(Последно освежено на: 24/03/2020)

Еден од најдобрите работи во врска со Италија како туристичка дестинација е дека тоа не е нешто што едноставно изгребе вашиот кофа листа. Можете да се врати во Италија повторно и повторно и се уште не се доволно на овој живописен земја и вкусни цените, ниту пак да биде досадно со своите историја и култура.

Таков е шармот на оваа медитеранска дијамант на земја која нуди речиси секој тип на одмор може да се мисли на. Сегашниот водич ќе се фокусира на италијанскиот јога дестинации. но,, дури и ако си оди за јога се повлече, тоа е тешко да се игнорира остатокот од чуда на Италија.

Храната е очигледно случува да дојде во центарот на вниманието, бидејќи италијанската кујна е меѓу најдобрите во светот и земјата е исто така популарна дестинација за оние кои се заинтересирани во кулинарски одмори. региони светлината планина во комбинација со шармантно крајбрежја, исто така, направи Италија популарна дестинација за велосипедизам празници, да не зборуваме за страста дека многу сурфери пристаништето за тоа.

 

Италија, на прв поглед

 

во 2017, на рекордни 60 милиони туристи ја посети земјата. Италија е толку популарна туристичка дестинација поради две главни причини. Најпрво, природната убавина на речиси секој град и регион на италијанската почва е зачудувачки. Имаш бујна лозја на сончеви ридови, неверојатен планините, како и голем број на крајбрежја со страшни сурфање жариштата и шармантна рибарски села, претвори историски споменици.

Кога станува збор за историја, ова е всушност Втората причина која го прави Италија таков одлично место да патуваат. секој регион, градот и мал град е натопена во историјата. Како појдовна точка на Римската империја, Италија може да се смета за лулка на цивилизацијата. Во изминатите векови, исто така, додаде процут традиција на уметноста и културата низ големи италијански градови. Во мало, што не може да се досадува тука.

Друга голема работа за Италија? Бидејќи земјата е обединета прилично доцна и региони еволуирале повеќе или помалку одделно, постојат неколку локални кујни, секое изразито различни од другите. Ова значи дека ќе имаат многу вкус и се обидува пред!

Џенова Милан возови

Рим во Милано возови

Болоња во Милан возови

Верона во Милано возови

 

Најдобри дестинации да направите јога во Италија

1. Тоскана

 

Тоскана е извонреден регион во Италија и еден во голема мера баран од страна на туристите. Тоа не е само регионот специфични земја храна што го прави сите се чувствуваат како тие пристигнаа во небото, тоа е, исто така, уникатен знаменитости и импресивен поставувања природата. На мали планини и долини тука за да се создаде зачудувачки погледи, но тие се исто така идеален амбиент за винарии, од кои има многу Тоскана.

Затоа, не треба да биде изненадени да се забележи дека многу јога се повлекува во Тоскана, исто така, нудат дегустација на вино тури, или тие дури нудат јога и вино класи од самиот почеток, комбинирање на најдоброто од двата света. Мој совет? Одат за тоа! Вината можете да ги вкусите тука и шармантната села на Тоскана ќе биде еден од вашите драги спомени одмор некогаш.

Милан на Сиена возови

Фиренца на Сиена возови

Перуџа на Сиена возови

Рим на Сиена возови

 

2. Сардинија

 

Сардинија е уште една популарна регионот кога во посета на Италија, и за добра причина. Својата бујна крајбрежјето тоа го прави омилена дестинација за yogis и сурферите, бидејќи тоа обезбедува многу добра сурфање, но исто така извонреден места во кои да медитираат или не сонцето поздравите.

Овој голем остров е речиси 2,000 километри од крајбрежјето, но во внатрешноста исто така, нуди планинските региони и многу пешачки патеки, ако ова е, исто така, меѓу вашите интереси. исто така,, како што е името на островот подразбира, свежа риба и морски плодови се бујна тука, па вашиот вкус пупки, исто така, ќе биде во за лекување.

Olbia на Каљари возови

Каљари да Olbia возови

Сасари да Olbia возови

Olbia да Сасари возови

 

3. Рагуса

 

Провинцијата Рагуса е повторно фаворит јога дестинација во Италија, а исто така омилени сурфер, како и (бидејќи тоа е се наоѓа на островот Сицилија). Од јога на плажа на stand-up лопатка јога, можете да најдете се што твоето срце желби на јога и вода спорт и сето она помеѓу. Вршење Јога во Рагуса ќе ги наполните батериите, особено ако го посетите во доцните лето кога ветрето е совршен и сонцето е повеќе пријател.

Месина да Рагуса возови

Сиракуза да Рагуса возови

Таормина да Рагуса возови

Палермо во Рагуса возови

 

4. Амалфи

 

Амалфи брег не е само рај за истражување вкусна храна или уживате во спортови на вода на целиот ден, но, исто така, омилена дестинација за yogis во светот. Кристално јасен модриот водите и нежно ветре го прават идеален за само за било јога пракса може да се мисли на, од сонцето поздравите на медитација сесии, па дури и танц јога.

Милан на Салерно возови

Фиренца на Салерно возови

Бари на Салерно возови

Рим на Салерно возови

 

5. Рим

 

Не посета на Италија може да се откажат од Рим како дестинација за патување по должината на вашиот маршрутата. Фонтаната Треви, на Ватикан, Римскиот форум, Сикстинската капела со неверојатен своите таванот и Колосеумот се само неколку од задолжителните ознаки треба да го видите додека има.

Иако тоа е главниот град, "Вечниот град", исто така, има многу тивка места околу него, која е токму она јога се повлекува во Рим се толку популарни.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Болоња во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

6. Фиренца

 

Уметноста главен град на светот, Фиренца е остварување на сонот, ако љубов прекрасни музеи и го одзема здивот средновековни архитектура. Стариот, бели згради и шармантна асфалтирани улици ќе направи да се чувствувате како да сте пристигнале во сон ренесансата, што е точно Фиренца е она што. Иконите купола и Уфици галерии се само два од места каде што треба да ја посетите да се разбере токму зошто културна преродба на Европа ја започна тука на крајот на средниот век.

Римини за возови во Фиренца

Рим на возови во Фиренца

Пиза на возови во Фиренца

Венеција до возови во Фиренца

 

7. Венеција

 

Имам исповед да се направи: кога го посетив Венеција, Јас всушност се чинеше дека јас би можел да биде бездомник тука и да бидат среќни (не сметководство за зимскиот период, иако). Јас не мислам да се тривијализира борбата на луѓе без покрив над главата, секако, но тоа е само дека градот е толку спокоен, и покрај неговиот тежок туристички сообраќај, што ќе се чувствуваат во мир по своите канали во секое време. Се чувствував јас би можеле да спијат под отворено небо тука, со лековит италијанскиот ноќ воздухот околу мене и мирисот на морето, јадење остатоци од она што локалните trattorias околу имаат, и само да биде така, така, среќен.

Мој Романтични фантазии настрана, Венеција е едноставно убава и мора да се види за време на одмор во Италија. Стариот град е ограничена на нејзината остров, но постојат голем број на јога се повлекува Венеција или околу неа кои се малку подалеку од тоа (во новиот дел на градот, од другата страна на мост).

Милан во Венеција возови

Тренто во Венеција возови

Фиренца во Венеција возови

Трст во Венеција возови

 

Италија и Јога

 

Јога фатени во Италија, а неодамна, како земјата станува се повеќе и повеќе на туристички рај и јога доживува оживување на популарноста, на меѓународно ниво. Од толку многу од туристите кои доаѓаат во Италија се во потрага по некои квалитетни себеиспитување моменти и тие се исто така yogis, има јога се повлекува во Италија достапна, следниот логичен чекор.

Бидејќи земјата е веројатно најпопуларната дестинација во Европа за одмор, тоа не е важно дека јогата не се премногу мајчин корени во Италија. Практиката фатени на толку брзо и толку добро што сега може да се најде јога се повлекува во речиси секој агол на Италија.

 

подготвени да се истражуваат на Италија Дали сте? најдобрите веб-сајт да се Цел возови билети е Зачувај воз

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/guide-italy-yoga/ - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/it_routes_sitemap.xml и можете да го промените / ја во / де / или pl и на повеќе јазици.