(Последно освежено на: 03/03/2020)

Хари Потер филмови беа најуспешниот филм серија на сите времиња. Many of the scenes from the Harry Potter films were shot within London itself. Whether you are a die hard fan of the Harry Potter movie or book series, Лондон е несомнено најдобро место за посета за автентично искуство Хари Потер. Сакате да знаете што 5 Места за посета на вашиот Хари Потер викенд во Лондон? Зачувај воз состави оваа листа за да се направи вашиот волшебничкиот авантура полесно и повеќе возбудлив еден!

 

1. Хари Потер викенд: Warner Bros Studios турнеја Лондон

Ова е крајниот искуство во нашите книги! Се види од прва рака на сетовите, носии, и реквизити кои се користат во сите филмови за Хари Потер! Чекор во внатрешноста на некои од локациите на филмот, вклучувајќи; Големата сала, Дамблдор канцеларија и Хагрид колиба.

Каде да се најдат на овој? главата на над да Ворнер Брос. Студија турнеја Лондон. Создавањето на Хари Потер е јавна атракција во Leavesden во југоисточниот дел на Англија. Да не се меша со волшебничкиот свет на Хари Потер на Universal Studios тематски паркови. Тоа е постојана изложба нуди автентичен зад сцената видат филмовите за Хари Потер. Има еден магичен ден со зад сцената турнеја на Хари Потер филмови на Ворнер Брос. Студио турнеја Лондон.

Амстердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Studio tour while on Harry Potter Weekend in London

 

2. Хари Потер викенд: Земи Некои Merch на платформа 9 3/4

Крст станица цареви, секако, точка за учениците од Хогвортс училиштето за магии и волшебништво, од кои најпознати студент, Хари Потер, присуствуваше. Заминува Хогвортс Експрес од платформа 9 ¾.

Во рамките на крст станица Кингс, главните железничка станица во Лондон за возови во Единбург и Шкотска, на Туристичка атракција е воспоставена, со количка за багаж половина вградени во ѕидот, каде што можете да бидете донесува акт за свој Хари Потер момент.

За да ја зачувате метеж со редици на луѓе, ова е сега може да се најде во главната сала областа на станица Kings Cross, не помеѓу платформите 9 и 10 како што мислат.

Помеѓу часа на 09:00 и 9 часот може да се плати за да се биде професионален фотограф и помошник ви помогне да добиете најдобра можна фотографија, полн со Хари Потер шамија и / или стапче. Вие сеуште може да се земе вашата слика тука за бесплатно.

Ако можете да ја посетите само за време на периоди и имаат пари во изобилие, можеби ќе сакате да се разгледа купување на VIP Фото Лозинка јаже. Ова вклучува платформа 9 ¾ јаже, вашата фотографија и редот скок, сите за £ 20.

Станицата сега е дом на една продавница за Хари Потер име платформа 9 3/4 каде што ќе ги најдете сите на вашиот волшебничкиот производи. Можете дури и може да се купи персоналните Хогвортс писмо тука за £ 15 или дури персоналните Хогвортс багажникот за £ 65!

Кале во Лондон возови

Bruges во Лондон Возови

Хаг во Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

 

Harry Potter Weekend in London

3. престој: Волшебникот комора на грузискиот House Hotel

Секоја соба располага со витраж прозорци, камени ѕидови, и четири постер кревети, додека дрво гори печки, казани, и таписерии заврши волшебна слика во овој хотел во Лондон. Тоа е загарантирана да направи да се чувствувате магичен.

Антверпен во Лондон возови

Гент во Лондон возови

Middelburg во Лондон возови

Лајден во Лондон возови

 

 

4. Хари Потер викенд: Се напијам нешто во котел

Што е Хари Потер викенд во Лондон без да се обидувате казан? Овој магичен коктел Искуството е 1 hr 45 мин извонредно класа во Лондон. Дон вашиот облеки, зграби вашиот прачки и да се подготвени за вашите повеќето разиграните напивки класа уште, со овој Извонредно Магичен коктел Искуство за двајца во котел, Лондон.

На ваше интерактивна работа станица, ќе добиете за да го тестирате вашиот магично стапче со истурање добредојде пијат. Потоа ќе се користат специјални молекуларна mixology вештини за производство на вашиот вкусни еликсири, од кои секоја ќе имаат различни особини и ефекти. Се подготвени да се измеша некоја магија во Лондон најмногу волшебно коктел искуство!

Што е вклучено?

  • 1 час 45 минутно извонредно магичен коктел искуство за двајца во котел, Лондон
  • Работа волшебни прачки и облека обезбедени
  • Креирај три пијалаци користејќи молекуларна mixology
  • алкохол слободен, глутен и вегетаријанска опции се достапни
  • Искуство подарок пакет вклучувајќи ги и персоналните ваучер и картичка порака
  • надомест на штета откажување

Den Helder во Лондон возови

Мастрихт во Лондон возови

Келн во Лондон возови

Бон во Лондон возови

 

Go to Cauldron on your Harry Potter Weekend in London

 

5. Види знаменитости од книги и филмови на Muggle тура

на 2.5 час Muggle тура опфаќа многу од Лондон знаменитости споменува во книгите, вклучувајќи го бројот на 12 Улица Гримолд и Министерството за магија. Исто така, ќе ја посети улици и улички кои беа инспирација за многу од серијата локации како што се; Дијагон Алејата и Knockturn Alley. Сепак, ние го сакаме тоа како оваа тура не е само познавања. Таа, исто така обезбедува увид во некои од историски локалитети ќе помине на патот.

Дизелдорф во Лондон возови

Есен во Лондон возови

Минстер во Лондон возови

Лувен во Лондон возови

 

See Sights From The Books And Movies On A Muggle Walking Tour

 

Чувство инспирирани да се создаде свој магичен ви низ Лондон? Користете го нашиот список 5 Места за посета на вашиот Хари Потер викенд во Лондон, сега. Резервирајте го вашиот билет за неколку минути, со помош на Зачувај воз!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “5 Места за посета за вашиот Хари Потер викенд во Лондон” на вашиот сајт? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://embed.ly/code?url = https://www.saveatrain.com/blog/harry-potter-weekend-london/– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/zh-CN_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / zh-cn да / FR / или де и на повеќе јазици.