(Modifikimi I Fundit Më: 29/12/2019)

Aq të ndryshme si kontinenti është i vogël, Europe offers something for every type of travellerdelicious bites included. Por, ku do të jetë i kënaqur buds shijen tuaj më të?  What meal pic will have Instagram tuaj tortues deri 100 e pëlqen? Stop pyesin dhe të fillojnë të munching. Përjetojnë vendet më të mira të Europës ushqim me zgjedh tanë të lartë!

 

Europe's Best Food Spots on camera

1. Vendet më të mira të Evropës Ushqim – Greqi

Përjetojnë vendet më të mira të Evropës ushqimore në Greqi. Të cilët ndoshta mund të pëlqejnë ushqimit mbushur filo pastë? ushqim greke është e vështirë për faj dhe kjo ndoshta ka diçka të bëjë me historinë e tyre. E vendit kultura kuzhinës konsiderohet të jetë mbi 4,000 vjeç. Ju nuk mund të mundi përvojë dhe kjo është arsyeja pse është e Vendet më të mira të Evropës Ushqim.

 

 

2. Amsterdam

Në momentin që ju lënë stacion treni, ju jeni të bombardohet tashmë me një grup të mahnitshme zgjedhjesh. Gjërat e para në fillim. Me qira një biçikletë. hap 2. Ride ku hunda juaj ju merr! Vendet më të mira të Evropës Ushqimi janë në Amsterdam per nje sërë arsyesh. Pa marrë parasysh se tuaj buxhet, ka diçka për të gjithë! ju mund të vizitoni për një javë dhe të ekzistojë vetëm off i trajton në rrugë dhe fare e tregut.

A nuk e di se ku të fillojë? Merrni një hyrje të shpejtë në skenën e ushqimit Amsterdamit me një pjatë të harengë shëruar nga një prej shumë karrocat harengë e qytetit apo tregtia harengë. Nëse është e gatuar peshk ju vdes atëherë provoni kibbeling. Goditet dhe peshku i skuqur bardhë shërbeu me një salcë majonezë. Per embelsire. Pop në ndonjë nga 100 e buke.

Nëse jeni duke kërkuar për diçka këndshëm, ju nuk do të jetë e shkurtër e Opsionet për djathë. Ato janë fjalë për fjalë në çdo cep të rrugës.  Our favorite? A shurup gjepura i përbërë nga dy waffles hollë, thellë skuqur me mirësi sentimental brenda dhe topped off me sheqer pluhur.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

3. Itali

Si mund të mendoj edhe për emërtimin Ushqimi më i mirë Places Evropës dhe nuk përfshijnë Italinë! A ka një vend evropian me ushqim më të portreti? Përshëndetje, carbs! Pizza dhe pasta janë në të gjithë shkojnë tek lista! Vetëm mos harroni se çdo rajon ka specialitet e tyre dhe është sezoni i varur.

Genoa për Trenat Milanit

Roma për Trenat Milanit

Bologna për Trenat Milanit

Florence për Trenat Milanit

 

large pizza italy is part of Europe's Best Food Spots

 

4. Vendet më të mira të Evropës Ushqim – Francë

Lyon, i njohur si Francë's kapitali gustator nuk ka qenë kurrë më të arritshme, me një tren të drejtpërdrejtë në Londër dhe lidhjet TGV që do t'ju lëvizje të Paris ose Marseilles në nën dy orë. Janë buds tuaj shije ndjenjë aventureske? mirë! Ne kemi një trajtojnë për ju! Provoni specialitet lokal; platformë xhenier (kukurec me bukë), pastaj të përfundojë atë me një vizitë në rrethin ndonjëherë-popullore Croix-Ruse për një pije pak jashtë në qytet.

Kjo mund të jetë një nga Ushqimi më i mirë Vende të Evropës, por kjo nuk ka ardhur pa një paralajmërim: “entréecan be used in other parts of the world to mean “main dish,” but in French, it actually meansmeze.” So stick with “entréefor appetizer and “platfor the main dish, dhe ju do të dalë në anën tjetër me një stomak të plotë dhe një përvojë të madhe.

Lyon për Trenat Tuluzës

Paris për Trenat Tuluzës

Marseilles për Trenat Tuluzës

Bordeaux për Trenat Tuluzës

 

5. Londër

Skena ushqimi Londrës është ende pjesë e vendet më të mira të Evropës ushqim derisa ne e dimë rezultatin e Brexit. skena London është një mish-mash i vizionit tradicional të kuzhinës dhe inovacionit moderne. Nuk ka udhëtim ushqim-centric në Londër është i plotë pa çaj të paktën një pasdite, një rosto të dielën në pijetore lagjen shoqëruar nga një pintë hidhur apo disa takeaway peshk me patate të skuqura nga një prej chippies shumë 'të qytetit.’ Nëse Kuzhina Michelin-luajti janë më gjë tuaj, atëherë ju jeni ende në vendin e duhur. Aktualisht janë pesë restorante në Mbretërinë e Bashkuar që të mbajë tre yje Michelin. Bregdet Inn, Alain Ducasse në Dorchester, Araki, Restaurant Gordon Ramsay, dhe dhjamin Duck.

Antwerp për Trenat Londër

Haga për Trenat Londër

Bordeaux për Trenat Londër

Gjenevë për Trenat Londër

 

 

Janë buds shijen tuaj duke u dridhur? Është stomaku juaj rumbling në pritje? Rezervoni aventurën tuaj të ardhshëm trenit në qiell tuaj kuzhinës të zgjedhur me ndihmën e SaveaTrain. Book në nën 3 minuta me pa tarifat prenotim!

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/experience-europes-best-food-spots/ – (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)