Време на читање: 7 минути(Последно освежено на: 12/03/2021)

Бујна зелена долина, огромен поглед на кањон, плажи, или шармантни градови, Европа е полна со неверојатни места за семејно кампување. на 10 најдобрите дестинации за семејно кампување во Европа се совршени за летен одмор, па дури и зима. Сите се опкружени со прекрасни погледи и природа, и што е најважно дизајниран за незаборавен семеен одмор во Европа.

 

1. Најдобра дестинација за семеен камп во Австрија: Висока таурен

Градови слични на бајки, убави ливади, и пејзажот на Алпите, на национален парк Хох Таурен е на првото место на нашите 10 најдобри семејни дестинации за кампување во Европа. на пример, едно од најдобрите места за кампување во областа е Гросглокнер кој гледа на познатата планина Гросглокнер и е највисок во Австрија.

во прилог, Innergschloss во Источен Тирол има најубав поглед кон Алпите, така дефинитивно едно од најдобрите места за семејни авантури и слики. Another Hohe Tauren highlight is the 600-year-old larch forest of Zedlach, каде што ќе најдете неверојатни места за А. семеен пикник.

Да заклучи, семејното кампување во националниот парк Хох Таурен ќе биде незаборавно искуство за целото семејство. Да се ​​надополни сето тоа, би можеле да го започнете вашиот зелен одмор во Австрија со патување со еколошкиот воз ICE.

Салцбург до Виена со воз

Минхен до Виена со воз

Грац до Виена со воз

Прага до Виена со воз

 

Семеен камп во Хохе Таурен Австрија

 

2. Најдобра дестинација за семејно кампување во Франција: Долина Дордоња

Во прекрасната долина Дордоња, Кампувањето Ле Понте е веднаш на реката Остров и близу до прекрасното замок Перигорд. Ле Понте, ќе најдете прекрасен семеен камп за 3 starвезди со кампување и изнајмување мобилен дом. така, додека децата прскаат во езерото, би можеле да уживате во риболов или сончање. Спротивно, можете да се искачите до гледна точка и да се восхитувате заедно на долината Дордоња – Совршен за семејни фотографии.

Семејството кампување Ле Понте е во прекрасната област на Рона-Алпи, во близина на клисурите Ардече природен резерват. Затоа, ќе имате неверојатно време да ја истражувате дивата природа, фантастични активности на отворено, како пешачење и возење велосипед, и едноставно натопување на сонцето и свеж воздух.

Лион до Ница со воз

Париз до Ница со воз

Кан до Париз со воз

Кан до Лион со воз

 

Долината Дордоња во Франција е одлична дестинација за кампување во семејство и патувања

3. Family Camping Ty Nadan In Brittany, Франција

На едно од прекрасните брегови во Европа, Тај Надан во Бретани е совршеното семејство на кампување покрај море. Една од поволностите на кампувањето на Тај Надан е дека тоа место ги комбинира природата и плажата. Затоа, можете да изберете помеѓу однесувањето на вашите деца на море, изгради песочни замоци и гледај го зајдисонцето, до кајакарство или искачување на дрва. Ова место за кампување е само 20 минути од плажата во Бретања.

Исто така, the campsite is great for a family vacation with small children and babies. Thanks to a baby gear pack and kids’ забава навечер. Затоа, сигурно ќе имате незаборавно семејство за кампување на познатите брегови на Бретања.

Амстердам до Париз со воз

Лондон до Париз со воз

Ротердам до Париз со воз

Брисел до Париз со воз

 

Семејство за време на зајдисонцето во Тај Надан, Brittany, Франција

 

4. Кампување во Холандија: Гелдерленд

Дом на расцутени лалиња и велуве, Гелдерланд е неверојатна семејна дестинација за кампување во Холандија. Вие и децата апсолутно ќе го обожавате националниот парк Велуве и живиот свет, и 200 градини на Апелтерн.

Јутберг и Акерстејт се праведни 2 од многуте кампови во Гелдерленд, каде што можете да ги паркирате карванот или шаторот. Холандија е прекрасна дестинација за семеен одмор, токму затоа што има толку многу убави места за истражување со бебиња или мали деца, па дури и тинејџери.

Брисел до Амстердам со воз

Лондон до Амстердам со воз

Берлин до Амстердам со воз

Париз до Амстердам со воз

 

Кампување Место покрај диви животни во Гелдерленд, Холандија

 

5. Најдобар семеен камп во Баварија Германија

Дом на реката Дунав и лозјата Франконија, Баварија е прекрасна дестинација за кампување за семејства. Замислете да излезете од вашиот камп-приколка или шатор, до блажените лозја, по еден ден семејни авантури во природата.

Возење велосипед во планина или лутање околу Баварска шума, во потрага по животински свет, пеперутки, и ретки птици – Баварија е прекрасна дестинација за летно кампување. во прилог, ќе откриете дека регионот е полн со неверојатни езера, Замокот Нојшванштајн за младите витези и принцези, да го завршиме совршениот семеен летен одмор.

Дизелдорф до Минхен со воз

Дрезден до Минхен со воз

Нирнберг до Минхен со воз

Бон до Минхен со воз

 

Прекрасна сценска природа и кампување во Баварија Германија

 

6. Семејно кампување во Црната шума

Од птичјо око или длабоко во шумата, црната шума во Германија е еден од највозбудливите и најубавите природни резервати во светот. Regionе најдете многу места за кампување во регионот на Шварцвалд, бидејќи кампувањето е многу популарно во Германија.

Затоа, би можеле да изберете да го паркирате вашиот караван близу античките градови, или прекрасни езера и планини. на пример, Campingplatz Weiherhof од Titisee е совршен за релаксирачки семеен одмор, додека кампувањето во Волфах е идеално за семејството на пешачење и возење велосипед.

Франкфурт до Берлин со воз

Лајпциг до Берлин со воз

Хановер до Берлин со воз

Хамбург до Берлин со воз

 

 

7. Семеен камп во Тоскана Италија

Кампувањето во Тоскана ќе биде вашиот највкусен семеен одмор досега. Свиленкастите зелени ридови, лозови насади, локално сирење, и тартуфите го направија Тоскана кулинарско небо. Секако има и тестенини и пици за децата, додека родителите уживаат во многуте локални јадења.

Со ова на ум, Тоскана нуди многу забавни активности за целото семејство, допаѓа водни паркови. Тука можете да седите назад додека децата прскаат во водата, по вашите дневни патувања во околните градови, Пиза и Сиена.

Со еден збор – идеален, Тоскана е одлична семејна дестинација за кампување во Европа, скриен камп за кампување навистина.

Милан до Неапол со воз

Фиренца до Неапол со воз

Венеција до Неапол со воз

Пиза до Неапол со воз

 

модернизирање на семеен камп во Тоскана Италија

 

8. Најдобра дестинација за семеен камп во Швајцарија: Швајцарскиот алпски брег покрај езерото

Луксузен кампување или во сопствен шатор или комбе, имаат швајцарските Алпи неверојатни места за зачувување and budget-friendly family camping places. If you are planning family camping in the summer, тогаш местото за кампување Арола во швајцарските Алпи е совршено, бидејќи се наоѓа високо горе во планините. Тука ќе имате воодушевувачки видено, поладни температури, и многу пешачки патеки.

Сепак, ако претпочитате порелаксирачко искуство, тогаш идеално е кампување покрај езерото. Прво, ако е жешко, можеше само да скокнеш во езерото. Второ, ќе имате прекрасни погледи, без да патувате премногу далеку од вашиот кампер.

Во крајна линија е дека Швајцарските Алпи нудат толку многу различни места за кампување. Од опуштено до активен одмор, крај езерото или планинските погледи – Сите неверојатни.

Цирих до Венген со воз

Geneенева до Венген со воз

Берн до Венген со воз

Базел до Венген со воз

 

деца кои седат на клупа во швајцарскиот алпски крај езерото

 

9. Најдобра дестинација за семеен камп во Италија: Кампови за бриони во езерото Гарда

На чело на езерото Гарда, 4-starвездата Camping Brione е семејно кампување во соништата во Италија. Будење од погледот кон езерото, скокање за пливање, или семејна вечера веднаш надвор од вашиот шатор со едно од најубавите места во светот во грб, е идеален рецепт за семејна забава.

Кампување Брион има 20 шатори, и 39 подвижни домови за изнајмување, електрична енергија, и прекрасни објекти, вклучувајќи соба за бебиња. Ако вашето семејство е активно спортско, тогаш можете да изнајмите велосипеди и да одите на пат околу езерото и планините, или уживајте во спортови на вода. Од друга страна, исто така можете да се разладите покрај базенот на кампувањето или на брегот на езерото и да поминете релаксирачко семејство.

Милан до Венеција со воз

Фиренца до Венеција со воз

Болоња до Венеција со воз

Тревизо до Венеција со воз

 

Дестинација за кампување покрај езерото во кампот Брионе, езерото Гарда, Италија

 

10. Дестинации за кампување во Европа: Клисура Вердон

На рабовите на клисурите du Verdon, кај кампови за тинејџери и за деца, со поглед на езеро или во луксузен комплекс за кампување, семејното кампување во Горгес ду Вердон никогаш не било повозбудливо. Gorges du Verdon е еден од најзабележителните природни резервати во светот, и совршен за семејно кампување во текот на летото.

Благодарение на неговата непосредна близина на кањонот и езерата, има многу активности на спортови на вода за целото семејство. на пример, има водни паркови и базени во повеќето кампови во областа, за да можете да се опуштите покрај базенот. Во исто време, можете да одите на истражување во една од прекрасните пешачки патеки, во прекрасниот природен резерват.

Сумирајќи – Само направете го вашето истражување Клисура Вердон однапред кампување и резервирање, бидејќи ова е многу популарно место за семејно кампување, и ќе имате експлозија.

Амстердам до Париз со воз

Убаво до Марсеј со воз

Ротердам до Париз со воз

Брисел до Париз со воз

 

Една од најубавите дестинации за семеен камп во Европа: Клисури Ду Вердон Франција

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да го испланирате патувањето до 10 Најдобри дестинации за семејно кампување во Европа со воз.

 

 

Дали сакате да ја вметнете нашата објава на блогот „10 најдобри дестинации за семејно кампување во Европа“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ffamily-camping-destinations-europe%2F%3Flang%3Dmk</s>avkanî - (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или де и на повеќе јазици.