlaky představují 8.5% ze všech cestovních činností.

Kolín nad Rýnem do Frankfurtu Vlaky

Mnichov do Frankfurtu Vlaky

Hanover do Frankfurtu Vlaky

Hamburg do Frankfurtu Vlaky

 

 

Zobrazit tento příspěvek na Instagram

 

Příspěvek sdílený Daveem Wheelerem (@davewheelerstudio)

Vlaky nebo letadla – proč je volba cestování vlakem šetrná k životnímu prostředí

Klíčovou důležitou položkou, když porovnání vlaky do letadel je to, že letadla je nutné použít neuvěřitelné množství paliva pro vzlet a přistání. Taky, když lidé cestují letadlem, mají tendenci se dostat na letiště autem. To přispívá k emisím CO2 na jejich cestě. To dělá Užívání meziměstské vlak ne-nasnadě pro životní prostředí.

Tam byly některé nedávné události, Zvláště pro lidi služebně kteří jsou informováni prostřednictvím cestovní kanceláře dopadu oxidu svých letů. Taky, stranou od okolního prostředí, je to velmi obtížné dosáhnout centra města autem, zatímco, pokud jste ve vlaku, máte přímý přístup do městských center. Tento, častěji než ne, také znamená, že je mnohem rychlejší cestovat vlakem než jakýkoli jiný způsob.

Janov do Milán Vlaky

Řím Milán Vlaky

Bologna do Milán Vlaky

Verona Milan Vlaky

 

Na závěr, vlak je ekologický a nejekologičtější způsob cestování a také poskytuje pohodlí lidem cestujícím za prací i za zábavou. Nárůst v autě na cestě znamená, že dopravní zácpy a znečištění jsou na vzestupu a vlaky jsou dopravní řešení pro ochranu životního prostředí.

 

Hledáte způsob, jak koupit jízdenky na vlak s žádné rezervační poplatky? Jít do www.saveatrain.com získat přístup k nejlevnější sazby vlaků.

 

Chcete vložit náš blogový příspěvek na své stránky?, Potom klikněte sem: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwhy-choosing-to-travel-by-train-is-environmentally-friendly%2F%3Flang%3Dcs – (Přejděte k kód pro vložení)