Резервира билет за воз
СЕГА

Конвертор на алатката | Девизниот курс | Cryptocurrencies

 

На Зачувај воз ние, исто така, се размислува за нашата воз патување клиенти, па затоа решивме да ви даде бесплатен инструмент за размена конвертор на валути, така да не мора да губите време во потрага по уште една алатка споредба валута, или размислување што е на девизниот курс валута, кога ќе се обучуваат патувања, каде и да одиш.

Нашите Конвертор на валути алатка може да се користи кога ќе се патува, но, исто така, само за општа предлага, нашата валута алатка ги вклучува сите главни валути и пари опции постојат, како на пример евра, долари, ГБП, Но, исто така cryptocurrencies конверзии.

 

Конвертор на алатката

Оваа валута конвертор алатка ќе се претвори во две главни валути во овој свет, Долари за евра, но може да се избере од паѓачката листа за повеќе валути на вашиот избор и врши конверзија на валута.

Конвертор на валути: EUR / USD

 

Cryptocurrencies конвертор алатката

Cryptocurrencies постои од 2009, некои луѓе веруваат во тоа, а некои не, но ние сепак мислев дека ќе биде правдата, да ви даде опција да го конвертирате големи валути и нивните разлики за да cryptocurrencies.

Конвертор на валути: БТК / ЕУР

 

Листа на земји во светот и Валута да конвертирате

На подолу листа е сортирана од А до Ш цел, за да може да го најде вистинскиот валута која сакате да го конвертирате повеќе лесно.

Земја или територија валута симбол
А
Авганистан Авганистанската авганистанските AFN
Акротири и Dhekelia (Велика Британија) Европската евра евра
Aland Острови (Финска) Европската евра евра
Албанија албански леки СИТЕ
Алжир Алжирски динарот DZD
американска Самоа (САД) САД долар долари
Андора Европската евра евра
Ангола Анголска Кванза AOA
Ангилја (Велика Британија) Исток Карибите долар XCD
Антигва и Барбуда Исток Карибите долар XCD
Аргентина Аргентински пезос АРС
Ерменија ерменски Драм AMD
Аруба (Холандија) Aruban Флорин AWG
островот на вознесението (Велика Британија) Света Елена Паунд SHP
Австралија австралискиот долар AUD
Австрија Европската евра евра
Азербејџан азербејџански манат £
B
Бахамите Bahamian долар BSD
Бахраин Бахреин динар BHD
Бангладеш Бангладеш игра BDT
Барбадос Барбадос долар BBD
Белорусија Белоруски рубља BYN
Белгија Европската евра евра
Белизе Белизе долар BZD
Бенин Западна Африка CFA франк INR
Бермудски (Велика Британија) Бермудски долар BMD
Бутан Бутан Ngultrum BTN
Боливија Боливискиот Боливиано BOB
Bonaire (Холандија) САД долар долари
Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина конвертибилна марка BAM
Боцвана Боцвана Пула BWP
Бразил Бразилецот Реал BRL
Британска Територија на Индиски Океан (Велика Британија) САД долар долари
Британски Девствени Острови (Велика Британија) САД долар долари
Брунеи Брунеи долар БНД
Бугарија бугарскиот лев лева
Буркина Фасо Западна Африка CFA франк INR
Бурунди Бурунди франк BIF
C
Зелено'ртски Острови Кејп Verdean ескудо CVE
Камбоџа Камбоџа Рил KHR
Камерун Централна Африканска CFA франк XAF
Канада канадски долар CAD
Карибите Холандија (Холандија) САД долар долари
Кајмански Острови (Велика Британија) Кајмански Острови долар KYD
Централна Африканска Република Централна Африканска CFA франк XAF
Чад Централна Африканска CFA франк XAF
Четемските Острови (Нов Зеланд) Новозеландски долар NZD
Чиле Чилеански пезос CLP
Кина Кинески јуани Renminbi CNY
Божиќниот Остров (Австралија) австралискиот долар AUD
Кокос (Keeling) острови (Австралија) австралискиот долар AUD
Колумбија колумбиската пезос ПОЛИЦАЕЦ
Коморите Comorian франк KMF
Конго, Демократска Република Конго франк CDF
Конго, Република на Централна Африканска CFA франк XAF
Кук Острови (Нов Зеланд) Кук Острови долар никој
Коста Рика Коста американска Colon CRC
Брегот на Слоновата Коска Западна Африка CFA франк INR
Хрватска хрватскиот таму куни
Куба Кубанскиот пезос КУП
Курасао (Холандија) Холандија Antillean гилдер НА
Кипар Европската евра евра
Чешка Чешка корона CZK
D
Данска дански круна DKK
Џибути Djiboutian франк DJF
Доминика Исток Карибите долар XCD
Доминиканска Република Доминиканска пезос директор на фотографија
Е
Еквадор САД долар долари
Египет Египетска фунта EGP
Ел Салвадор САД долар долари
Екваторијална Гвинеја Централна Африканска CFA франк XAF
Еритреа Еритреја Nakfa ERN
Естонија Европската евра евра
Свазиленд (порано Свазиленд) Swazi Lilangeni SZL
Етиопија Етиопија Birr ETB
F
Фолкландските Острови (Велика Британија) Фолкландските Острови Паунд FKP
Фарски Острови (Данска) фарски круна никој
Фиџи Фиџи долар FJD
Финска Европската евра евра
Франција Европската евра евра
француска Гијана (Франција) Европската евра евра
Француска Полинезија (Франција) ОПР франк XPF
G
Габон Централна Африканска CFA франк XAF
Гамбија Gambian Даласи GMD
Џорџија Грузискиот рок ГЕЛ
Германија Европската евра евра
Гана Гана Cedi GHS
Гибралтар (Велика Британија) Гибралтарска фунта ГИП
Грција Европската евра евра
Гренланд (Данска) дански круна DKK
Grenada Исток Карибите долар XCD
Гвадалупе (Франција) Европската евра евра
Гуам (САД) САД долар долари
Гватемала Гватемала Quetzal GTQ
Гернзи (Велика Британија) Гернзи фунта GGP
Гвинеја Гвинеја франк GNF
Гвинеја-Бисао Западна Африка CFA франк INR
Француска Гвајана Guyanese долар GYD
H
на Хаити Хаити Gourde HTG
Хондурас Хондурас Lempira HNL
Хонг Конг (Кина) Хонг Конг долар HKD
Унгарија унгарската форинта HUF
јас
Исланд исландската круна ISK
Индија индиски рупија INR
Индонезија индонезиски рупии ИДР
интернационален монетарен фонд (ММФ) SDR (Специјални Право) XDR
Иран Иранскиот риал IRR
Ирак ирачкиот динар IQD
Ирска Европската евра евра
Остров на Човекот (Велика Британија) Мански фунта IMP
Израел Израелскиот Нов Шекел ТИЕ
Италија Европската евра евра
J
Јамајка Јамајкански долар JMD
Јапонија јапонскиот јен JPY
Џерси (Велика Британија) Џерси фунти JEP
Џордан Јорданскиот динар JOD
K
Казахстан Казахстан tenge KZT
Кенија Кениски шилинг СЗО
Кирибати австралискиот долар AUD
Косово Европската евра евра
Кувајт кувајтски динар KWD
Киргистан јас Kyrgyzstani килограми
L
Лаос Лао пилешко LAK
Летонија Европската евра евра
Либан Либанската фунта LBP
Лесото Лесото Лоти LSL
Либерија Либерија долар LRD
Либија Либискиот динар SOUND
Лихтенштајн, швајцарскиот франк CHF
Литванија Европската евра евра
Луксембург Европската евра евра
M
Макао (Кина) Macanese Pataca MOP
Мадагаскар малгашки Ariary НА
Малави Малави Kwacha MWK
Малезија Малајски Рингит MYR
Малдивите Малдиви Rufiyaa МВР
Мали Западна Африка CFA франк INR
Малта Европската евра евра
Маршалските Острови САД долар долари
Мартиник (Франција) Европската евра евра
Мавританија Мавританија Ouguiya MRU
Маврициус Mauritian рупија WALL
Мајот (Франција) Европската евра евра
Мексико Мексикански пезос MXN
Микронезија САД долар долари
Молдова Молдавска леа MDL
Монако Европската евра евра
Монголија Монголски Tugrik МНТ
Црна Гора Европската евра евра
Монтсерат (Велика Британија) Исток Карибите долар XCD
Мароко Марокански Дирхам MAD
мозамбик Mozambican metical MZN
Мјанмар (порано Бурма) Мјанмар Kyat МПР
N
Намибија Намибија долар NAD
науру австралискиот долар AUD
Непал Непалците рупија НПР
Холандија Европската евра евра
нова Каледонија (Франција) ОПР франк XPF
Нов Зеланд Новозеландски долар NZD
Никарагва Никарагва Кордоба NIO
Нигер Западна Африка CFA франк INR
Нигерија Нигериски Naira NGN
Ниуе (Нов Зеланд) Новозеландски долар NZD
Норфолк Остров (Австралија) австралискиот долар AUD
Северни Маријански Острови (САД) САД долар долари
Северна Кореа Северна Кореја Освои KPW
Северна Македонија (порано Македонија) Македонски денар МКД
Норвешка Норвешка круна доволно
на
Оман Омански риал OMR
P
Пакистан Пакистан рупија PKR
Palau САД долар долари
Палестина Израелскиот Нов Шекел ТИЕ
панама САД долар долари
Папуа Нова Гвинеја Папуа Нова Гвинеја кино СИМЕОНОВА PGK
Парагвај Paraguayan Guaraní PYG
Перу Перуанскиот сол ПЕН
Филипините Филипините пезос слика PHP
Питкерн Острови (Велика Британија) Новозеландски долар NZD
Полска полски злоти PLN
Португалија Европската евра евра
Порто Рико (САД) САД долар долари
П
Катар Катар риал QAR
R
обединување (Франција) Европската евра евра
Романија Романскиот леј RON
Русија Руската рубља RUB
Руанда Руанда франк RWF
S
Саба (Холандија) САД долар долари
Сен Бартелеми (Франција) Европската евра евра
Света Елена (Велика Британија) Света Елена Паунд SHP
Свети Китс и Невис Исток Карибите долар XCD
Света Луција Исток Карибите долар XCD
Свети Мартин (Франција) Европската евра евра
Свети Винсент и Гренадини (Франција) Европската евра евра
Свети Винсент и Гренадини Исток Карибите долар XCD
Самоа Самоа Tala WST
Сан Марино Европската евра евра
Сао Томе и Принципе Сао Томе и Принципе добра STN
Саудиска Арабија Саудиска Арабија риал SAR
Сенегал Западна Африка CFA франк INR
Србија српскиот динар динари
Сејшелите Сејшелски рупија SCR
Сиера Леоне Сиера Леоне Леоне SLL
Сингапур Сингапурски долар SGD
Bungalow (Холандија) САД долар долари
Sint Maarten (Холандија) Холандија Antillean гилдер НА
Словачка Европската евра евра
Словенија Европската евра евра
Соломонски Острови Соломонови Острови долар SBD
Сомалија Сомалиските Шилинг СОС
Јужна Африка Јужно афрички ранд ZAR
Јужна Џорџија Остров (Велика Британија) Фунта ГБП
Јужна Кореа победи Јужна Кореја KRW
Јужен Судан Јужна Судански Паунд SSP
Шпанија Европската евра евра
Шри Ланка Шри Ланка рупија LKR
Судан Судански Паунд SDG
Суринам Surinamese долар SRD
Свалбард и Јан Мајен (Норвешка) Норвешка круна доволно
Шведска шведски круни ДИК
Швајцарија швајцарскиот франк CHF
Сирија сирискиот Паунд SYP
Т
тајван Нов Тајван долар TWD
Таџикистан Tajikistani Somoni TJS
Танзанија Танзанискиот шилинг TZS
Тајланд тајландски Бах THB
Источен Тимор САД долар долари
Да оди Западна Африка CFA франк INR
Токелау (Нов Зеланд) Новозеландски долар NZD
Tonga Тонгански Pa'anga ВРВ
Тринидад и Тобаго Тринидад и Тобаго долар TTD
Тристан да Куна (Велика Британија) Фунта ГБП
Тунис Туниските динар TND
Турција турски лири ПРЕДЛОГ
Туркменистан Туркмените манат TMT
Турците и Каикос Острови (Велика Британија) САД долар долари
Тувалу австралискиот долар AUD
на
Уганда Уганда шилинг UGX
Украина украинската хривнија UAH
Обединети Арапски Емирати Обединетите Арапски Емирати Дирхам АЕД
Обединето Кралство Фунта ГБП
Соединетите Американски Држави САД долар долари
Уругвај Уругвајскиот пезос Firetrucks
Американски Девствени Острови (САД) САД долар долари
Узбекистан јас Uzbekistani UZS
V
Вануату Вануату Vatu VUV
Ватикан (Света Столица) Европската евра евра
Венецуела Венецуела Боливар VES
Виетнам Виетнамски Донг VND
W
Остров Вејк (САД) САД долар долари
Валис и Футуна (Франција) ОПР франк XPF
и
Јемен Јеменски риал МЕСТО
со
Замбија Замбија Kwacha ZMW
Зимбабве САД долар долари

 

Сега, кога дознавте за нашиот Конвертор на алатката и она што е на девизен курс на вашата валута, ние веруваме дека вие исто така треба да знаете дека со цел да го добиете најдоброто и Најевтини билети за воз цени – Треба да ги нарачате Зачувај воз.

 

Дали сакате да вградите оваа страница на вашиот сајт, само кликнете овде: https://embed.ly/code?url = https://www.saveatrain.com/blog/currency/- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените en_ да _de или _it и на повеќе јазици.
WordPress Theme изградена од страна на Shufflehound. Copyright © 2019 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија
Не оставајте без подарок - Добивајте купони Вести !