Koha e leximit: 6 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 25/01/2021)

Një nga gjërat më të mira në lidhje me Italinë si një destinacion pushimi është se kjo nuk është diçka që ju thjesht heq off listën tuaj kovë. Ju mund të kthehet në Itali përsëri dhe përsëri dhe ende nuk keni mjaft të këtij vendi piktoresk dhe e shijshme e saj fares, as të jetë i mërzitur me të saj Historia dhe kultura.

I tillë është bukuri e këtë perlë të Mesdheut të një vendi që ofron pothuajse çdo lloj i pushimeve ju mund të mendoni. Udhëzues i pranishëm do të fokusohet në destinacione yoga italiane. por, madje në qoftë se ju jeni duke shkuar për një tërheqje yoga, është e vështirë të injorojë pjesën tjetër të mrekulli Italisë.

Ushqimi është padyshim do të vijë në fokus viti Kuzhina italiane është ndër më të mirat në botë dhe vendi është gjithashtu një destinacion popullor për ata të interesuar në pushimet kuzhinës. Rajonet lehta malore të kombinuara me simpatik brigje të bëjë Itali një destinacion popullor për pushimet çiklizmit, për të mos përmendur pasionin që shumë surfers port për të.

 

Italia në një vështrim

 

Në 2017, një rekord 60 milionë turistë vizitoi vendin. Italia është një destinacion popullor pushime për shkak të dy arsye kryesore. Së pari, bukuria natyrore e pothuajse çdo qyteti dhe rajoni në tokën italiane është mahnitëse. Ju keni vreshtat harlisur mbi kodrat diell, male të lë pa frymë, si edhe shumë e brigje me tmerrshëm hotspots surfing dhe fshatrat simpatik peshkimit, monumenteve historike u kthye.

Duke folur për historinë, Kjo është në fakt arsyeja e dytë që e bën Italinë të tilla një vend i bukur për të udhëtuar në. Çdo rajon, qytet, dhe qyteti i vogël është i zhytur në histori. Si pikënisje e Perandorisë Romake, Italia mund të mendohet si një djep i qytetërimit. Shekujt e kaluar gjithashtu shtoi një traditë lulëzimin e artit dhe kulturës në të gjithë qytetet e mëdha italiane. Me pak fjalë, ju nuk mund të mërzitem këtu.

Një tjetër gjë e madhe për Italinë? Sepse vendi ishte i unifikuar tepër vonë dhe rajonet evoluar pak a shumë veç e veç, ka disa cuisines lokale, secili distinctively ndryshme nga tjetra. Kjo do të thotë se ju keni mjaft provë dhe duke u përpjekur përpara!

Genoa për Trenat Milanit

Roma për Trenat Milanit

Bologna për Trenat Milanit

Verona për Trenat Milanit

 

Destinacionet më të mira të bëjë yoga në Itali

1. Tuscany

 

Toscana është një rajon i shquar në Itali dhe një shumë të kërkuar pas nga turistët. Kjo nuk është vetëm rajoni specifik ushqim vendi që i bën të gjithë të ndjehen si ata arritën në qiell, është edhe pamjet unike dhe përcaktimet e mbresëlënëse të natyrës. Malet e vogla dhe luginat këtu të krijojnë pamje mahnitëse, por ato janë gjithashtu vendosjen ideal për wineries, nga të cilat Toscana ka mjaft.

prandaj, ju nuk duhet të jetë befasuar të konstatoj se shumë Retreats yoga në Toscana gjithashtu ofrojnë turne provë verë, ose ata ofrojnë edhe yoga dhe verë klasa nga fillimi, kombinimin më të mirë të të dy botëve. Keshilla ime? Shkoni për të! Verërat ju mund të shijoni këtu dhe fshat simpatik i Toskanës do të jetë një nga kujtimet tuaja më të dashura pushime ndonjëherë.

Milani për Trenat Siena

Florence për Trenat Siena

Perugia për Trenat Siena

Roma për Trenat Siena

 

2. Sardenja

 

Sardenja është një tjetër rajon popullor kur vizitojnë Italinë, dhe për arsye të mirë. Vija bregdetare e saj harlisur bën atë një destinacion të preferuar për të dy Yogis dhe surfers që ajo ofron shumë shfletoj mirë, por edhe vende të shquar në të cilat për të medituar ose të bëjnë diell të fala.

Ky ishull i madh ka pothuajse 2,000 kilometra të bregdetit, por në brendësi gjithashtu ofron rajonet malore dhe shumë hiking, nëse kjo është gjithashtu në mesin e interesave tuaja. Gjithashtu, si emri i ishullit nënkupton, i freskët peshku dhe prodhimet e detit janë të ndershme këtu, kështu buds shijen tuaj do të jetë në për një trajtojnë.

Olbia për Trenat Cagliari

Cagliari për Trenat Olbia

Sassari për Trenat Olbia

Olbia për Trenat Sassari

 

3. Ragusa

 

provinca Ragusa është përsëri një destinacion i preferuar yoga në Itali dhe gjithashtu të preferuar një surfer-së, si dhe (pasi është e vendosur në ishullin e Sicilisë). Nga yoga në anën plazh të stand-up vozis yoga, ju mund të gjeni gjithçka dëshiron zemra jote e yoga dhe ujit sportiv dhe çdo gjë në mes. praktikuar Yoga në Ragusa do të kundërsulm bateri tuaj, veçanërisht në qoftë se ju vizitoni atë në fund verë kur flladi është i përsosur dhe dielli është më i butë.

Messina për Trenat Ragusa

Syracuse për Trenat Ragusa

Taormina për Trenat Ragusa

Palermo për Trenat Ragusa

 

4. Amalfi

 

Bregu i Amalfi nuk është vetëm një strehë për të eksploruar Ushqim i shijshëm ose shijuar sportet e ujit gjatë gjithë ditës, por edhe një destinacion i preferuar për Yogis në mbarë botën. Ujërat e kaltra kristal-e qartë dhe fllad i butë e bëjnë atë ideal për vetëm në lidhje me çdo praktikë yoga ju mund të mendoni, nga përshëndetje dielli në seancat meditim dhe madje edhe yoga valle.

Milani për Trenat Salerno

Florence për Trenat Salerno

Bari për Trenat Salerno

Roma për Trenat Salerno

 

5. Roma

 

Asnjë vizitë në Itali mund të heq dorë Roma si një destinacion udhëtimi së bashku itinerarin tuaj. E Trevi Fountain, e Vatikan, Forumi Roman, Kapelën Sistine me tavanin e saj mahnitës, dhe Koloseu janë vetëm disa nga monumentet e detyrueshme që duhet të shihni ndërsa ndodheni atje.

Edhe pse kjo është kryeqyteti, "Qyteti e Përjetshme 'ka edhe shumë vende të qetë rreth tij, e cila është pikërisht arsyeja pse Retreats yoga në Romë janë kaq popullore.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Bologna për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

6. Firence

 

Arti kryeqyteti i botës, Firence është një ëndërr vijnë e vërtetë në qoftë se ju doni Muzetë mahnitëse dhe të lë pa frymë mesjetare arkitekturë. e vjetër, ndërtesa të bardhë dhe rrugët simpatik shtruara do të bëjë që ju të ndjeheni si ju keni ardhur në një ëndërr Rilindjes, e cila është pikërisht çfarë Firence është. Portreti kube dhe Uffizi Galleries janë vetëm dy nga vendet që ju duhet për të vizituar për të kuptuar saktësisht se pse rilindja kulturore të Evropës ka filluar këtu në fund të Mesjetës.

Rimini për Trenat Florence

Roma për Trenat Florence

Pisa për Trenat Florence

Venecia për Trenat Florence

 

7. Venice

 

Unë kam një rrëfim për të bërë: kur kam vizituar Venecias, Unë në fakt mendonin se unë mund të jetë një person i pastrehë këtu dhe të jenë të lumtur (duke mos dhënë llogari për kohën e dimrit, megjithëse). Unë nuk do të thotë të nënvlerësojnë luftën e njerëzve të pa strehë, sigurisht, por kjo është vetëm se qyteti është aq i qetë, në dritën e saj turistike të rëndë trafik, që ju të ndiheni në paqe së bashku kanaleve të saj gjatë gjithë kohës. Unë ndjeva unë mund të fle nën qiellin e hapur këtu, me butë ajrin e natës italiane rreth meje dhe erë e detit, hahet scraps e çfarëdo trattorias lokale përreth kanë, dhe vetëm të jetë kështu, kështu që, i lumtur.

fantazite e mia romantike mënjanë, Venecia është thjesht e bukur dhe një duhet-shih, ndërsa në një pushim në Itali. Qyteti i vjetër është i kufizuar në ishullin e tij, por ka shumë Retreats yoga në Venice ose rreth tij të cilat janë pak më larg nga ajo (në pjesën e re të qytetit, vetëm nëpër urë).

Milani për Trenat Venecia

Trento për Trenat Venecia

Florence për Trenat Venecia

Trieste për Trenat Venecia

 

Italia dhe Yoga

 

Yoga kapur në Itali në vend kohët e fundit, ndërsa vendi po bëhet gjithnjë e më shumë një strehë turistik dhe yoga është duke përjetuar një ringjallje në popullaritet, ndërkombëtarisht. Që kaq shumë prej turistëve që vijnë në Itali duke kërkuar për disa të cilësisë momente kërkimi i shpirtit dhe ata janë gjithashtu Yogis, duke pasur Retreats yoga në Itali në dispozicion ishte hapi tjetër logjik.

Sepse vendi është ndoshta destinacioni më i popullarizuar pushime në Evropë, kjo nuk ka rëndësi se yoga nuk kanë shumë rrënjët amtare në Itali. Praktika kapur në mënyrë të shpejtë dhe aq mirë që ju tani mund të gjeni Retreats yoga pothuajse në çdo cep të Italisë.

 

A jeni gati për të eksploruar Italinë? në faqen e internetit më të mirë për të Rendit Trenat Biletat është Save A Train

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fguide-italy-yoga%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)