Koha e leximit: 3 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 04/02/2020)

Linja hekurudhore Flam nga Flam të Myrdal është e thënë të jetë një nga më të bukur udhëtimet Trajnimi në botë dhe ne mund të kuptojmë se pse. Udhëtimi merr vetëm një orë, por pamje është me të vërtetë frymë-marrjen. Mos e humbisni këtë përvojë kur vizituar Norvegjinë. Në udhëtim orë, treni merr pasagjerë nga Sognefjord në Flam që është në nivelin e detit, në stacionin malor Myrdal që është në 867 metra mbi nivelin e detit. Kjo është një nga thepisur linjave hekurudhore standarde-matës në botë. Linja hekurudhore mori 20 vjet për të përfunduar. Tunelet gjarpërues që të kandidojë në dhe jashtë e tregojnë malore off më të guximshme dhe inxhinieri aftë që historia hekurudhore norvegjeze ka parë ndonjëherë. Flam të Myrdal, Norvegji: A Beautiful Summer Stop është me të vërtetë një udhëtim të jetës.

 

Riding hekurudha Flam

Duke marrë trenin nga Flam të Myrdal do të ju nëpërmjet 20 tunele, 18 të cilat janë ndërtuar me dorë, dhe të ndaluar në disa fshatra si ajo snakes rrugën e tij deri në luginën Flam. Treni i jep udhëtarëve një pamje panoramike por të përpiqet dhe për të marrë një vend pranë një dritare për pikëpamjet më të mirë dhe këto mund të hapur në verë për një përvojë shtesë të veçantë. Stacioni Myrdal është e lartë deri në mal dhe përbëhet nga asgjë, por një dhomë pritjeje, tavolinë biletë, dhe një kafene e vogël. Ju mund të trenin lart dhe poshtë malit.

 

Flam të Myrdal trenit luginën e udhëtimit dhe të male dhe lumenj

Flam të Myrdal në verë

Verës është një kohë e përkryer për të marrë trenin nga Flam të Myrdal. Koha është e ngrohtë dhe çdo gjë është e gjelbër! Mendoni kodra kodrina dhe kristal-e qartë ujë i rrjedhshëm me bimësi të bukur dhe lule në lulëzim të plotë. Ka edhe hiking si për dhe nga Flam dhe Myrdal. Kjo do të thotë që ju mund të kapur trenin deri në Myrdal dhe pastaj eci përsëri poshtë dhe të gëzojnë kohë e mirë.

Nëse ka një gjë që ju duhet të bëni kur vizitojnë Norvegjinë, treni hekurudhor nga Flam për Myrdal është ajo. Kjo është një stacion i bukur Summer. Treni shkon gjatë gjithë vitit me deri në 10 nisje në ditë në verë. bileta Blerje në nivel lokal në Norvegji në çdo stacion treni misionet me njerëz ose duke telefonuar qendrën NSB thirrjes. Ata aktualisht nuk janë në dispozicion në internet. Të jetë i sigurt për të marrë biletat tuaja për këtë tren sapo të mbërrini në Norvegji për të shmangur zhgënjim dhe për përvojën e jetës!

 

Ne jemi duke ofruar bileta treni evropiane, thjesht shkoni në faqen tonë të internetit Save A Trenit dhe të gëzojnë udhëtim.

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/flam-to-myrdal-norway/- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)