Време на читање: 4 минути(Последно освежено на: 11/12/2020)

Има толку многу љубов за Париз. Каде да дури и да започне, право? Првото нешто што ми доаѓа на ум е голем сајтови како Ајфеловата кула и Лувр. Но, зошто да не, исто така, се најде скриени скапоцени камења во градот? Дозволете ни да се започне со 5 Најпознатите улици во Париз за да ја видите!

  • Железничкиот транспорт е на повеќето еколошки начин да се патува и тоа е причината зошто тае статија е напишана за да се едуцираат за воз Патување и беше направен од страна Зачувај воз, Најевтиниот билети за воз сајт во светот.

 

1. Најпознатите улици во Париз за да ја видите: Авенија Виктор Иго

Авенија Виктор Иго е една авенија во 16 arrondissement на Париз. со почеток во Шарл де Гол (исто така познат како Etoile) а завршува во Tattegrain (станува авенија Анри Мартин). Тоа е еден од дванаесетте патишта со почеток во Etoile, и втора најдолга од дванаесетте, по Avenue des Шанзелизе.

Именуван по познатиот Виктор Иго, кој поминал последните денови од неговиот живот во хотелот Particulier. Статуа на Хуго може да се најде на раскрсницата со булевар Анри Мартин. Авенија Виктор Иго е познат по своите неверојатно прекрасна архитектура кој е совршен за еден неврзан прошетка и голема слика на Instagram! Направете го тоа за грам!

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

Avenue Victor Hugo Most Famous streets in Paris

 

2. Avenue Montaigne

Љубител на операта? Потоа овој познат улица во Париз е за вас! Оваа улица е дом на Театарот des Champs Elysees. Операта е дом на два прекрасни оркестри. Ако имате малку повеќе време, ние дефинитивно препорачувам престојува во посета на ова историско место перформанси. дополнително, овој булевар ќе биде почитуван за неговата важност за модната индустрија. Многу познати брендови може да се најде тука вклучувајќи Витон, Loewe, Селин, и повеќе.

Париз до Марсеј возови

Марсеј во Париз возови

Убаво е да Марсеј возови

Марсеј Клермон Феран возови

 

 

3. Најпознатите улици во Париз за да ја видите: Rue de Rivoli

Подготвени да влезат во срцето на Париз? Тогаш оваа улица треба да биде на листата на 5 Најпознатите улици во Париз! Ова високо населените, енергичен улица тече низ средината на Париз, паралелно со реката Сена. Именуван по првите победи на Наполеон во битката кај Rivoli, оваа прекрасна булевар е дом на Лувр и Tuileries градина. Кралската палата, во непосредна близина на Лувр, е совршено место да уживаат во еден ден во градините на сончевите. Ова е совршено улица, ако сакате да се фати поглед на стариот аристократско страна на Париз. Не го пропуштај!

Париз до Руан возови

Руан во Париз возови

Париз до Кале возови

Руан до Кале возови

Rue De Rivoli Most Famous streets in Paris

 

4. покриен премини

Земајќи краток заминување од масивни булеварите, кои доминираат со мнозинство од Париз главните преку саеми, Премините Couverts на се повеќе атмосфера опција. Овие покриени шопинг улички се направи за страшно кратенки низ градот. Можете да најдете чуден кафулиња, пабови, и прифатлива шопинг. Не само тоа, но архитектурата во овие покриена улички е апсолутно прекрасни, па не ги пропуштите!

Марсеј во Лион возови

Париз до Лион возови

Лион во Париз возови

Аеродромот во Лион до Авињон возови

Passages Couverts Paris

 

5. Најпознатите улици во Париз за да ја видите: Булеварот де Клиши

Монмартр беше во еден момент се смета да биде оаза на уметнички толпата Париз. За жал, повисоки цени како резултат на туризмот имаат управувано повеќето уметници во различни населби. Таму можете да го најдете Булеварот де Клиши, кој е дом на областа Мулен Руж и Париз со црвено светло. Ќе најдете ноќен живот и добро време нема matter кое време на денот кога ќе одберете да ја посетите. Размислете за посета на Мулен Руж гледа настапот кабаре!

Ла Рошел на Нант возови

Тулуз во Ла Рошел возови

Бордо во Ла Рошел возови

Париз во Ла Рошел возови

Boulevard de Clichy Paris

 

Стави на вашиот омилен пар на одење чевли, и да добијат во Париз за да ја видите 5 Најпознатите улици во Париз! Треба возење? Мислев, дека ти никогаш не ќе побара! Земи билет од Зачувај воз, сега. Можете да резервирате во секунди без дополнителни или скриени такси.

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “5 Најпознатите улици во Париз за да ја видите” на вашиот сајт? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/famous-streets-paris/ </s>avkanî- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / pl да / FR / или де и на повеќе јазици.