Koha e leximit: 7 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 12/03/2021)

Lugina e gjelbër e harlisur, pamje të mëdha kanioni, plazhet, ose qytete simpatike, Evropa është plot me vende të mahnitshme për kampe familjare. E 10 destinacionet më të mira të kampeve familjare në Evropë janë perfekte për pushimet verore, madje edhe dimrin. Të gjithë janë të rrethuar nga pamje të bukura dhe natyrë, dhe më e rëndësishmja e krijuar për një pushim të paharrueshëm familjar në Evropë.

 

1. Destinacioni më i mirë i kampeve familjare në Austri: Tauren e lartë

Qytete si përralla, livadhe të bukura, dhe peisazhin e Alpeve, e Park kombetar Hohe Tauren kryeson tonat 10 destinacionet më të mira të kampeve familjare në Evropë. Për shembull, një nga vendet më të mira të kampeve në zonë është Grossglockner që mbikëqyr malin e famshëm Grossglockner dhe është më i larti në Austri.

veç, Innergschloss në Lindjen e Tirolit ka pamjet më të bukura të Alpeve, kështu që padyshim një nga vendet më të mira për aventura dhe fotografi familjare. Another Hohe Tauren highlight is the 600-year-old larch forest of Zedlach, ku do të gjeni pika të mahnitshme për një piknik familjar.

Për të përfunduar, kampe familjare në parkun kombëtar Hohe Tauren do të jetë një përvojë e paharrueshme për të gjithë familjen. Për t’i shtuar të gjitha, ju mund të filloni pushimet tuaja të gjelbra në Austri duke udhëtuar me trenin eko-miqësor ICE.

Salzburg në Vjenë Me Një Tren

Mynih për në Vjenë me një tren

Graz për në Vjenë me një tren

Praga për në Vjenë me një tren

 

Kampimi Familjar në Hohe Tauren Austri

 

2. Destinacioni më i mirë i kampeve familjare në Francë: Lugina e Dordogne

Në luginën e mrekullueshme të Dordogne, Camping Le Pontet është pikërisht në lumin Isle dhe afër kalasë së bukur Perigord. Le Pontet, do të gjeni një vend kampingu të mrekullueshëm familjar me 3 yje me një zonë kampingu dhe shtëpi me qira të lëvizshme. Kështu që, ndërsa fëmijët spërkaten në liqen, ju mund të shijoni peshkimin ose banjën në diell. në të kundërt, ju mund të ecni deri në këndvështrim dhe të admironi së bashku luginën e Dordogne – E përsosur për fotot familjare.

Kampimi i familjes Le Pontet është në zonën e bukur të Rhone-Alpeve, afër Grykave të Ardeche rezervat natyror. prandaj, do të keni një kohë të mahnitshme duke eksploruar natyrën e egër, aktivitete fantastike në natyrë si shëtitje dhe çiklizëm, dhe thjesht duke thithur diellin dhe ajrin e pastër.

Lyon në Nice me një tren

Paris në Nice me një tren

Kanë për në Paris me një tren

Kanë për në Lyon me një tren

 

Lugina e Dordogne në Francë është një Familje e Madhe për Kampim dhe Udhëtim

3. Family Camping Ty Nadan In Brittany, Francë

Në një nga brigjet e bukura të Evropës, Ty Nadan në Brittany është vendi i përsosur i kampeve familjare në bregdet. Një nga përfitimet e sitit kampe Ty Nadan është se vendi kombinon natyrën dhe plazhin. prandaj, ju mund të zgjidhni midis marrjes së fëmijëve tuaj në bregdet, ndërto kështjella rëre dhe shiko perëndimin e diellit, në kanoe ose ngjitje pemësh. Kjo faqe kampe është vetëm 20 minuta nga plazhi në Bretanjë.

gjithashtu, the campsite is great for a family vacation with small children and babies. Thanks to a baby gear pack and kids’ argëtim në mbrëmje. prandaj, me siguri do të keni një kohë të paharrueshme kampe familjare në brigjet e famshme të Bretanjës.

Amsterdami në Paris me një tren

Londër për në Paris me një tren

Roterdam për në Paris me një tren

Brukseli në Paris me një tren

 

Familja gjatë perëndimit të diellit në Ty Nadan, Brittany, Francë

 

4. Vend kampingu në Hollandë: Gelderland

Shtëpi për tulipanët që lulëzojnë dhe Veluwe, Gelderland është një destinacion i mahnitshëm kampingu familjar në Holandë. Ju dhe fëmijët do ta doni absolutisht parkun kombëtar Veluwe dhe kafshë të egra, dhe 200 kopshtet e Apelternit.

Jutberg dhe Ackerstate janë vetëm 2 nga shumë kampe në Gelderland, ku mund të parkoni karvanin ose çadrën tuaj. Hollanda është një destinacion i mrekullueshëm për një pushim familjar, pikërisht sepse ka kaq shumë pika bukuroshe për të eksploruar me foshnje ose fëmijë të vegjël dhe madje edhe adoleshentë.

Brukseli në Amsterdam me një tren

Londër për në Amsterdam me një tren

Berlini në Amsterdam me një tren

Paris në Amsterdam me një tren

 

Vend kampingu pranë kafshëve të egra Në Gelderland, Holanda

 

5. Kampingu më i mirë familjar në Bavari Gjermani

Shtëpia e lumit Danub dhe vreshtat e Franconia, Bavaria është një destinacion i mrekullueshëm kampingu për familjet. Thjesht imagjinoni të dilni nga karvani ose çadra juaj, në vreshtat e lumtura, pas një dite aventurash familjare në natyrë.

Çiklizëm në male ose bredhje përreth Pyll bavarez, duke kërkuar për kafshë të egra, fluturat, dhe zogj të rrallë – Bavaria është një destinacion i mrekullueshëm kampe verore. veç, do të zbuloni se rajoni është plot liqene mahnitës, Kalaja Neuschwanstein për kalorësit dhe princeshat e reja, për të përfunduar pushimet e përsosura familjare të verës.

Dusseldorf në Mynih me një tren

Dresden për në Mynih me një tren

Nuremberg në Mynih me një tren

Bon në Mynih me një tren

 

Natyra e mrekullueshme skenike dhe kampingu në Bavari, Gjermani

 

6. Kampimi familjar në pyllin e zi

Nga syri i një zogu ose thellë në pyll, pylli i zi në Gjermani është një nga rezervatet më interesante dhe të bukura të natyrës në botë. Ju do të gjeni shumë vende kampingu në rajonin e Pyllit të Zi pasi që kampingu është shumë i popullarizuar në Gjermani.

prandaj, ju mund të zgjidhni të parkoni karvanin tuaj afër qyteteve antike, ose liqene të bukura dhe malet. për shembull, Campingplatz Weiherhof nga Titisee është perfekt për një pushim familjar relaksues, ndërsa kampingu Wolfach është ideal për familjen shëtitje dhe çiklizmit.

Frankfurt për në Berlin me një tren

Leipzig për në Berlin me një tren

Hanover për në Berlin me një tren

Hamburg për në Berlin me një tren

 

 

7. Kampim Familjar në Toskana Itali

Camping në Toscana do të jetë pushimi juaj më i shijshëm familjar ende. Kodrat e gjelbërta të mëndafshtë, vreshta, djathë lokal, dhe tartufët e kanë bërë qiellin kulinar të Toskanës. Sigurisht që ka edhe makarona dhe pica për fëmijët, ndërsa prindërit shijojnë pjatat e shumta lokale.

Me kete ne mendje, Toskana ofron shumë aktivitete argëtuese për të gjithë familjen, si parqe uji. Këtu mund të rrini ulur ndërsa fëmijët spërkaten në ujë, pas udhëtimeve tuaja ditore në qytetet përreth, Pisa dhe Siena.

Me një fjalë – ideal, Toskana është një destinacion i shkëlqyeshëm familjar për kampe në Evropë, një perlë e fshehtë kampe vërtet.

Milano në Napoli me një tren

Firence në Napoli me një tren

Venecia në Napoli me një tren

Pisa në Napoli me një tren

 

modernizoni Camping Familjar në Toskana Itali

 

8. Destinacioni më i mirë i kampeve familjare në Zvicër: Bregu i liqenit Alpin Zviceran

Kampim luksoz ose në çadrën ose furgonin tuaj, Alpet Zvicerane kanë vende mahnitëse mahnitëse and budget-friendly family camping places. If you are planning family camping in the summer, atëherë vendi i kampeve Arolla në Alpet Zvicerane është perfekt, meqenëse ndodhet lart në male. Këtu do të keni pamje të lë pa frymë, temperatura më të ftohta, dhe shumë hiking.

megjithatë, nëse preferoni një përvojë më relaksuese, atëherë kampimi buzë liqenit është ideal. së pari, nëse është e nxehtë, thjesht mund të hidhesh në liqen. në radhë të dytë, do keni pamje te bukura, pa udhëtuar shumë larg fushuesit tuaj.

Përfundimi është se Alpet Zvicerane ofrojnë kaq shumë vende të ndryshme për kampe. Nga relaksi në një pushim aktiv, pamje buzë liqenit ose malit – Të gjitha të mahnitshme.

Cyrihu në Wengen Me Një Tren

Gjenevë në Wengen me një tren

Bern në Wengen me një tren

Bazeli në Wengen me një tren

 

fëmijë të ulur në një stol në bregun e liqenit Alpin Zviceran

 

9. Destinacioni më i mirë i kampeve familjare në Itali: Kampingu në Brione në Liqenin Garda

Në krye të liqenit Garda, 4-ylli Camping Brione është një vend kampingu familjar i ëndërruar në Itali. Zgjoheni me pamjet e liqenit, duke kërcyer për të notuar, ose darka familjare pak jashtë çadrës tuaj me një nga vendet më madhështore në botë në shpinë, është receta ideale për argëtim familjar.

Camping Brione ka 20 tenda, dhe 39 shtëpi të lëvizshme me qira, elektricitet, dhe ambiente të mrekullueshme, përfshirë një dhomë për foshnje. Nëse familja juaj është ajo sportive aktive, atëherë mund të marrësh me qira biçikleta dhe të shkosh në një udhëtim rreth liqenit dhe maleve, ose shijoni sporte ujore. Ne anen tjeter, ju gjithashtu mund të qetësoheni pranë pishinës në vendin e kampingut ose bregut të liqenit dhe të keni një kohë familjare relaksuese.

Milano në Venecia me një tren

Firence në Venecia me një tren

Bolonja për në Venecia me një tren

Treviso për në Venecia me një tren

 

Destinacioni i Kampimit në Lakeside Në Kampingu në Brione, Lake Garda, Itali

 

10. Destinacionet e kampeve në Evropë: Gryka e Verdon

Në skajet e Gorges du Verdon, në kampe për adoleshentë dhe fëmijë, me pamje nga liqeni ose ne nje kompleks kampe luksoze, kampe familjare në Gorges du Verdon kurrë nuk ka qenë më emocionuese. Gorges du Verdon është një nga rezervatet më të shquara të natyrës në botë, dhe perfekt për kampe familjare gjatë verës.

Falë afërsisë së tij me kanionin dhe liqenet, ka shumë aktivitete të sporteve ujore për të gjithë familjen. Për shembull, ka parqe uji dhe pishina në shumicën e kampeve në zonë, kështu që ju mund të relaksoheni pranë pishinës. Në të njëjtën kohë, ju mund të eksploroni në një nga shtigjet e mrekullueshme të alpinizmit, në rezervatin e mrekullueshëm të natyrës.

Për të përmbledhur – Thjesht bëj kërkimin Gryka e Verdon kampe dhe rezervime paraprakisht, pasi që ky është një vend shumë i njohur për kampe familjare, dhe do të keni një shpërthim.

Amsterdami në Paris me një tren

E bukur për në Marsejë me një Tren

Roterdam për në Paris me një tren

Brukseli në Paris me një tren

 

Një nga Destinacionet më të bukura të Kampimit Familjar në Evropë: Gorges Du Verdon France

 

këtu në Save A Train, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të planifikoni udhëtimin tuaj për në 10 Destinacionet më të mira për kampe familjare në Evropë me tren.

 

 

A doni të vendosni në faqen tuaj në internet postimin tonë të blogut "10 Destinacionet më të mira për kampe familjare në Evropë"? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ffamily-camping-destinations-europe%2F%3Flang%3Dsq</s>avkanî - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)