Koha e leximit: 2 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 27/03/2020)

A jeni duke kërkuar për të vizituar Norvegjinë? Shumica e vizitorëve në Evropë gjeni tren udhëtoni luksoz kënaqësi. A e dini pse? Kjo i jep qasje në pamje panoramike, duke marrë ju me gjumë të botës reale. Konsideroni këtu disa nga gjërat që ju duhet të dini, ndërsa në një tren-ardhje në Norvegji. Pas duke shkuar nëpër këto detaje, ju mund të gjeni lehtësisht një Train Booking Website për të përfunduar gjërat.

 

Rail kalon

Rail kalon, si shumica e vendeve, kanë një vlerë në Norvegji too (Kur ju udhëtoni lart 14 ditë). Kjo është një i madh kursyer në të holla dhe i jep komoditet të mëtejshëm të hip trenat me shpejtësi tuaj, dhe orar. Ju mund të krahasoni koston në përgjithësi, me çmimin e një të kaluar hekurudhor, për numrin e ditëve të ju presin për të shpenzuar në tren. Disa nga autobus dhe madje edhe rrugët e trageteve, janë zbritur në qoftë se ju keni një të kalojë hekurudhor. Ju mund të kontrolloni për lidhjet e autobusëve dhe trageteve të mbuluara nga kjo të kalojë në rrugën tuaj të udhëtimit.

 

në një udhëtim tren pas leximit këshilla backpacking

 

 

 

 

 

 

 

 

 

përgjithësisht, turistët të gjejnë bileta Beqar treni shumë më e rehatshme për të mbuluar të gjithë e Norvegjisë. Ajo është gjithashtu më e lirë në shumicën e rasteve.

 

rezervimet

Ju mund të kenë nevojë rezerva vend në disa raste që kushton $ 5-20 për shumë Rides të gjatë tren dhe shpreh trena. Konsultoni një Train Booking Website në Europë, për të kontrolluar për oraret e rezervave si ajo mund të mos jetë në dispozicion jashtë Evropës. Ju gjithashtu mund të përfitoj Sleepers private dhe të përbashkëta, në trenat e natës me hekurudhor dytë klasë kalon.

 

përfshirje

Nuk ka asnjë të kalojë hekurudhor në Norvegji për të mbuluar gjatësinë dhe gjerësinë e rrugët hekurudhor në vend. por, këto kalon ofrojnë udhëtimit zbritur në një autobus dhe traget rrugëve pak të njohura.

 

Norvegjia në një udhëtim fjalë

Ky udhëtim ju merr në hekurudhor skenik-rrugë autobus-anije-hekurudhor për të eksploruar Sognefjord, dhe destinacionet në anën OsloLinja e trenit -Bergen. Ju mund të telefononi atë një paketë të udhëtimit tren në Norvegji. Ka edhe disa mosha-lirime të cilat ju mund të kontrolloni nëse ju jeni të udhëtojnë me familjen dhe fëmijët.

shpresoj, Ky blog më të mirë do t'ju përgatisë për të ardhshëm Norvegji udhëtimin tuaj.

 

Udhëtim në Norvegji apo diku tjetër në Europë? në faqen e internetit më të mirë për të Rendit Trenat bileta është Save A Train

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhow-a-train-travel-to-norway-can-change-your-travel-experience%2F- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)