(Modifikimi I Fundit Më: 20/08/2019)

Paris dhe Roma janë në krye të listës kovë gati çdo udhëtimi. Këto qytete spektakolare janë të njohura për kulturën e tyre, Kuzhina të klasit botëror, i hollë arkitekturë dhe shumë më tepër. Ndërsa Roma dhe Paris janë shumë larg, ata janë shumë mirë lidhur me tren. Kjo do të thotë që ju nuk duhet të zgjedhin midis këtyre Qytetet madhështore, ju mund të vizitoni ato dyja! Për të ndihmuar ju për të bërë këtë udhëtim si të kënaqshme të jetë e mundur që ne ndajmë me ju se si të merrni nga Roma në Paris me tren.

 

Travel nga trenat me shpejtësi të lartë

Ju mund të shpejtuar përmes Francës dhe Italisë duke përdorur vetëm lidhjet me shpejtësi të lartë. One of the fastest and most comfortable ways to travel from Rome to Paris is by taking the Thello tren i shpejtesise se larte. Ky tren bashkëkohor do të lëvizje në Paris në asnjë kohë. i parë, ju do të marrë një tren me shpejtësi të lartë në Romë për të Milanos dhe Milano në Paris në tren Thello me shpejtësi të lartë. Koha e udhëtimit për këtë udhëtim është zakonisht 15 orë. Ne ju rekomandojmë që të rezervoni vende tuaj paraprakisht si ju duhet bëni rezervimet për këto trenat për të siguruar një vend.

Lyon për Trenat Nicës

Paris për Trenat Nicës

Avignon për Trenat Nicës

Marseilles për Trenat Nicës

 

Roma në Paris me tren

 

Marrë rrugë piktoreske – Roma në Paris me tren

Në varësi të rrugës ju vendosni të merrni kur udhëtoni nga Roma në Paris me tren, ju mund të dëshironi që të gëzojnë të eksploruar një nga qytetet të bukura të Francës së bashku rrugën. i mirë soaks deri madhështinë e Provence dhe aksionet që ajo përmes mrekullueshëm e saj plazhet, Shëtitore shtrirë dhe në ajër të hapur tregjet. Ndalimi off në Nicës do të ju lejojnë të shihni një tjetër pjesë mahnitëse të Francës dhe të bukur do të thyejnë deri udhëtimin tuaj nga Roma në Paris.

Dijon për Trenat Provence

Paris për Trenat Provence

Lyon për Trenat Provence

Marseilles për Trenat Provence

 

Vizitoni qytetet e tjera evropiane gjatë rrugës

Bëni më e lirisë tuaj duke përdorur trenat rajonale dhe ndalimin off në të tjera Qytetet evropiane. Udhëtoni nga Roma në Milano, në Gjenevë, para se të arrini destinacionin tuaj – Paris.

Paris për Trenat Lille

Roma për Trenat Milanit

Hamburg për Trenat Berlin

Gjenevë për Trenat Paris

 

Roma në Paris me tren

 

jo udhëtimit tren është mbi katër orë të gjatë. Kjo e bën këtë rrugë e përsosur për çdo aventurier që i pëlqen rides të gjata tren. Ajo është e mirë që të mbajnë në mend se disa qytete janë më të shtrenjtë për të vizituar se të tjerët, kështu që në varësi të buxhetit tuaj ju mund të preferojnë një itinerar that does not include all the cities we have listed. Take a look at our website and you can make your own personal itinerary to get you from Rome to Paris by train. Ju gjithashtu mund të mbajnë deri në datën me promovime të fundit në tonë Facebook, Cicëroj dhe Faqet Instagram.

 

Duke menduar për të bërë këtë rrugë nga Roma në Paris veten? SaveATrain online që të shikoni të gjitha çmimet tona ekskluzive dhe të fillojnë planifikimin aventurën tuaj të ardhshëm!

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/how-to-get-from-rome-to-paris-by-train/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)

  • Nëse ju doni të jenë të sjellshëm me përdoruesit e juaj, ju mund të udhëzojë ata direkt në faqet e kërkimit tonë, në këtë link ju do të gjeni rrugët tona më të njohura tren – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml – brenda keni lidhjet tona me / en /, por ju mund të ndryshojë atë në / fr / ose / de / ose / IT / dhe më shumë gjuhë