Lugemise aeg: 6 minutit
(Viimati uuendatud: 12/03/2022)

Igaüks, kes on kunagi mägironimisest filmi vaadanud, teab, et Mount Everesti tippu jõudmine pole lihtne ülesanne. Everesti baaslaagrisse jõudmine pole ka piknik, kuid see on enamiku inimeste jaoks palju saavutatavam eesmärk. Selleks on palju erinevaid viise, ja kõik sõltub sellest, mida te kogemusest otsite. Saab matkata, lennata või bussiga sõita, ja seal on ka erinevad marsruudid. Uurige kindlasti ja valige teile sobiv valik. Siin on 3 Parimad viisid Everesti baaslaagri tegemiseks.

 

1) Matkamine Everesti baaslaagrisse

See on kõige populaarsem viis Everesti baaslaagri tegemiseks, ja ka kõige odavam. Võimalik teha nii organiseeritud reisina kui ka iseseisvalt. Kui otsite odavaimat varianti, Nepal on koht, kuhu soovite suunduda. Negatiivne külg on see, et Namche Bazaarist ja Luklast kaugemale pole ühtegi teed – nii et kui midagi peaks juhtuma ja te ei saa jätkata, siis on teil pikk jalutuskäik tagasi Pokharasse!

Tavaliselt kulub umbes 10 päeva kuni matk Mount Everesti jalamile Luklast. Marsruut kulgeb mööda Dudh Kosi jõge ja läbib Phakdingi külasid, Namche turg, Tengboche, Pheriche, ja Lobuche. Viimane tõus baaslaagrisse on keeruline, aga vaated on seda väärt!

Everesti baaslaagri kõrgus on 17,598 jalad (5,364 meetrit). Everesti baaslaagrisse matkamine on väljakutseid pakkuv, kuid rahuldust pakkuv kogemus, ja vaated Mount Everestile on täiesti vapustavad. Tehke kindlasti palju fotosid!

Amsterdam London rongid

Paris London rongid

Berliin Londonisse rongid

Brüssel Londoni rongid

Trekking To Everest Base Camp

 

2) matkamine

Kõige populaarsem viis Everesti baaslaagrisse jõudmiseks on matkamine. See on suurepärane võimalus maapiirkonda näha ja samal ajal trenni teha. Matk kestab umbes kaks nädalat, ja valida on palju erinevaid marsruute. Uurige kindlasti ja valige teile sobiv marsruut!

Enne minekut treenige kindlasti. Ärge sööge lihtsalt tonni rämpstoitu ja ilmuge kohale, oodates, et olete selleks matkaks valmis. Lihaste kasvatamine ilma liigset keharasva lisamata on oluline, kui soovite jõuda baaslaagrini!

Paki valgus, kuid ärge pakkige liiga heledaks. Teil on vaja kahenädalaseks reisimiseks piisavalt varusid – sealhulgas lisariided, meditsiinitarbed, ja kõike muud, mida vajate – nii et ärge püüdke kaalu säästa, lõigates välja hambaharja või jättes vahele vihmamantli. Pidage meeles, et peate kõike ise kandma.

Tempo ise! Iga päev koidikust õhtuhämaruseni matkamine väsitab teid kiiresti, eriti kuna seal pole tasast maad – iga samm on kas ülesmäge või allamäge. Jagage see väiksemateks osadeks ja tehke sageli pause.

Brüssel Amsterdam rongid

London Amsterdami rongid

Berlin Amsterdami rongid

Paris Amsterdam rongid

 

 

3) Helikopterireis Everesti baaslaagrisse

See on kiireim viis Everesti baaslaagri tegemiseks, aga ka kõige kallim. On palju ettevõtteid, mis pakuvad a Helikopterireis Everesti baaslaagrisse ja see on suurepärane viis Mt Everesti ja selle ümbruse nägemiseks. Kui proovite otsustada selle valiku ja matkamise vahel, mõtle, kui palju sul aega on – kui tahad kulutada 20 päeva mööda maal jalutamist, siis pane kindlasti saapad jalga ja hakka kõndima!

Lendamine on kindlasti kiireim viis Everesti baaslaagrisse jõudmiseks, kuid see pole alati kõige odavam või mugavam. Olenevalt sellest, kuidas te sellega tegelete, lendamine võib olla kallis pakkumine, mis nõuab palju eelnevat planeerimist – ja natuke ka järelplaneerimist, kui soovite veeta rohkem aega baaslaagris, mitte Katmandust tagasi sõites. Uurige kindlasti ja valige teile kõige sobivam valik!

Enne lahkumist veenduge, et teil on kõik viisad ja load üleval – paljud Tiibetisse suunduvad lennud ei võta isegi reisijaid pardale ilma nende dokumentideta. Planeerige ette, ka; lennud ajal tipphooaeg (märts-mai) on kallimad kui kõrghooajal lennud.

 

Khumbu org

Khumbu org asub Nepali kirdeosas ja seal asub maailmakuulus Everesti baaslaager.. Orus on koduks ka paljudele teistele populaarsetele matkarajad, sealhulgas Annapurna ringrada.

The Khumbu piirkond on kaunis piirkond kõrguvate mägede ja puutumatute orgudega. Pole ime, et see on selline populaarne sihtkoht matkajatele ja matkajatele!

Khumbu orus on palju erinevaid külasid, ja igaühel neist on oma ainulaadne iseloom ja kultuur. Mõned populaarsemad külad on Namche Bazaar, Tengboche, Pheriche, ja Lobuche.

 

AMS

Paljud matkajad kogevad probleeme suurtel kõrgustel, seega võtke kindlasti ettevaatusabinõusid, kui teil on ägeda mäestikuhaiguse sümptomid (AMS).

Äge mägede haigus (AMS) on probleem, mis võib mõjutada matkajaid ja matkajaid suurtel kõrgustel. See võib põhjustada mitmesuguseid sümptomeid, kergetest peavaludest kuni eluohtliku kopsuturseni. Veenduge, et olete AMS-i sümptomitest teadlik, ja rakendage ettevaatusabinõusid, kui teil tekib mõni neist. Joo palju vedelikku, hästi süüa, ja ära pinguta ennast liiga kõvasti. Kui kahtlete oma tervise suhtes, alati on parem olla ettevaatlik ja suunduda tagasi madalamale kõrgusele.

Everesti baaslaager on üks kord elus kogemus, kuid veenduge, et see oleks teie jaoks õige valik! Matkamine kuni Katmandust võib olla hirmutav, eriti kuna mõned inimesed ei tunne end sellel kõrgusel päris tasemel. Kui te ei tunne end hästi või olete mures sellisel keerulisel maastikul matkamise pärast, Everesti baaslaagri nägemiseks on palju muid võimalusi.

Mount Everesti baaslaagrisse ronimine pole lihtne ülesanne. Treenimiseks kulub kuid, ja teekond mäest üles ei muutu lihtsamaks – see võib isegi raskemaks minna! Kui olete otsustanud jõuda Everesti baaslaagrisse, uurige kindlasti ja valige teile sobiv valik!

Everesti baaslaager võib olla keeruline ja väljakutsuv protsess, kuid see on reisi väärt, et jõuda. Teil on palju erinevaid marsruute ja transpordimeetodeid, mis aitavad teid kiiremini ja vähemate raskustega kohale jõuda, sõltuvalt sellest, millised on teie vajadused. Loodame, et see artikkel on olnud informatiivne neile, kes pole kunagi varem Everesti baaslaagrit proovinud või ei tea, kust alustada!

Nantes sihtkohta Bordeaux rongid

Paris Bordeaux rongid

Lyon sihtkohta Bordeaux rongid

Marseilles Bordeaux rongid

 

Hiking to Kathmandu

 

siin Salvesta rong, meil on hea meel teiega jagada 3 Parimad viisid Everesti baaslaagri tegemiseks.

 

 

Kas soovite manustada oma saidile meie ajaveebipostituse "3 parimat viisi Everesti baaslaagri tegemiseks"?? Võite võtta oma pilte ja teksti ja anna meile krediidi link, et see blogi postitus. Või klõpsake siin: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fet%2Fways-do-everest-base-camp%2F – (Kerige natuke näha Manustuskood)