(Последно освежено на: 27/12/2019)

Венеција е една од најинспиративните и магични градови во Италија и е лесно достапни со воз. Со посета на Венеција за време на Велигден празници, можете да уживате во пријатна пролет времето. Ова ви овозможува да го поминат целиот ден на отворено. Патување во историскиот центар на вода, земе во прекрасната глетка или примерок на вкусна храна of Venice for the perfect Easter break. Еве како да се дојде до Венеција со воз за Велигден.

 

Венеција со воз за Велигден е можно од било италијанскиот град

Венеција е опкружен со вода but it is well connected to the mainland and the rest of the world thanks to its efficient railways. Со текот на годините Венеција за време на велигденските празници стана се повеќе и повеќе станува популарен, и авиокомпании често се зголеми нивната цена, бидејќи на ова барање. Сепак, возови работи редовно во Венеција, so travelers can take a low-cost flight to Milan or Treviso and from there, земе возот во Венеција.

Милан во Венеција возови

Фиренца во Венеција возови

Болоња во Венеција возови

До Венеција Тревизо возови

 

како да дојдете до Венеција со воз за Велигден

железничката станица Венеција Санта Лучија

Тоа е многу лесно да се дојде до Венеција За време на паузата Велигден со воз. Главниот железничка станица, Venezia Santa Lucia gives you access to every point of the city center on foot or by waterbus. Ова централната железничка станица поврзува градот со многу земји и други италијански градови.

Неапол во Венеција возови

Римини во Венеција возови

Салерно во Венеција возови

Рим во Венеција возови

 

Венеција-Местре

Another good option is to get the train to Venezia-Mestre station. Ова е првата железничка станица која те видам пред вас помине преку мостот што ги спојува убава лагуна. The Venezia-Mestre station is accessible from all the nearest cities by train.

Виченца во Венеција возови

Ферара во Венеција возови

Модена во Венеција возови

Бергамо во Венеција возови

 

Венеција Местре во Венеција Света Луција - со воз

 

книга на почетокот -- Venice by train for Easter

настани and celebrations take place during the Easter holidays in Venice. Тоа е важно да ги планираат и книга вашиот воз однапред.

Џенова во Венеција возови

Сиена во Венеција возови

Пиза во Венеција возови

Арецо во Венеција возови

 

 

Проверете ги нашите најнови понуди за нашите Фејсбук и Твитер сметки и да почне вашиот подготовките за вашиот празник Велигден во Венеција.

 

Дали ви се прославија Велигден во Венеција,? Let us know about your experience by tweeting us at @SaveATrain! и Посетете не на интернет да се провери од сите нашите ексклузивни цените и да почне планирањето вашиот следен авантура!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://embed.ly/code?url = https://www.saveatrain.com/blog/how-to-get-to-venice-by-train-for-easter/ - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии -- https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или тоа и на повеќе јазици.