(Последно освежено на: 16/08/2019)

Подгответе се да биде издувана со Италија со воз од моментот кога ќе влезете нога кон својата голема почвата. Земјата на историја, прекрасна архитектура, огромна култура и како домот, софистицирани и добро обноски луѓе ќе биде нешто што ќе се сеќавам до последен ден! Сакате да знаете тајна? Италија со воз е уште поспектакуларни отколку што можете да си замислите!

сега, бидејќи ви се случува да се земјата на Ромео и Јулија со воз, тука се и некои корисни совети можеби ќе сакате да се следат (особено ако никогаш не сум бил во Италија и не го зборуваат јазикот течно):

 

Наоѓањето на вашиот пат низ Италија со воз Распоред

За сите кои патуваат со воз во Италија и кои сакаат да се добие нивниот факти заедно, изберете помеѓу:

 • Trenitalia, националните железнички услуги со сите национални патишта; тоа е редовна брзина на возот.
 • Итало воз, за високо-брзински возови / правци.

Најдобра опција е да се провери од Италија со воз, и да биде на безбедно страна: споредба на цените, датуми и времиња и да се најде на опција која најдобро одговара на вашиот буџет и вашиот план за патување. Да ги разгледаме во двете да се споредат планови. Најверојатно ќе се меша со терминологијата, па тука се скратените форми ќе најдете на Trenitalia сајт:

 • Рим Услови (централната станица) -> ТЕ РИМ
 • Неапол Централна (централната станица) -> NA C.LE
 • Фиренца Санта Марија Новела (централната станица) -> Fl.SMN
 • железничката станица Санта Лучија во Венеција
 • Венеција Света Луција (на островот) -> И. S.L.
 • Венеција Местре (на копното) -> МАСТЕР
 • Милан централните (централната станица) -> МВР C.LE
 • плоштадот Принсипе (централната станица) -> GE P.P.
 • Џенова Стационе Brignole -> GE бригадниот
 • Ла Специја централните (централната станица) -> Спајс
 • Пиза централните (централната станица) -> ПИСА C.

Таму ќе биде времето кога ќе се земе во Италија со воз ќе видите името на една железничка станица на врвот означени во црно, проследено со некои други во црвено; ова покажува дека постојат неколку железнички станици во градот се патува во, со воз земајќи вас на сите постојки во возот.

Фиренца во Пиза возови

Фиренца во Рим возови

Милан на возови во Фиренца

Венеција во Милано возови

Италија со воз играчка

Вие треба да книга вашиот Италија од страна на билет за воз онлајн или го купите во станица

Одлична вест за вашата резервација билет во Италија со воз е дека онлајн резервации системи функционира беспрекорно и е супер сигурен. станици насекаде може да биде преполн - и кој има потреба од таков вид на стрес, право? Ти се даде опција или да книга или директно да платат за вашиот билет за воз онлајн. Сепак, ако сте за сите спонтаност - почекајте да се дојде до станица и купување на вашиот билет тогаш.

Келн со Дортмунд возови

Минхен Дортмунд возови

Хановер на Дортмунд возови

Франкфурт на Дортмунд возови

 

 

How Do You Get to Italy by train Once You’ve Got the Ticket

Кога ќе стигнете до Италија од страна на железничка станица, Следниот вашиот знак е голема виси одбор. Тоа е каде што ќе ги добиете сите на ажурирани информации што ви треба. Ако не ви се види на одборот, така на трибините на народот што стои под нешто големо се погледне - и Voila! Во случај да не се забележи вашиот воз наведени веднаш, не почне да паничи. Бидете сигурни дека ќе се гледа во "Partenze" (заминувања) наместо "Arrivi" (пристигнувања) да се избегне забуна. Најмалку збунувачки опција на сите е да се оди по број и заминување време на возот. Кога ќе го најдете вашиот воз, за "Бин изгледа,"За" бинарни " (платформа). Откако ќе го добивме тоа сортирани, вие сте во право да се оди!

 

Има беше шега слушнав еднаш: Секогаш кога ќе се чувствуваат грди или осамени, одат во Италија со воз. Не е важно колку непристоен се погледне, локалните мажи ќе викне "Бела!"Откако ќе. симпатична, право? Не чекајте повеќе, книга вашиот билет saveatrain.com и да почне пакување за Италија!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/guide-to-italy-by-train/ - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

 • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување, на овој линк ќе ја најдете нашата најпопуларните железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml – во тебе имаме врски со / en /, но можете да ја промените да / FR / или / де / или / таа / и на повеќе јазици