(Последно освежено на: 15/01/2020)

Улична уметност е модерна форма на уметничко изразување, што го прави нашите градови поубаво. Еден добар улица фреска исто така може да ги инспирира да се размислува за општествено важна тема или да ве потсетам на дела од класичната мајстори.

Градови на Европа се полни со одлични места преплавени со улична уметност и графити. Може да се земе долги прошетки низ улиците полни со мурали и никогаш не се досадуваат. Еве некои фасцинантни улична уметност и каде да го види во Европа:

 

Улична уметност во Лондон

Лондон е еден од најатрактивните градови за оние кои ја ценат улична уметност и на самите уметници. Меѓу улиците можете да ја посетите да ја добиете вашата доза на Фантастична уметност, Камден и Shoreditch издвоите. Сепак, Брик Лејн и Southbank се познати дестинации, премногу. уште, ако сте во потрага за најпознатите локација, глава до Shoreditch.

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Париз

Париз е полн на уличната уметност топли места, како што често span целиот улиците. Раководител на 10-ти и 11-ти окрузи преку Rue Saint-Maur. Тоа е полн со Шепард Fairey црно-бели портрети на ѕидовите на зградите, што го прави голем прошетка прави. Оваа 2 км долгата улица се вкрстува со rue Oberkampf, интересно место од гледна точка на улична уметност.

Брисел во Париз возови

Лондон до Париз возови

Олимпик Марсеј во Париз возови

Амстердам до Париз возови

 

Берлин

Fascinating Street Art in berlin

 

Ист Сајд во Берлин Галерија е еден од најдобрите места во светот за оние кои уживаат во урбаната уметност. Самиот град има истегне улична уметност сцена, можеби најдобро се опишува во Кројцберг и Мите. Постојат две области со шармантна внатрешниот улици и иконски парчиња улична уметност. Раководител на источниот крај од областа Кројцберг да се најде најдобрите уметност.

Бремен во Берлин возови

Лајпциг во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

Улична уметност во Рим

Рим имаше трнлив пат прифаќање на улична уметност, но овој прекрасен град е сега конечно овозможувајќи текстови на урбана уметност да се изразат себеси. Постојат неколку области каде уличната уметност е постепено се појавуваа. Сепак, најдобро место за посета може да биде San Lorenzo, соседството со многу живописни графити. Ако сте во посета на Рим во потрага по некои убави улична уметност, се фокусира на Виа Enotri, преку Ausoni, Виа деи Sardi и Виа деи Sabelli.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Улична уметност на Ромите. перспектива промени. Патот е вашиот нов музеј

 

Графити во Франкфурт

Франкфурт е град еден може да се очекува да се најде во листата за улична уметност ентузијаст, како што има повеќе фунта углед на бизнис метропола. Сепак, може да се тврди дека дури и градови како што се подложни да има силна улична уметност израз, најмногу во револт поради високата цена на живеење. Франкфурт има многу улична уметност околу железничка станица и центарот на градот. Салата на славните на Ratswegkreisel е уште една добро место за посета.

Келн во Франкфурт возови

Минхен во Франкфурт возови

Хановер во Франкфурт возови

Хамбург во Франкфурт возови

 

Амстердам

Amsterdam Central Station street art

 

улична уметност сцена во Амстердам е доста силна, и урбана уметност да достигне дури и музејски експонати. Најдобрите места во Амстердам за улична уметност се Spuistraat, Wijdesteeg, и NDSM, вклучувајќи центарот на градот области. Вие исто така може да се земе турнеја на улична уметност од Амстердам Централната станица. Фактот дека постои оваа турнеја ви кажува доволно за тоа како овој град е горд на своите улична уметност.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

Копенхаген

Копенхаген е голем град, ако сакате да видите некои шарени и креативни улична уметност - дури и во домовите на луѓето! Кристијанија е местото каде што ќе најдете на најдобрите дела од талентирани урбани уметници, така бидете сигурни дека нема да го пропуштите.

Хамбург во Копенхаген возови

Хановер во Копенхаген возови

Берлин во Копенхаген возови

 

Врв 5 Европски градови за улична уметност Љубовниците - Патува

 

Ако сте подготвени да се види најдобрите улична уметност во Европа има да понуди; сите овие градови се лесно достапни со воз. Книга влезници на време и да се подготви да биде фасциниран!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/fascinating-street-art/- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии -- https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или де и на повеќе јазици.