Lugemise aeg: 6 minutit
(Viimati uuendatud: 25/02/2022)

Kui muistsed templikivid räägiksid, nad räägiksid iidsetest tsivilisatsioonidest, invasioonid, kultuurid, ja armastus. The 12 Enamik iidseid templeid kogu maailmas on hästi säilinud ja muljetavaldavad oma ilu ja kuju poolest. Vaarao templitest Egiptuses kuni budistlike ja hindude templiteni Kagu-Aasias, need vanad templid on ajaloolised pärlid.

 

1. Kõige iidsemad templid kogu maailmas: Knossose palee

Pronksiöö kultusepaik ja poliitilise elu keskus, Knossose palee on üks vanimaid templeid maailmas. Knossose tempel oli Kreeta Minose tsivilisatsiooni keskus. enamgi veel, iidne tempel on üks paremini säilinud templeid maailmas.

aastal ehitati esimene Knossose tempel 1900 eKr mäel, kuid üks paljudest Kreeta maavärinatest hävitas selle. Kuid, kohe pärast seda ehitati veel üks tempel, mis hävis vulkaanipurskes. seega, täna seisev Knossose tempel on 3rd templist pärit 1375 eKr. Knossose tempel on üks ajaloo nohikute parimad sihtkohad oma legendidega säilmetes.

Frankfurt Berliini rongid

Leipzig Berliini rongid

Hannover Berliini rongid

Hamburg Berliini rongid

 

The Oldest Temples In Greece: Palace of Knossos

2. Gobekli Tepe

Enne Stonehenge'i 6,000 aastat, Kagu-Türgis asuvad Gobekli kivid on arvatavasti maailma esimese templi säilmed. The 11,000 aastased Gobekli Tepe kivid olid kultuspaigaks künkal.

Kuid, piirkonnas inimasustuse leide ei ole, kuid see koht oli punkt paljude rändküttide ja korilaste teekonnal. Niisiis, Gobekli Tepe tempel oli pühamu, usulise tähendusega.

Rimini Verona rongid

Rooma Verona rongid

Firenze Verona rongid

Veneetsia Verona rongid

 

3. Kõige iidsemad templid kogu maailmas: Hagar Qim

Valmistatud a 20 toonid megaliitkivi keskel, Hagar Qimi tempel on üks muljetavaldavamaid templeid kogu maailmas. seega, Hagar Qim on ka tüüpiline tempel Malta eelajaloolisest ajast.

Üks Hagar Qimi templi erakordsemaid omadusi on elliptiline auk ühes kahest kambrist. Suve esimesel päeval, päikesekiired läbivad selle augu ja valgustavad kiviplokki. Malta reisil võite külastada Hagar Qimi, ja imetleda ühte neist 12 kõige iidsemad templid maailmas.

Brüssel Amsterdam rongid

London Amsterdami rongid

Berlin Amsterdami rongid

Paris Amsterdam rongid

 

4. Muistsed templid kogu maailmas: Seti tempel

Äärmiselt hästi säilinud, Seti tempel on pärit üheksateistkümnendast dünastiast. Seti tempel on Seti ja tema poja Ramses II looming. Loomist alustas isa, samal ajal kui poeg lõpetas selle ümber kaunistused ja siseõued.

Täna, võite külastada Seti templit, peal ühepäevareisideks Kairost. Sealjuures peaksite pöörama tähelepanu Abydose grafitile templi seintel.

Interlaken Zürichi rongid

Lucerne Zürichi rongid

Bern sihtkohta Zürich rongid

Genfi Zürichi rongid

 

 

5. Kõige iidsemad templid kogu maailmas: Hüpogeumi tempel

Maailma vanim maa-alune tempel on kõige paremini säilinud Hypogeumi tempel Maltal. Märkimisväärne tempel on 6,000 aastat vana, 3 tasanditel iidne omavahel ühendatud kambrite tempel.

Hypogeumi tempel oli kõigepealt kummardamise ja palvetamise koht, kuid hiljem muutus iidne tempel matmispaigaks. Külastajad saavad imetleda seintel olevaid punaseid maale, ainsad eelajaloolised maalid Malta saartel. Lisaks, näete Valletta muuseumis asuvast templist leitud erilisi esemeid.

Salzburg Viini rongid

Müncheni Viini rongid

Graz Viini rongid

Praha Viini rongid

 

6. Luxori tempel

Kui jalutate läbi Luxori templi kambrite, sa kõnnid tagasi sadade aastate ajaloos. Iga samm viib teid tagasi Ramses II ajastusse, ja Vana-Egiptuse usuelu.

Luxori templil on Vana-Egiptuse religioonis tohutu tähtsus. Lisaks, Luxori templis koges jumal Amon vaarao iga-aastase kroonimise ajal uuestisündi.

Amsterdam Pariisi rongid

Londonist Pariisi rongid

Rotterdam Pariisi rongid

Brüssel Pariisi rongid

 

Luxor Temple

 

7. Kõige iidsemad templid kogu maailmas: Stonehenge

Massiivne kiviring on üks ajaloomaailma suurimaid mõistatusi. Stonehenge on Wiltshire'is uhke, Inglismaa. See meelitab sadu külastajaid seda imetlema. Ajaloo- ja arheoloogiaeksperdid usuvad, et druiidid ehitasid Stonehenge'i.

Stonehenge'il võisid eelajaloolistel aegadel olla religioossed eesmärgid. Üheks märgiks on kivide paigutus ja see, et monument on päikesetõusu poole. Kuigi siiani on ebaselge, kuidas need hiiglaslikud kivid sellesse Inglismaa paika toodi, Stonehenge on üks populaarsemaid templeid kogu maailmas.

Amsterdam London rongid

Paris London rongid

Berliin Londonisse rongid

Brüssel Londoni rongid

 

Stonehenge

 

8. Ggantija templid

Nende hulgast paistab silma iidne Ggantija Maltal 12 kõige iidsemad templid maailmas. Seda tänu asjaolule, et tegemist on kahe templi kompleksiga. enamgi veel, Ggantija templid teenisid oma nime tänu neid ehitanud massiivsetele kividele.

enamgi veel, lisaks ühe maailma suurima templi külastamisele, võite kõndida läbi maailma vanima kivimonumendi.

Milan Torino rongid

Lake Como Torino rongid

Genova Torino rongid

Parma Torino rongid

 

9. Muistsed templid kogu maailmas: Amada tempel

Egiptuse templid on kogu maailmas tuntud oma suurepäraste suuruste poolest, ja disain. Egiptuse templid on tuntud kui maailma kõige ilusamad templid. Tänu hieroglüüfidele ja nikerdustele seintel, Amada tempel pole ilu poolest erand.

Väike, kuid muljetavaldava Amada templi seintel on peened nikerdused. Pealdised jagavad olulisi sündmusi Egiptuse ajaloos, nagu Liibia sissetung Egiptusesse. Niisiis, kui soovite külastada Nasseri järve vanimaid templeid, pakkige oma kotid ja suunduge Nubiasse.

Basel Interlaken rongid

Genfi Zermatt rongid

Bern Zermatt rongid

Lucerne Zermatt rongid

 

Ancient Temples Worldwide: Temple of Amada

 

10. Mundeshwari Devi tempel, Bihar

Maailma vanim toimiv hindu tempel, Mundeshwari tempel asub Kaimuris. Väike, kuid muljetavaldav kivinikerdustes, tempel on Lord Shiva ja Shakti sümbol. Mundeshwari templi külastajad saavad imetleda põnevaid nikerdusi Gupta perioodist ja elu tagasi 625 eKr.

Ilus tempel asub Mundeshwari mäel, kust on leitud palju muid märkimisväärseid säilmeid. Kui olete lummatud Hinduismi ajalooga, peaksite külastama Mundeshwari templit. Avastate rohkem lord Shiva ja Shakti ühes erilises kohas koos elava sümboolika kohta.

Milanost Rooma rongid

Firenze Rooma rongid

Veneetsia Rooma rongid

Napoli Rooma rongid

 

11. Kõige iidsemad templid kogu maailmas: Borobudur Indoneesia

Borobuduri tempel Indoneesias on kuulus selle poolest, et on maailma suurim budistlik tempel. Tänapäeval külastavad paljud budistid Borobuduri templit palverännakul Jaava saarel.

Kui külastate Borobuduri templit, olete üllatunud, kui näete 56,000 kuupmeetrit halli vulkaanilist kivi, mis moodustavad selle budistliku templi.

Offenburg Freiburgi rongid

Stuttgart Freiburgi rongid

Leipzig Freiburgi rongid

Nürnberg Freiburgi rongid

 

Borobudur Indonesia

12. Hatshepsuti tempel

Pühade püha, Hatshepsuti tempel on pärit 18. sajandist. Vaarao Hatshepsut ehitas templi Deir El-Bahri kaljudesse, nii et templi fassaad vastu kaljusid’ maastik on üks muljetavaldavamaid maailmas.

Iidne tempel on pärit Uue Kuningriigi perioodist, kuid aastate jooksul muutis tempel oma eesmärki templist kloostriks. Deir El-Bahri tähendab “Põhja klooster”, ja Hatšepsuti templi territooriumil on isegi kabel.

Müncheni Hallstatt rongid

Innsbruck Hallstatt rongid

Passau Hallstatt rongid

Rosenheim Hallstatt rongid

 

Temple of Hatshepsut

 

Meie kl Salvesta rong aitab teil hea meelega reisida nendesse 12 Kõige iidsemad templid kogu maailmas.

 

 

Kas soovite manustada oma saidile meie ajaveebipostituse "12 kõige iidsemat templit maailmas"?? Võite võtta oma pilte ja teksti ja anna meile krediidi link, et see blogi postitus. Või klõpsake siin: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fet%2Fmost-ancient-temples-worldwide%2F – (Kerige natuke näha Manustuskood)