Време на читање: 3 минути(Последно освежено на: 04/02/2020)

Железничката линија Flam од Flam да Мирдал се вели дека е еден од најубавите воз патувања во светот, а ние може да се разбере зошто. Патувањето трае само еден час, но сценографијата е навистина земање здив. Не ја пропуштајте оваа искуство кога во посета на Норвешка. Во часа патување, возот зема патници од Sognefjord во Flam што е на нивото на морето, на планината станица Мирдал, кој е во 867 метри надморска височина. Ова е една од најстрмните стандарден колосек железнички линии во светот. Железничката линија се 20 години за да заврши. тунели извртување кои работат во и надвор од планината покажат најсмелите и квалификувани инженеринг дека норвешкиот железничката историја досега не видел. Flam да Мирдал, Норвешка: Прекрасна летна станица е навистина патувањето на својот живот.

 

Јава на Flam Железничка

Преземање на воз од Flam да Мирдал ќе ве однесе низ 20 тунели, 18 од кои се изградени со рака, и да престане во неколку села како што змии својот пат до Flam долина. Возот патници дава панорамски поглед, но се обиде да добие место на прозорецот за најдобрите погледи и тие може да се отвори во лето за екстра посебно доживување. станица Мирдал е високо на планината и се состои од ништо, но чекална, маса билет, и мал кафе. Можете да вози возот нагоре и надолу по планината.

 

Flam да Мирдал воз патување долината и планини и реки

Flam да Мирдал во лето

Летото е совршено време за да земе возот од Flam да Мирдал. Времето е потопло и се што е зелена! Размислете ридови и кристално јасни вода за пиење со убави растенија и цвеќиња во полн цут. Исто така има пешачки патеки и до и од Flam и Мирдал. Ова значи дека можете да го фати возот до Мирдал, а потоа Крстоносните назад и да уживаат во сонцето.

Ако има едно нешто што треба да направите кога во посета на Норвешка, железничката воз од Flam да Мирдал тоа е. Тоа е една убава летна станица. Возот ќе трае во текот на годината со до 10 заминувања дневно во лето. купување билети на локално ниво во Норвешка во секое екипаж железничка станица или со повик центар Националното тело за стандардизација повик. Тие во моментов не се достапни на интернет. Бидете сигурни дека за да ја добиете вашата билети за овој воз, веднаш штом ќе пристигне во Норвешка да се избегне разочарување и за искуството на својот живот!

 

Ние нудиме Европската билети, само да одиме во нашиот Зачувај воз веб-сајт и да уживате во возењето.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/flam-to-myrdal-norway/- (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или де и на повеќе јазици.