(Последно освежено на: 20/08/2019)

Париз и Рим се наоѓаат на врвот на листата кофа речиси секој патник. Овие спектакуларни градови се популарни за нивната култура, светска класа кујна, Исклучителна архитектура и многу повеќе. Додека Рим и Париз се далеку, тие се многу добро поврзани со воз. Ова значи дека не треба да избираат меѓу овие прекрасен градови, можете да ги посетите и! За да ви помогнеме да се направи ова патување како пријатно како е можно ние го споделам со вас како да се добие од Рим во Париз со воз.

 

Патуваат со голема брзина возови

Вие може да го забрза преку Франција и Италија со користење само на голема брзина и врски. One of the fastest and most comfortable ways to travel from Rome to Paris is by taking the Thello брз воз. Оваа современа воз ќе размахване во Париз во ниеден момент. прво, ќе се земе брз воз во Рим во Милано, Милан во Париз на воз со голема брзина Thello. времето на патување за ова патување е обично 15 часа. Ние Ви препорачуваме да се резервира места во однапред како што мора да прават резервации за овие возови да се обезбеди место.

Лион Ница возови

Париз до Ница возови

Авињон во Ница возови

Марсеј во Ница возови

 

Рим во Париз со воз

 

Земете сценско пат – Рим во Париз со воз

Во зависност од пат одлучи да ги преземе кога ќе се патува од Рим во Париз со воз, можеби ќе сакате да уживаат во истражување на една од прекрасните градови на Франција на патот. Ница soaks до величественоста на Provence и акции преку своите прекрасни плажи, експанзивна шеталиштето и отворено пазари. Запирање надвор во Ница ќе ви овозможи да се види уште еден прекрасен дел од Франција и убаво ќе го растури вашиот пат од Рим до Париз.

Дижон во Прованса возови

Париз во Прованса возови

Лион во Прованса возови

Марсеј Прованса возови

 

Посетете други европски градови по должината на патот

Извлечете максимум од вашата слобода со помош на регионални возови и запирање надвор во други европски градови. Патување од Рим во Милан, кон Женева, пред да стигнат до својата дестинација – Париз.

Париз во Лил возови

Рим во Милано возови

Хамбург до Берлин возови

Женева во Париз возови

 

Рим во Париз со воз

 

Не воз патување е долг повеќе од четири часа. Ова го прави овој совршен пат за секој авантурист кој не му се допаѓа долги воз вози. Тоа е добро да се има на ум дека некои градови се поскапи за посета од другите, па во зависност од вашиот буџет може да се претпочитаат маршрутата that does not include all the cities we have listed. Take a look at our website and you can make your own personal itinerary to get you from Rome to Paris by train. Вие исто така може да се задржи во тек со најновите промоции на нашата Фејсбук, Твитер и Instagram страници.

 

Размислувате за правење на овој пат од Рим до Париз себе? SaveATrain Онлајн да се провери од сите нашите ексклузивни цените и да почне планирањето вашиот следен авантура!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/how-to-get-from-rome-to-paris-by-train/ - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување, на овој линк ќе ја најдете нашата најпопуларните железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml – во тебе имаме врски со / en /, но можете да ја промените да / FR / или / де / или / таа / и на повеќе јазици