Koha e leximit: 5 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 24/04/2020)

Disneyland Paris është shpesh i pari ndërkombëtar Disney Park për shumë tifozë për të vizituar. A doni të dini Si për të planifikuar më të mirë pushime Disneyland në Paris gjatë dimrit dhe verës? Atëherë ju keni ardhur në vendin e duhur! E vendosur në Marne-la-Vallée, një periferi të Parisit, Disneyland Paris është rreth 45 minuta nga qendra e qytetit me tren. Të gjithë turistik përbëhet nga 7 zyrtare Disney-themed hotele, Disa partner hotele, argëtuese Disney Village dhe qarkut pazar, dhe dy parqet: Parc Disneyland dhe Walt Disney Studios Park. Ngazëllyer për të vizituar? Këtu ne ndajmë disa nga tonë këshilla të mira për përjetuar një dimër ditë ose Pushime verore në Disneyland Paris.

 

SIDE SHËNIM:

Nëse ju jeni duke vizituar Evropën për herë të parë, pse nuk e shohin listën tonë të asaj që ju nuk mund të humbasë nëse ju jeni duke vizituar Evropën: KETU

 

Lajmet e fundit Rreth Disneyland Pushime në Paris gjatë dimrit dhe verës

Disneyland Paris është në kërkim fantastike! Ky është një udhëzues në Si për të planifikuar më të mirë pushime Disneyland në Paris gjatë dimrit dhe verës, por kjo është sinqerisht e mahnitshme në çdo sezon. kohët e fundit, në sajë të refurbishments në shkallë të madhe përpara përvjetorit Disney Paris, pjesa më e madhe e parkut është rivendosur në shkëlqimin e saj origjinale. Festimi vetë ka përfunduar, por ka ende një lajm i mirë. Shumica e argëtimit të ri po qëndron! yay! Ai gjithashtu do të plotësohet më tej me Halloween dhe argëtuese Krishtlindjeve deri në fund të vitit.

Nëse jeni duke menduar rreth duke vizituar në fillim 2019, legjendat e ngjarjes Force Star Wars shkon janar 12 deri në mars 17, 2019, dhe Pirates & Festivali Princesses do të mbahet janar 19 deri në mars 17, 2019. pas kësaj, Marvel Sezoni i super-heronj do të kandidojë nga muaji mars 23 deri në qershor 16, 2019, dhe Lion mbret dhe Festivali Jungle do të ndodhë korrikut deri në shtator 2019, ndjekur nga Halloween dhe Krishtlindje stinët.

Paris për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Bruksel për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Aeroporti i Lyonit në Trenat Marne-la-Vallee të Disneyland

Lille për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée


Kur duhet të vizitoni Disneyland Paris?

Nëse ju jeni një term projektues të gjatë dhe ju doni të jenë të përgatitur plotësisht për pushime tuaj Disneyland në Paris gjatë dimrit dhe verës, atëherë kjo info do të bëjë që ju buzëqeshje. Disneyland Paris ka njoftuar planet e saj afatgjata që përfshijnë Marvel, Lufta e Yjeve, dhe të ngrirë si pjesë e një $2.5 miliardë rivitalizimi të Walt Disney Studios Park.

Kjo rizhvillimit shumëvjeçar i Walt Disney Studios Park do të rrokulliset në faza duke filluar në 2021. Edhe atëherë, kjo është shumë e mundshme që elementet më të vogla do të debutojë në fund të hershme të atij varg. Pjesa më e madhe e zgjerimit do të kulmojë përpara e Parisit 2024 Olimpiada verore.

Haga për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Maastricht për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Cologne për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Frankfurt për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

 

WINTER TRAVEL:

E mot në Paris rreth mars /prill, dhe shtator deri në nëntor është e ftohtë, por ne gëzojmë atë! Këto janë herë më të butë të vitit, dhe edhe pse ajo mund të borë në dimër, kjo nuk është zakonisht shumë e ftohtë në mes të nëntorit. (Mid-to-fund të dhjetorit mund të shtyjnë fat tuaj, pse.)

Nëse jeni duke menduar rreth duke vizituar në fillim 2019, legjendat e ngjarjes Force Star Wars shkon janar 12 deri në mars 17, 2019, dhe Pirates & Festivali Princesses do të mbahet janar 19 deri në mars 17, 2019. pas kësaj, Marvel Sezoni i super-heronj do të kandidojë nga muaji mars 23 deri në qershor 16, 2019, dhe Mbreti Lion dhe që jeton në xhungël Festival do të ndodhë korrikut deri në shtator 2019, pasuar nga sezonet e Halloween dhe Krishtlindjet.

 

Disneyland Paris në Christmas

pa dyshim, më zbavitës koha për të vizituar Disneyland Paris është Christmas-drejtë rreth mesit të nëntorit, kur ajo fillon. në mënyrë tipike, Disney Enchanted Krishtlindjeve shkon nga fillim të nëntorit deri në fillim të janarit. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të vizituar Disneyland Paris për disa argëtim shtesë sezonal, dhe për dekoratat e bukur të gjithë rreth parkut. Plus, ju nuk mund të mundi të ndjehen të Qyteti i Parisit gjatë muajve të pushimeve.

Stuttgart për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Gjenevë për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Marseille për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Luksemburgu për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée


Sa ditë për Disneyland Pushime në Paris gjatë dimrit dhe verës?

Nëse ju jeni një tifoz masiv, Pastaj një ditë është e shtrirë atë. Ne shpresojmë që ju keni këpucë të mirë running! në mënyrë ideale, ti deshiron 3 ditë në Disneyland Paris. Ka shumë për të shqyrtuar në Parc Disneyland, dhe parku është tepër i detajuar, kështu duke planifikuar për ndarjen e 2 ose 2.5 ditë për këtë park është bast tuaj më të mirë.

Shumica e njerëzve mund të arrijnë parkun Walt Disney Studios në një gjysmë dite ose një ditë. Ka një shumëllojshmëri të tërheqjet këndshme atje. Nëse ju do të keni vetëm një ditë në përvojë Disneyland Paris, kaloni studiot dhe vetëm të bëjë parkun Disneyland.dimër 2019/2020: Libri i hershëm dhe Save

Shiko të gjitha ofertat

Plani përpara dhe për të shpëtuar, me disponueshmërinë më të mirë në Dimër 2019/2020 me ardhjeve nga 7th nëntor 2019 në 1st prill 2020. Organizimi pushime tuaj ëndërr paraprakisht!

Get deri në 25% Off Hotel tuaj & Paketa Park Ticket *

+

Pa pagesë Half Board **

për të gjithë kohëzgjatjen e qëndrimit tuaj në qoftë se ju qëndroni në një hotel Disney ose në Disney Davy Crockett Ranch.

ose

Pa pagesë Mëngjesi dhe drekë ose darkë ***

gjatë dy ditëve tuaja në parqet Disney qoftë se ju qëndroni në Les Fshatrat Natyrës Paris.

Nëse jeni duke planifikuar për të arritur në një kohë të ndryshme, ju lutem shikoni të gjitha ofertat e tyre aktuale këtu.

https://www.disneylandparis.com/en-ie/offers/early-booker-winter/

 

Rides mirë në Disneyland Pushime në Paris gjatë dimrit dhe verës

Këtu është ajo që ne mendojmë se ju duhet të përparësojnë gjatë një vizite në Disneyland park. Disa prej tyre do të tingëllojë njohur në qoftë se ju keni qenë në parqet amerikane, por ka dallime zakonisht është e mjaftueshme (ose Papërvoja ose estetik) për të bërë versionet Parisit ndjehen unike. Dhe udhëtim më të mirë këtu është një e vërtetë një-e-nje-lloj tërheqje që bashkon truket klasike Disney me një të re histori-line magjiplotë.

Amsterdam për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Antwerp për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Rotterdam për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Strasbourg për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

10. Indiana Jones et le Temple du Peril-Indiana Jones dhe Tempulli i Rrezik

Disneyland Vacation in Paris During Winter and Summer roller coaster


9. Adventure Isle

Disneyland Paris Adventure Isle


8. Labyrinth Kurioz Alice

Disneyland Paris Alice Labyrinth


7. Star Wars hyperspace Mountain

Disneyland Vacation in Paris During Winter and Summer at night

 


6. Les Mysteres du Nautilus-Misteret e Nautilus

Disneyland Paris nautilus


5. Lair e Taniere Dragon-dragoi-së

The Dragon’s Lair

 


4. Kjo është një botë e vogël

Disneyland Paris its a small world

 


3. Big Thunder Mountain

Disneyland Vacation in Paris During Winter and Summer water park

 


2. piratët e Karaibeve

Pirates of the Caribbean


1. Phantom Manor

Phantom Manor

 

Gati për Disneyland Pushime në Paris gjatë dimrit dhe verës dhe versionin më të bukur të Disneyland në botë? Shko në një tren në Paris me ndihmën e SaveATrain Nuk peaky pagesa shtesë, që do të thotë më shumë para për rides! Rezervoni një biletë në minuta.

 

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/disneyland-vacation-paris/ - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)