Book një biletë treni
TANI

Currency Converter Tool | Kurset e këmbimit | cryptocurrencies

 

Në Save Një tren ne gjithashtu mendojmë për klientët tanë të udhëtimit tren, kështu që ne kemi vendosur për të ju jap një shkëmbim të lirë mjet monedhës converter, kështu që ju nuk keni nevojë për të humbur kohë në kërkim të një tjetër krahasim mjet monedhës, ose duke menduar se çfarë është norma e këmbimit valutor, kur ju tren udhëton, kudo qe te shkosh.

Jonë mjet Currency converter mund të përdoret kur ju e udhëtimit, por edhe thjesht për propozon përgjithshme, mjet tonë monedhë përfshin të gjitha monedhat kryesore dhe opsione të holla ka, të tilla si EUR, USD, GBP, Por edhe cryptocurrencies conversions.

 

Currency Converter Tool

Ky mjet monedhës converter do të konvertohet të dy monedhat kryesore në këtë botë, USD për EUR, por ju mund të vini nga drop down listë më monedhat e zgjedhjes tuaj dhe do të kryejë të monedhës konvertimit.

Converter Currency: EUR / USD

 

Cryptocurrencies Converter Tool

Cryptocurrencies ekzistuar që nga viti 2009, disa njerëz besojnë atë dhe disa jo, por ne ende menduar se do të ketë drejtësi, për të ju jap mundësi për të kthyer monedhat kryesore dhe dallimet e tyre në cryptocurrencies.

Converter Currency: BTC / EUR

 

Lista e vendeve në mbarë botën dhe Monedhat për të kthyer

Lista më poshtë është renditur nga A në mënyrë Z, kështu që ju mund të gjeni monedhën e duhur që ju doni të konvertohet shumë të lehtë.

Vend apo territor monedhë simbol
A
Afganistan afgan afgane AFN
Akrotiri dhe Dhekelia (Britani e Madhe) euro Evropian EUR
Aland Islands (Finlandë) euro Evropian EUR
Shqipëri leku shqiptar ALL
Algjeri dinar algjerian DZD
Samoa amerikane (SHBA) Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Andorra euro Evropian EUR
Angolë Kwanza Angolan AOA
Anguilla (Britani e Madhe) East dollar të Karaibeve XCD
Antigua dhe Barbuda East dollar të Karaibeve XCD
Argjentinë Peso argjentinas ARS
Armeni dram armenian AMD
Aruba (Holandë) florin Aruban AWG
Ascension Island (Britani e Madhe) Saint Helena Pound SHP
Australi Australian Dollar AUD
Austri euro Evropian EUR
Azerbaixhan Azerbaijan Manat £
B
Bahamas Dollar Bahamian BSD
Bahrain dinar Bahraini BHD
Bangladesh play Bangladeshi BDT
Barbados Dollar Barbadian BBD
Bjellorusi Rubla Belarusian BYN
Belgjikë euro Evropian EUR
Belize Dollar Belize BZD
Benin West African AQF-ja Franc INR
Bermuda (Britani e Madhe) Dollar Bermudian BMD
Butan Ngultrum Bhutanese BTN
Bolivi Bolivian Boliviano BOB
Bonaire (Holandë) Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Bosnja dhe Hercegovina Bosnja dhe Hercegovina Konvertueshme Mark BAM
Botsvanë Botswana Pula BWP
Brazil Brazilian vërtetë BRL
British Indian Ocean Territory (Britani e Madhe) Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Ishujt e Virgjër Britanikë (Britani e Madhe) Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Brunei Dollar Brunei BND
Bulgari Lev bullgare BGN
Burkina Faso West African AQF-ja Franc INR
Burundi Burundi Franc BIF
C
Cape Verde Cape verdian Escudo CVE
Kamboxhi Riel Kamboxhiane KHR
Kamerun Qendrore CFA Franc Afrikës XAF
Kanadë dollar kanadez CAD
Caribbean Netherlands (Holandë) Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Ishujt Cayman (Britani e Madhe) Cayman Ishujt Dollar KYD
Republika Qendrore e Afrikës Qendrore CFA Franc Afrikës XAF
Çad Qendrore CFA Franc Afrikës XAF
Chatham Islands (Zelanda e Re) Zelanda e Re Dollar NZD
Kili Peso kilian CLP
Kinë Chinese Yuan Renminbi CNY
Christmas Island (Australi) Australian Dollar AUD
Cocos (Keeling) Islands (Australi) Australian Dollar AUD
Kolumbi Peso kolumbian COP
Komora franc Comorian KMF
Kongo, Republika Demokratike e franc kongolez CDF
Kongo, Republika e Qendrore CFA Franc Afrikës XAF
Ishujt Kuk (Zelanda e Re) Cook Islands Dollar asnje
Kostarikë Costa Rican zorrë e trashë CRC
Breg Fildishit West African AQF-ja Franc INR
Kroacia croatian atje HRK
Kubë Peso Kuban CUP
Curacao (Holandë) Hollandë Antillian gulden ANG
Qipro euro Evropian EUR
Çekia koruna Çeke CZK
D
Danimarkë Crown danish DKK
Djibouti Franc Djiboutian DJF
Dominica East dollar të Karaibeve XCD
Republika Domenikane Peso Dominikane DOP
E
Ekuador Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Egjipt Pound egjiptian EGP
El salvador Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Guinea Ekuatoriale Qendrore CFA Franc Afrikës XAF
Eritrea Nakfa Eritrean ERN
Estoni euro Evropian EUR
Swaziland (dikur Swaziland) Swazi Lilangeni SZL
Etiopi Birr etiopian ETB
F
Ishujt Falkland (Britani e Madhe) Ishujt Falkland Paund FKP
Ishujt Faroe (Danimarkë) Krona Faroese asnje
Fiji Dollar Fijian FJD
Finlandë euro Evropian EUR
Francë euro Evropian EUR
French Guiana (Francë) euro Evropian EUR
Polinezia franceze (Francë) CFP franc XPF
G
Gabon Qendrore CFA Franc Afrikës XAF
Gambia Dalasi Gambiane GMD
Gjeorgji drejtuar Gjeorgjisë GEL
Gjermani euro Evropian EUR
Gana Cedi Ghanaian GHS
Gjibraltar (Britani e Madhe) Gjibraltar Paund GIP
Greqi euro Evropian EUR
Grenlandë (Danimarkë) Crown danish DKK
Grenada East dollar të Karaibeve XCD
Guadeloupe (Francë) euro Evropian EUR
Guam (SHBA) Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Guatemala Quetzal guatemalan GTQ
gërnzi (Britani e Madhe) Guernsey Pound GGP
gini Franc Guinean GNF
Guinea-Bissau West African AQF-ja Franc INR
Guyana Dollar Guyanese GYD
H
Haiti Grud Haitian HTG
Honduras Lempira Honduran HNL
Hong Kong (Kinë) Hong Kong Dollar HKD
Hungari Forintë Hungarisht HUF
unë
Islandë Krona Islandeze ISK
Indi Rupee indiane INR
Indonezi Indonesian Rupiah IDR
Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) SDR (E drejta e tërheqjes speciale) XDR
Iran Rial iranian IRR
Irak dinar irakiane IQD
Irlandë euro Evropian EUR
Ishulli i Njeriut (Britani e Madhe) Manx pound IMP
Izrael Sikli izraelit i ri ATA
Itali euro Evropian EUR
J
Xhamaika Jamaican Dollar JMD
Japoni jen japonez JPY
triko (Britani e Madhe) Jersey paund JEP
Jordan Dinar jordanez JOD
K
Kazahstan Kazakistani Tenge KZT
Kenya shilling Kenyan OBSH
Kiribati Australian Dollar AUD
Kosovë euro Evropian EUR
Kuwait dinar Kuvajtit KWD
Kirgistan I Kyrgyzstani KGS
L
Laos Lao pule LAK
Letoni euro Evropian EUR
Liban Pound libanez LBP
Lesoto Lesoto Loti LSL
Liberi Dollar Liberisë LRD
Libi Dinar libian SOUND
Liechtenstein franga zvicerane CHF
Lituani euro Evropian EUR
Luksemburg euro Evropian EUR
M
Macau (Kinë) Pataca Macanese MOP
Madagaskar Ariary Malagasy MGA
Malawi Malawian Kwacha MWK
Malaysia Ringgit Malajzisë MYR
Maldives Rufiyaa Maldivian MVR
Mali West African AQF-ja Franc INR
Maltë euro Evropian EUR
Ishujt Marshall Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Martinique (Francë) euro Evropian EUR
Mavritani Ouguiya Mauritanian MRU
Mauritius rupi Mauritian WALL
Mayotte (Francë) euro Evropian EUR
Meksikë Peso meksikan MXN
Mikronezi Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Moldovë leu Moldovan MDL
Monaco euro Evropian EUR
Mongoli Mongolian Tugrik MNT
Mali i Zi euro Evropian EUR
Montserrat (Britani e Madhe) East dollar të Karaibeve XCD
Marok Dirham maroken MAD
Mozambik Metical Mozambican MZN
Myanmar (ish Burma) Myanmar Kyat MMK
N
Namibia Dollar Namibian NAD
Nauru Australian Dollar AUD
Nepal Rupee Nepalese NPR
Holandë euro Evropian EUR
Kaledonia e Re (Francë) CFP franc XPF
Zelanda e Re Zelanda e Re Dollar NZD
Nikaragua cordoba Nikaraguas NIO
Niger West African AQF-ja Franc INR
Nigeri Nigerian Naira NGN
Niue (Zelanda e Re) Zelanda e Re Dollar NZD
Norfolk Island (Australi) Australian Dollar AUD
Northern Mariana Islands (SHBA) Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Korea e Veriut North Korean Won KPW
North Maqedoni (formerly Maqedoni) denar maqedonas MKD
Norvegji Crown norvegjeze mjaft
O
Oman Omani rial OMR
P
Pakistan rupi Pakistani PKR
Palau Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Palestinë Sikli izraelit i ri ATA
Panama Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Papua Guinea e Re Papua New Guinean kina PGK
Paraguaj Guarani Paraguai PYG
Peru sol Peruan PEN
Filipinet Philippines peso foto PHP
Pitcairn Islands (Britani e Madhe) Zelanda e Re Dollar NZD
Poloni zloty polake PLN
Portugali euro Evropian EUR
Puerto Rico (SHBA) Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Q
Qatar Riyal Katarit QAR
R
bashkim (Francë) euro Evropian EUR
Rumani Leu rumun RON
Rusi Rubla ruse RUB
Rwanda franc Ruandës RWF
S
Saba (Holandë) Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Saint Barthelemy (Francë) euro Evropian EUR
Saint Helena (Britani e Madhe) Saint Helena Pound SHP
Saint Kitts dhe Nevis East dollar të Karaibeve XCD
Saint Lucia East dollar të Karaibeve XCD
Saint Martin (Francë) euro Evropian EUR
Shën Pierre dhe Miquelon (Francë) euro Evropian EUR
Shën Vincenti dhe Grenadinet East dollar të Karaibeve XCD
Samoa Samoan Tala WST
San Marino euro Evropian EUR
Sao Tome dhe Principe Sao Tome dhe Principe mirë STN
Arabia Saudite Saudi Riyal arab SAR
Senegal West African AQF-ja Franc INR
Serbia dinari serb RSD
Seychelles rupi Seychellois SCR
Sierra Leone Sierra Leone Leone SLL
Singapore Singapore Dollar SGD
shtëpi njëkatëshe (Holandë) Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Sint Maarten (Holandë) Hollandë Antillian gulden ANG
Slovakia euro Evropian EUR
Sllovenia euro Evropian EUR
Ishujt Solomon Solomon Islands Dollar SBD
Somalia monedhë Somali SOS
Afrika e Jugut Afrikës së Jugut Rand ZAR
Gjeorgjia Jugore Island (Britani e Madhe) Sterling Pound GBP
Korea e jugut won të Koresë Jugore KRW
Sudani i Jugut Sudanese Paund Jugut SSP
Spanjë euro Evropian EUR
Sri Lanka Sri Lanka rupje LKR
Sudan Sudanese Paund SDG
Suriname dollar Surinameze SRD
Svalbard dhe Jan Mayen (Norvegji) Crown norvegjeze mjaft
Suedi Krona suedeze SEC
Switzerland franga zvicerane CHF
Siria Pound sirian SYP
T
Taiwan Re Dollar Tajvan TWD
Taxhikistan Somoni Tajikistani TJS
Tanzania monedhë Tanzanisë TZS
Tajlandë Thai baht THB
Timor-Leste Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Togo West African AQF-ja Franc INR
Tokelau (Zelanda e Re) Zelanda e Re Dollar NZD
karrocë me dy rrota Pa'anga Tonganisht TOP
Trinidad dhe Tobago Trinidad dhe Tobago Dollar TTD
Tristan da Cunha (Britani e Madhe) Sterling Pound GBP
Tunizi dinar Tuniziane TND
Turqi lira turke TRY
Turkmenistan Turkmen Manat TMT
Turks dhe Kaikos (Britani e Madhe) Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Tuvalu Australian Dollar AUD
U
Uganda monedhë Ugandan UGX
Ukrainë Ukrainian hryvnia UAH
Emiratet e Bashkuara Arabe UAE dirhemi AED
Mbretëria e Bashkuar Sterling Pound GBP
Shtetet e Bashkuara të Amerikës Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Uruguay Peso uruguajan Firetrucks
Ishujt e Virgjër të SHBA (SHBA) Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Uzbekistan I Uzbekistani UZS
V
Vanuatu Vanuatu Vatu VUV
Qyteti i Vatikanit (Holy See) euro Evropian EUR
Venezuela Bolivar Venezuelës VES
Vietnam Vietnamese Dong VND
W
Wake Island (SHBA) Shtetet e Bashkuara Dollar USD
Wallis dhe Futuna (Francë) CFP franc XPF
dhe
Jemen Rial jemenas PLACE
me
Zambia Kwacha Zambian ZMW
Zimbabve Shtetet e Bashkuara Dollar USD

 

Tani që keni gjetur më shumë për Currency Converter mjet tonë dhe çfarë është norma e konvertimit në monedhën tuaj, ne besojmë se ju duhet të dini se në mënyrë që të merrni më të mirë dhe bileta më e lirë të trenit çmimet – Ju duhet të urdhërojë ata në Save A Train.

 

A doni të embed këtë faqe onto faqen tuaj, vetëm klikoni këtu: https://embed.ly/code?url = https://www.saveatrain.com/blog/currency/- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)

A mos i lënë pa një të pranishëm - Të marrë kuponat dhe lajme !