Време на читање: 5 минути(Последно освежено на: 25/12/2020)

Кога патувате во друштво на колеџ пријатели, тоа е совршено во ред да не се случи некоја маршрута и само да биде спонтано. Турнеја на место без очекувања или било која претходна планирање е всушност најдобриот начин за откривање на скриени богатства. Тоа остава доволно простор за забава и нецензуриран истражување. така, од каде започнувате вие ​​и вашите пријатели кога сакате да направите автентични откритија без да имате строга листа на работи што треба да направите? Како може да се најде најдобрите откритија далеку од дома? Кои се вашите опции?

Па, среќа за вас, сега е можно да се направи лажен резервација на летот за виза без да мора да плаќаат за авионски билет или на патување на. Тоа ви овозможува да патуваат без маршрутата. покрај тоа, технологија има направено мапи и водичи лесно достапни, така да може целосно се потпираат на вашиот телефон за патување совети. Еве 5 повеќе совети за истражување на најдобрите откритија со колеџ пријатели:

 

1. Придружи се на бесплатна турнеја за прошетки

Пребарување и да се регистрирате за бесплатни прошетки на вашиот прв ден во нов град. Тие се лесно да се најде – само прашајте членови на персоналот во хотелот ќе се трошат на првата вечер, или да се распрашува од другите патници студент ќе се најде во вашиот хотел. Брзо пребарување на Интернет исто така ќе ви помогне да пронајдете добра бесплатна тура за пешачење. Имајте на ум дека иако тури се првенствено бесплатно, најдобро е да издвоите мал буџет за туристички туристички водичи.

Како бесплатни прошетки работа? Да се ​​најде слободен тура за датумот и времето кога ќе бидат достапни ви, да се регистрирате, место за средби се доставени до вас, ќе се појави во тој момент на време, и тогаш ќе го остави сè друго да се туристички водич. харизматичен водич ќе ви помогне да се откријат на градот и околината со леснотија и да се здобијат со подлабоко разбирање на градот на уникатна архитектура и локалната култура.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Истражување Најдобар откритија со колеџ Mates во автобус

 

2. Дозволете си да се изгуби

Сега дека искусен водич помогна да се откријат повеќето делови на градот, сега е време да се симне на случаен станица и да се истражуваат околината на свој. Намерно се избегне туристички области и "се изгуби" во море од луѓе. А бидејќи сте со пријателите, вие не мора да се грижите премногу за личната безбедност. Ќе најдете безброј скриени скапоцени камења – работи без туристички досега не видел. Тоа ќе ви помогне ако сте отворени да разговараат со непознати бидејќи никој нема да ви помогне да се откријат градот подобар од локалното население.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

 

3. Користете ги „Мапи на Google“

Мапи на Google или мапи на Apple во ред, иако Apple не може да ја победи предвидливоста и точноста што ги имаат мапите на Google. Можеби тоа е затоа што повеќето интернет корисниците имаат Андроид-придвижуван уреди, па повеќето туристичка дестинација прегледи се вршат на Google Maps. Проучување на сајтот на Google на едно подрачје работи навистина добро за група патување – Тоа дава добра идеја на она што е околу вас. осврти Google ќе ви кажам најдобрите места за јадење, каде да се најде најдобро вино, и Ве предупредуваме за тоа каде да не посетите, како колеџ патник. Оваа информација помага да се истражуваат и да дознаете повеќе.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

Предност на Google Maps

 

4. Присуствуваат на локални настани

Ако не сакате да талкаат по улиците без наведената цел, зошто да не присуствува на локален настан тогаш? Прашај околу за саеми, уметнички програми, концерти, или фестивали и Уживајте во некоја од нив. Ако сте љубители на спортот, оди на стадион или да присуствувате на натпревар на уличен фудбал. Можете дури и може да игра со локалното население, доколку тие се гостопримливи доволно. Ова ќе ви даде длабоко перспектива на градот и ќе ви овозможи да комуницирате со локалното население и да се доживее нивната секојдневна борба и радости – како локален. Трчаш маратон ако му верувате на вашиот трчање способност. Натпреваруваат со вашите пријатели ќе го направи дури и повеќе забава.

Нирнберг во Прага возови

Минхен во Прага возови

Берлин во Прага возови

Виена во Прага возови

 

Фестивалот е меѓу најдобрите откритија со колеџ Mates

 

5. Предност Социјалните медиуми

Фејсбук коментарите ќе ви кажам каде да одиме backpacking со колеџ пријатели, што да откријам додека има, и се што ви треба да знаете за таа дестинација. Само придружи се на колеџ патничка група по ваш избор, каже на Фејсбук, и ги главите на видни членови. Социјалните медиуми е златен рудник за собирање на клучните информации од луѓе со искуство од прва рака за даден регион.

Франкфурт во Берлин возови

Лајпциг во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

Да заклучи, Секој ден е можност за учење за секоја група на амбициозни млади патници колеџ. Само треба соодветен план за вашиот здравјето и патничко осигурување, но не ограничувајте се на фиксен пат. Нека вашиот љубопитни млади авто истражуваат и да се откријат и ако ви се допадна нашата статија, тогаш нарачате билети од Зачувај воз.

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “Истражување Најдобар откритија со колеџ Mates” на вашиот сајт? Можете да земете нашите слики и текст и да ни дадат кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fdiscoveries-college-mates%2F%0A%3Flang%3Dmk </s>avkanî- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно слетување нашите страници воз пат.
  • Во следниов линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml, <- на овој линк е за патишта целни страници на англиски јазик, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml, и можете да го промените pl да fr или де и на повеќе јазици на вашиот избор.