Lugemise aeg: 7 minutit
(Viimati uuendatud: 18/11/2022)

Põlised ojad, lopsakad rohelised orud, paksud metsad, hingematvad tipud, ja maailma ilusaimad rajad, Alpid Euroopas, on ikoonilised. Alpide rahvuspargid Euroopas asuvad kõige aktiivsematest linnadest vaid mõne tunni kaugusel. sellest hoolimata, ühistransport muudab need looduskaitsealad ja alpimäed kergesti ligipääsetavaks. Siin on parimad näpunäited Alpide rahvusparkide rongiga avastamiseks koos nõuandega Alpide parkidesse jõudmiseks.

 • Raudteetransport on kõige keskkonnasõbralikum viis reisimiseks. See artikkel on kirjutatud harimise Train Reisimine ja tegi Salvesta rong, The Odavaim rongipiletite veebisait Maailmas.

Austria Alpid: Kõrge Tauerni park

Sirutades risti 1,856 ruutkilomeetrid, Hohe Tauerni rahvuspark on suurim Alpide kaitsealune park Alpides. Lopsakas rohelised orud, romantilised majakesed metsas, imeilusad õitsevad mäed kevadel, ja valged alpide tipud – Tirooli Alpid on täiesti vapustavad.

Olenemata sellest, kas teile meeldib matkata, jalgrattasõit, või ronida, Hohe Tauerni Alpid pakuvad kõige maalilisemaid vaateid ja maalilisi kohti. Parim asi Hohe Tauerni alpiparki reisides on see, et seda tasub külastada igal aastaajal. Tänu selle alpipargi laiusele, kõige parem on pühendada vähemalt nädal piirkonna looduse ja mägede avastamisele.

Kõige hämmastavamad asjad, mida teha Hohe Taurnis

 • Avastage Ida-Euroopa pikimat liustikku – Pasterze liustikku
 • Külastage Krimmli juga
 • Matk Grossglocknerisse, Austria kõrgeim mägi
 • Otsige seemisnahk ja metskits, kes ronivad mööda paljusid tippe

Hohe Tauerni Alpiparki jõudmine

Parim viis reisida lopsakatesse rohelistesse orgudesse ja Alpide Hohe Tauerni suurepärastesse tippudesse on rongiga. Austria Alpide keskseim punkt on Mallnitzi linn. Rong väljub Mallnitzi raudteejaamast seitse korda päevas. Niisiis, Austria Alpidesse reisijad saavad reisida kogu Austriast OBB rongidega ja nautida maalilist reisi kuni vapustavatesse Alpidesse.

Hohe Tauerni rahvuspark on vähem kui 4 tundi rongiga Salzburgist. Reisimine rahvusparki otse Viini lennujaamast on umbes 6 tundi rongiga ja nõuab ümberistumist Salzburgis. seega, kui aega on piisavalt, Salzburg on imeline ja tasub ööbida või kolm päeva Hohe Tauerni teel.

Salzburg Viini rongid

Müncheni Viini rongid

Graz Viini rongid

Praha Viini rongid

 

Alps National Parks By Train

Prantsuse Alpid: Ecrinsi rahvuspark

Maalilised vaated lopsakatele rohelistele orgudele, peegel järved, ja Ecrinsi rahvuspargi alpi tipud on hingematvad. Asub Prantsuse Alpide südames, Ecrinsil on igale külastajale midagi ainulaadset pakkuda: matkajatele, rattaspordi harrastajad, perekondade, ja paar romantilisel puhkusel.

Prantsuse Alpid on kuulsad Alpe d’Huezi poolest, Tour de France'i ronimismarsruut. Sellel suurejoonelisel Alpide mägede ahel on rohkem kui 100 tipud, ojad, ja kosed.

Kõige hämmastavamad asjad, mida Ecrinsis teha

 • Pidage piknikku kõigis Ecrinsi pargi seitsmes orus
 • Imetlege Grand Pic De La Meije liustikku või ronige sellele
 • Otsige üles metskitsed ja kaljukotkad
 • Ujuda Ubaye jões, ümbritsetud ühega Euroopa kauneimad metsad
 • Minge Serre-Ponconis lohesurfama

Ecrinsi jõudmine

Prantsuse Alpidesse reisimine on väga lihtne. Reisijad jõuavad Ecrinsi Torino lennujaamast, Marseille, ja Nice. Olenemata sellest, kas lendate sisse või reisite rongiga teistest Euroopa riikidest, TGV ja TER rongid ühendavad piirkonna suuremate linnadega. Rongireis Marseille'st Ecrinsi on umbes 6 tundi pikk. Kuigi see tundub pikk teekond, linnadevahelised rongid on väga mugavad, ja mis kõige tähtsam, rongireisilt avanevad kaunid vaated. siit, teie teekond Ecrinsi imelisse loodusesse algab rongis.

Amsterdam Pariisi rongid

Londonist Pariisi rongid

Rotterdam Pariisi rongid

Brüssel Pariisi rongid

 

Cycling The Alps

Šveitsi Alpides: Jungfrau-Aletschi Alpipark

Suurepärase Suure Aletschi liustikuga, lopsakas taimestik, ja orge ristuvad jõed – Šveitsi Jungfrau alpipark on üks parimaid alpiparke Euroopas. Eiger on üks maalilisemaid mäetippe kogu Euroopas.

Alpiraudtee on Jungfrau alpipargi üks unikaalseid asju. Jungfrau külastajad saavad sõita mägiraudteel ja nautida suurepäraseid vaateid liustikule 4 hämmastavad vaatepunktid. See eriline kogemus lisab Jungfraule au, lisaks ilus mets, suusarajad, ja maastik – meelitab kevadsuvel sadu loodusesõpru.

Jungfrau Alpiparki jõudmine

Jungfrau on rongisõidu kaugusel Interlakenist ja Lauterbrunnenist. Reis Interlakenist Grindelwaldi jaama on 30 minutit ja 2.5 tundi Zürichist. Autoga sõit on umbes sama, kuid rong on keskkonnasõbralik ja võimaldab teil nautida uskumatuid vaateid.

Parimad asjad, mida teha Šveitsi Alpides

 • Külastage maalilist Lauterbrunneni orgu
 • Avastage vaateid Berni Alpidele Harder Kulmi tipust
 • Julgege minna 10-minutilisele köisraudteesõidule
 • Matkata 2.2 km Mürren Via Ferrata
 • Matterhorni matk, üks Euroopa maalilisemaid mägesid

Interlaken Zürichi rongid

Lucerne Zürichi rongid

Bern sihtkohta Zürich rongid

Genfi Zürichi rongid

 

Itaalia Alpid: Belluno Dolomiitide rahvuspark

Tuntud kui rahvuslik Dolomiitide park, Belluno Dolomiti on üks kaunimad looduskaitsealad. Alpide tipud meelitavad ligi palju matkajaid ja mägironijaid, kes unistavad tippu jõudmisest, et imetleda maailma kõige maalilisemaid vaateid.

Lisaks uhketele mägedele, Itaalia Alpid on koduks suurepärastele koskedele, vedrud, ja heinamaad. Suur park pakub suurepäraseid matkaradu, ulatudes kergetest kuni keeruliste radadeni, Paternkofeli rada, ja Tre Cime Di Laveredo Capanna rada on lihtsalt 2 imelistest radadest.

Dolomiitidele jõudmine

Kuigi on lennud Bolzanosse, Dolomiitidele lähim linn, rongiga Bolzanosse sõitmine on parem. Itaalia Alpidesse reisijad saavad sõita rongiga Milano Bergamost läbi Veneetsia ja jõuda Dolomiitideni rongiga veidi rohkem kui hiljem. 7 tundi. Alternatiiv Bergamosse lendamisele on lendamine Veneetsiasse ja seejärel rongi või taksoga sõitmine, ja vähem kui tunni pärast, leiad end Itaalia Alpidest.

Parimad asjad, mida teha Itaalia Alpides

 • Matkata Itaalia Via Ferrata
 • Ööbige Refugios, või onn, asuvad enamasti matkarajal, eraldatud kohas. Peatumine võimaldab katkestada väga pika ja väljakutseid pakkuva matka, lisaks mägede ja looduse hiilguse kogemisele vabamas ja maagilisemas õhkkonnas.
 • Imetlege Enrosadirat, kui mägede tipud on päikesetõusu ja -loojangu ajal roosades toonides värvitud.
 • Matka onnist onni

Milanost Rooma rongid

Firenze Rooma rongid

Rongid Veneetsiast Rooma

Napoli Rooma rongid

 

Rock Climbing In Alps

Saksa Alpid: Berchtesgadeni rahvuspark

Euroopa vanim alpipark ja Saksamaa ainus alpipark, Berchtesgadeni rahvuspark on koduks enam kui 700 linnu- ja loomaliigid. Saksamaa Alpid piirnevad Austria Alpidega, mis on kuulsad puutumatute ojade poolest, rohelised orud, metsade, hingematvad mäetipud, ja idülliline loodus.

enamgi veel, kattes 210 ruutkilomeetrit, Saksamaa alpid Berchtesgaden pakub fantastilisi matkaradu. Lisaks, köisraudtee viib reisijad Jenneri mäe kõrgeimasse ja silmapaistvamasse tippu 1,874 meetrit.

Hämmastavad asjad, mida Saksamaa Alpides teha

 • Nautige paadisõitu Königssee järvel
 • Avastage Baieri kultuur, köök, ja traditsioonid
 • Matk Obersee järve äärde läbi lopsaka rohelise oru
 • Matkake Röthbachi joa juurde ja imetlege teel peegeldust järvedes

Berchtesgadeni rahvusparki jõudmine

Külastajad saavad lennata Salzburgi lennujaama, mis on 30 kilomeetri kaugusel Berchtesgadenist. Seejärel sõitke rongi või bussiga, või rentida auto ja reisida Berchtesgadeni Alpidesse. Parim viis, mis on ka keskkonnasõbralik, on rongiga sõita. Münchenist ja Salzburgist on rongiliinid, kuid rongid ei ole otse ja nõuavad ümberistumist Freilassingis.

Sõltumata sellest, kas reisite rongi või bussiga, Berchtesgaden on väiksem kui 3 tundi Münchenist. Niisiis, Alpide maastiku ilu pääseb elavast linnakeskusest – ideaalne nädalavahetuse puhkuseks. Kuid, kui sul on aega, pühendage vähemalt nädal rongiga unustamatute Alpide rahvusparkide avastamisele.

Düsseldorf Müncheni rongid

Dresden Müncheni rongid

Nürnberg Müncheni rongid

Bonn Müncheni rongid

 

Mountain Lake In The Alps

 

Suurepärane reis algab parimate rongipiletite leidmisega. siin Salvesta rong, aitame hea meelega planeerida imelist rongireisi rongiga Alpide rahvusparkidesse.

 

 

Kas soovite manustada meie blogipostituse "Alpide rahvuspargid rongigaOma saidile? Võite teha meie fotosid ja teksti või anda meile tunnustust selle ajaveebi postituse lingiga. Või klõpsake siin: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fet%2Falps-national-parks-by-train%2F – (Kerige natuke näha Manustuskood)