(Modifikimi I Fundit Më: 27/12/2019)

Venecia është një nga qytetet më frymëzuese dhe magjike në Itali dhe është lehtësisht të arritshme me tren. Duke vizituar Venecias gjatë Pashkëve pushime, ju mund të gëzojnë të këndshme moti pranverë. Kjo ju lejon të shpenzojnë tërë ditën jashtë. Udhëtoni për qendrën historike në ujë, marrë në pamje madhështore ose mostrës Ushqim i shijshëm of Venice for the perfect Easter break. Këtu është se si për të marrë në Venecia me tren për Pashkë.

 

Venecia me tren për Pashkë është e mundur nga çdo qytet italian

Venecia është të rrethuara nga uji but it is well connected to the mainland and the rest of the world thanks to its efficient railways. Gjatë viteve të Venecias gjatë festave të Pashkëve është bërë gjithnjë e më popullore, dhe airlines shpesh të rritur çmimet e tyre për shkak të kësaj kërkese. megjithatë, Trenat drejtuar rregullisht në Venecia, so travelers can take a low-cost flight to Milan or Treviso and from there, të marrë tren në Venecia.

Milani për Trenat Venecia

Florence për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Treviso për Trenat Venecia

 

si për të marrë në Venecia me tren për Pashkë

Stacioni hekurudhor Venezia Santa Lucia

Është shumë e lehtë për të marrë për të Venice gjatë pushimit të Pashkëve me tren. Kryesor stacion hekurudhor, Venezia Santa Lucia gives you access to every point of the city center on foot or by waterbus. Ky stacion qendror hekurudhor lidh qytetin me shumë vende dhe qytete të tjera italiane.

Napoli për Trenat Venecia

Rimini për Trenat Venecia

Salerno për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

Venezia-Mestre

Another good option is to get the train to Venezia-Mestre station. Ky është stacioni i parë hekurudhor që ju shihni para jush kalojë nëpër urë që përfshin lagunën e bukur. The Venezia-Mestre station is accessible from all the nearest cities by train.

Vicenza për Trenat Venecia

Ferrara për Trenat Venecia

Modena për Trenat Venecia

Bergamo për Trenat Venecia

 

Venezia Mestre të Venecias Shën Lucia - nga Train

 

Book herët -- Venice by train for Easter

Ngjarje and celebrations take place during the Easter holidays in Venice. Është e rëndësishme për të planifikuar dhe librin tuaj tren paraprakisht.

Genoa për Trenat Venecia

Siena për Trenat Venecia

Pisa për Trenat Venecia

Arezzo për Trenat Venecia

 

 

Kontrolloni ofertat tona të fundit në tonë Facebook dhe Cicëroj llogaritë dhe të fillojnë përgatitjet tuaja për pushimet e Pashkëve në Venecia.

 

Kanë qenë ju festuan Pashkët në Venedik më parë? Let us know about your experience by tweeting us at @SaveATrain! dhe Na vizitoni në internet që të shikoni të gjitha çmimet tona ekskluzive dhe të fillojnë planifikimin aventurën tuaj të ardhshëm!

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://embed.ly/code?url = https://www.saveatrain.com/blog/how-to-get-to-venice-by-train-for-easter/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)