Koha e leximit: 4 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 11/12/2020)

Ka aq shumë dashuri për Paris. Ku do të edhe të fillojnë, e drejtë? Gjëja e parë që vjen në mendje është vende të mëdha si Kulla Eifel dhe dritare me grila. Por pse jo edhe të zbuluar gems fshehur në qytet? Le të fillojmë me 5 Shumica Streets famshëm në Paris për të parë!

  • Transportit hekurudhor është më e ekologjikisht miqësore mënyrë për të udhëtuar dhe kjo është arsyeja pse thështë artikull është shkruar për të edukuar rreth Trenit Travel dhe është bërë nga Save një tren, Cheapest Train Biletat interneti në botë.

 

1. Më Streets famshëm në Paris To See: Avenue Victor Hugo

Avenue Victor Hugo është një rrugë në 16 arrondissement e Parisit. duke filluar nga Charles de Gaulle (i njohur gjithashtu si Etoile) dhe duke përfunduar në Tattegrain (duke u bërë Avenue Henri Martin). Ajo është një nga dymbëdhjetë rrugët duke filluar në Etoile, dhe i dyti me i gjati nga dymbëdhjetë, pas rrugë des Champs Elysees.

Emërohet pas të famshëm Victor Hugo, i cili kaloi ditët e tij të fundit në Hotel Particulier. Një statujë e Hugo mund të gjendet në kryqëzimin me avenue Henri Martin. Avenue Victor Hugo është i famshëm për e saj tepër Arkitektura e bukur e cila është e përkryer për një shëtitje rastësor dhe një madhe Instagram foto! Bëjë atë për gram!

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

Avenue Victor Hugo Most Famous streets in Paris

 

2. Avenue Montaigne

Fan i operës? Atëherë kjo rrugë e famshme në Paris është për ju! Kjo rrugë është shtëpia e Teatrit des Champs Elysees. Opera është shtëpia e dy orkestra madhështore. Nëse ju keni një pak kohë shtesë, Ne patjetër rekomandojmë paguar një vizitë në këtë vend historik të performancës. Përveç kësaj, Kjo rrugë është e respektuar për rëndësinë e saj sa më industria e modës. Shumë markave të famshme mund të gjenden këtu, duke përfshirë Vuitton, Loewe, Celine, dhe me shume.

Paris për Trenat Marsejë

Marseilles për Trenat e Parisit

Nice to Trenat Marsejë

Marseilles për Trenat Clermont Ferrand

 

 

3. Më Streets famshëm në Paris To See: Rue De Rivoli

Gati për të marrë në zemër të Parisit? Pastaj kjo rrugë duhet të jetë në listën tuaj të 5 Shumica Rrugët famshëm në Paris! Kjo populluar shumë, street energjike shkon nëpër mes të Parisit, paralel me Seine lumit. Emërohet pas fitoreve të hershme Napoleonit në betejën e Rivoli, Ky bulevard bukur është shtëpi për Luvrit dhe Kopshti Tuileries. Royal Palace, vetëm pranë Luvrit, eshte vend i përkryer të gëzojnë një ditë në kopshte ndriçuar nga dielli. Kjo është rrugë e përsosur në qoftë se ju doni të kapur një paraqitje e shkurtër në anën e vjetër aristokratike të Parisit. Mos e humb atë!

Paris për Trenat Rouen

Rouen për Trenat Paris

Paris për Trenat Calais

Rouen për Trenat Calais

Rue De Rivoli Most Famous streets in Paris

 

4. pasazhe të mbuluara

Duke marrë një largim të shkurtër nga bulevardet masive që dominojnë shumicën e Parisit kryesore përmes panaireve, Pasazhet Couverts janë një alternativë më komod. Këto rrugica pazar i mbuluar bëjë për shkurtesat frikshëm nëpër qytet. Ju mund të gjeni kafene çuditshëm, pubs, dhe pazar të përballueshme. Jo vetëm ajo, por arkitektura në këto rrugica e mbuluar është absolutisht i mrekullueshëm kështu që nuk do të humbasë ato!

Marseilles për Trenat Lyon

Paris për Trenat Lyon

Lyon për Trenat Paris

Aeroporti i Lionit për në Trenat e Avignonit

Passages Couverts Paris

 

5. Më Streets famshëm në Paris To See: Boulevard De Clichy

Montmartre ishte në një moment konsiderohet të jetë një oaz për turmën artistik Parisit. për fat të keq, çmimet më të larta si rezultat i turizmit kanë shtyrë shumicën e artistëve në lagje të ndryshme. Aty mund të gjeni Bulevardin Clichy i cili është shtëpia e rrethit Moulin Rouge dhe Parisit me drita të kuqe. Ju do të gjeni natës dhe një kohë të mirë nuk ka mAtter çfarë kohë të ditës ju zgjidhni për të vizituar. Konsideroni vizituar Moulin Rouge shikuar një shfaqje kabare!

La Rochelle për Trenat Nantes

Toulouse për Trenat La Rochelle

Bordeaux për Trenat La Rochelle

Paris për Trenat La Rochelle

Boulevard de Clichy Paris

 

Vendos mbi palë tuaj të preferuar të këpucëve në këmbë, dhe për të marrë në Paris për të parë 5 Shumica Rrugët famshëm në Paris! Nevojë për një udhëtim? Menduar ju kurrë nuk do të kërkojë! Grab një biletë nga Save A Train, tani. Mund të rezervoni në sekonda pa tarifa shtesë ose të fshehura.

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Më Streets famshëm në Paris To See” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/famous-streets-paris/ </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)