زمان خواندن: 6 دقایق
(آخرین بروزرسانی در: 12/03/2022)

هر کسی که تا به حال فیلمی در مورد کوه نوردی تماشا کرده است می داند که رسیدن به قله اورست کار آسانی نیست.. رسیدن به کمپ اصلی اورست نیز پیک نیک نیست, اما برای اکثر مردم این یک هدف بسیار دست یافتنی تر است. راه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد, و همه چیز به آنچه در یک تجربه به دنبال آن هستید بستگی دارد. می توانید پیاده روی کنید, پرواز کنید یا سوار اتوبوس شوید, و مسیرهای مختلفی نیز وجود دارد که می توانید طی کنید. مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام داده و گزینه مناسب خود را انتخاب کنید. اینجا هستند 3 بهترین راه برای انجام کمپ پایه اورست.

 

1) پیاده روی به کمپ اصلی اورست

این محبوب ترین راه برای انجام کمپ اصلی اورست است, و همچنین ارزانترین. این امکان وجود دارد که آن را به عنوان یک سفر سازمان یافته یا به تنهایی انجام دهید. اگر به دنبال کم هزینه ترین گزینه هستید, نپال جایی است که می خواهید به آن بروید. نکته منفی این است که هیچ جاده ای فراتر از نامچه بازار و لوکلا وجود ندارد – بنابراین اگر قرار باشد اتفاقی بیفتد و نتوانید ادامه دهید, سپس یک پیاده روی بسیار طولانی خواهید داشت که به سمت پوخارا برگردید!

معمولا این اطراف طول می کشد 10 روز به پیاده روی تا پایه کوه اورست از لوکلا. این مسیر رودخانه دوده کوسی را دنبال می کند و از روستاهای Phakding می گذرد, نامچه بازار, تنگبوچه, فریچه, و Lobuche. صعود نهایی به بیس کمپ یک صعود چالش برانگیز است, اما دیدگاه ها ارزشش را دارند!

ارتفاع کمپ پایه اورست است 17,598 پا (5,364 متر). پیاده روی به سمت کمپ اصلی اورست یک تجربه چالش برانگیز اما ارزشمند است, و مناظر کوه اورست کاملا خیره کننده است. حتما عکس های زیادی بگیرید!

آمستردام به قطار لندن

پاریس به قطار لندن

برلین به قطار لندن

بروکسل به قطار لندن

Trekking To Everest Base Camp

 

2) پیاده روی

محبوب ترین راه برای رسیدن به کمپ اصلی اورست پیاده روی است. این یک راه عالی برای دیدن حومه شهر و انجام تمرینات همزمان است. پیاده روی حدود دو هفته طول می کشد, و مسیرهای مختلفی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام داده و مسیر مناسب خود را انتخاب کنید!

قبل از رفتن حتما تمرین کنید. فقط یک تن غذای ناسالم نخورید و منتظر باشید که برای این پیاده روی آماده باشید. اگر می‌خواهید به کمپ اصلی برسید، عضله‌سازی بدون اضافه کردن چربی زیاد بدن مهم است!

بسته نور, اما خیلی سبک بسته بندی نکنید. برای دو هفته سفر به وسایل کافی نیاز دارید – از جمله لباس های اضافی, لوازم پزشکی, و هر چیز دیگری که ممکن است نیاز داشته باشید – بنابراین سعی نکنید با بریدن مسواک یا حذف بارانی وزن خود را کاهش دهید. به یاد داشته باشید که شما باید همه چیز را خودتان حمل کنید.

دست بجنبون! پیاده روی از طلوع صبح تا غروب هر روز شما را به سرعت خسته می کند, به خصوص از آنجایی که زمین همواری وجود ندارد – هر پله یا سربالایی یا سراشیبی خواهد بود. آن را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید و مرتباً استراحت کنید.

بروکسل به قطار آمستردام

لندن به قطار آمستردام

برلین به قطار آمستردام

پاریس به قطار آمستردام

 

 

3) تور هلیکوپتر به کمپ اصلی اورست

این سریعترین راه برای انجام کمپ پایه اورست است, بلکه گران ترین. شرکت های زیادی وجود دارند که الف تور هلیکوپتری به کمپ اصلی اورست و این یک راه عالی برای دیدن کوه اورست و مناطق اطراف آن است. اگر می خواهید بین این گزینه و پیاده روی تصمیم بگیرید, به این فکر کن که چقدر وقت داری – اگر می خواهید خرج کنید 20 چند روزی که در حومه شهر قدم می زنید، به هر حال چکمه های خود را بپوشید و شروع به پیاده روی کنید!

مطمئناً پرواز سریعترین راه برای رسیدن به کمپ اصلی اورست است, اما همیشه ارزان ترین یا راحت ترین نیست. بسته به اینکه چطور پیش می روید, پرواز می تواند یک پیشنهاد گران قیمت باشد که نیاز به برنامه ریزی قبلی زیادی دارد – و همچنین اگر می خواهید زمان بیشتری را در کمپ اصلی بگذرانید به جای اینکه در راه بازگشت از کاتماندو گذرانده باشید، برخی برنامه ریزی های بعدی. اطمینان حاصل کنید که تحقیقات خود را انجام داده و گزینه ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب تر است!

اطمینان حاصل کنید که تمام ویزاها و مجوزهای خود را قبل از خروج ردیف کرده اید – بسیاری از پروازهای تبت بدون داشتن این مدارک حتی مسافران را سوار نمی کنند. از پیش برنامه ریزی, هم; پروازها در طول فصل اوج (مارس-مه) گران تر از پروازها در فصل کم مصرف خواهد بود.

 

دره خمبو

دره خومبو در قسمت شمال شرقی نپال واقع شده است و محل کمپ اصلی اورست در جهان است.. این دره همچنین خانه بسیاری از محبوبیت های دیگر است مسیرهای پیاده روی, از جمله پیست آناپورنا.

در خمبو منطقه منطقه ای زیبا با کوه های سر به فلک کشیده و دره های بکر است. جای تعجب نیست که این چنین است مقصد محبوب برای کوهنوردان و کوهنوردان!

در دره خومبو روستاهای مختلفی وجود دارد, و هر کدام شخصیت و فرهنگ منحصر به فرد خود را دارند. برخی از محبوب ترین روستاها شامل بازار نامچه است, تنگبوچه, فریچه, و Lobuche.

 

AMS

بسیاری از کوهنوردان در ارتفاعات با مشکلاتی مواجه می شوند, بنابراین اگر علائم بیماری حاد کوهستان را دارید، حتماً اقدامات احتیاطی را انجام دهید (AMS).

بیماری حاد کوهستان (AMS) مشکلی است که می تواند کوهنوردان و کوهنوردان در ارتفاعات را تحت تاثیر قرار دهد. می تواند طیف وسیعی از علائم را ایجاد کند, از سردردهای خفیف تا ادم ریوی تهدید کننده زندگی. مطمئن شوید که از علائم AMS آگاه هستید, و اگر شروع به تجربه هر یک از آنها کردید اقدامات احتیاطی را انجام دهید. به مقدار زیاد مایعات بنوشید, خوب بخور, و زیاد به خود فشار نیاورید. اگر در مورد سلامتی خود شک دارید, همیشه بهترین کار این است که احتیاط کنید و به ارتفاع پایین‌تری برگردید.

بیس کمپ اورست یک تجربه یک بار در زندگی است, اما مطمئن شوید که این انتخاب مناسب شماست! پیاده روی تمام مسیر از کاتماندو می تواند دلهره آور باشد, به خصوص از آنجایی که برخی از افراد در آن ارتفاع احساس نمی کنند که کاملاً هم سطح باشند. اگر احساس خوبی ندارید یا نگران پیاده روی در چنین زمین های چالش برانگیزی هستید, راه های زیادی برای دیدن بیس کمپ اورست وجود دارد.

صعود به کمپ اصلی کوه اورست کار آسانی نیست. ماهها تمرین طول می کشد, و سفر به بالای کوه آسانتر نمی شود – حتی ممکن است سخت تر شود! اگر مصمم هستید که به کمپ اصلی اورست برسید, مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام داده و گزینه ای را که برای شما مناسب است انتخاب کنید!

بیس کمپ اورست می تواند فرآیندی دشوار و چالش برانگیز باشد, اما ارزش سفر برای رسیدن را دارد. مسیرهای مختلفی وجود دارد که می توانید طی کنید و همچنین روش های حمل و نقلی وجود دارد که به شما کمک می کند سریعتر و با مشکل کمتر به آنجا برسید., بسته به نیاز شما. امیدواریم این مقاله برای کسانی که قبلاً اردوی پایه اورست را تجربه نکرده‌اند یا نمی‌دانند از کجا شروع کنند مفید بوده باشد.!

نانت به قطار بوردو

پاریس به قطار بوردو

لیون به قطار بوردو

مارسی به قطار بوردو

 

Hiking to Kathmandu

 

در اینجا در ذخیره یک قطار, ما خوشحالیم که با شما به اشتراک بگذاریم 3 بهترین راه برای انجام کمپ پایه اورست.

 

 

آیا می خواهید پست وبلاگ ما "3 بهترین راه برای انجام کمپ پایه اورست" را در سایت خود قرار دهید؟? شما هم می توانید ما عکس و متن و به ما اعتبار بدهد با یک لینک به این پست وبلاگ. و یا اینجا را کلیک کنید: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ffa%2Fways-do-everest-base-camp%2F – (کمی به پایین بیایید برای دیدن کد قراردادن)

  • اگر شما می خواهید به نوعی به کاربران خود, شما می توانید آنها را مستقیما به صفحات جستجو ما را هدایت. در این لینک, محبوب ترین مسیرهای قطار ما را پیدا خواهید کرد - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • در داخل شما لینک ما برای فرود صفحات انگلیسی, اما ما نیز https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, و می توانید زبان / ها را به / fr یا / de و بیشتر تغییر دهید.