(Последно освежено на: 24/03/2020)

Патуваат во различни делови на светот сам може да биде просветителската и возбудливо искуство. Без разлика дали тоа е нешто што го прават тоа цело време, или еднаш во некое патување живот да ги прошират своите хоризонти, патување може да го промени твојот живот.

Многу луѓе, овие денови да изберат да патуваат сами, освежена со слободата такво искуство нуди. LifeHack објаснува зошто тоа стана толку популарен метод со кој да се види светот во последниве години.

Ако го направите патуваат сами, дел од авантура е запознавање на нови луѓе, често овие многу различни себе, но сите од нив се надевам дека ќе ја збогати целокупната патување авантура.

така, ајде да ги одблизу на некои различни начини можете да се судирам со луѓе во нови делови на светот.

 

Музика во живо

Додека клубови се очигледен избор, Чувар укажува на тоа тие се паѓа од корист со Millennials. Музика во живо станува многу повеќе популарна, со времето помеѓу сериите да се слушне се размислува и да се фрлаат.

Има толку многу голема хип барови во Европа за оние кои сакаат да патуваат низ сака на Париз, Луксембург, и во Лондон, сите совршен за следниот состанок на нова личност во вашиот авантура.

Антверпен на Луксембург возови

Брисел со Луксембург возови

Мец во Луксембург возови

Париз во Луксембург возови

 

 

Во казино

Играат покер е одличен начин да запознавам нови луѓе, како што се на маса во потрага да се разбере вашиот противник. Можете да ги учат, шега со нив и да се изгради врски кои може да се земе во на патувањето.

Една од придобивките на играње покер е дека тоа е лесно да се научат, што значи дека дури и почетниците може да го земам брзо да се користи како начин за запознавање на нови луѓе. училишта карта на Partypoker обезбеди лекции на Texas Holdem за оние со малку да нема искуство со играта.

Сите што ви треба сега е да се најде казино, од кои има многу низ светот кои нудат можност за да комуницирате со луѓе, не само за патниците, но локалните жители, како и.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

 

возови

"Дел од забавата се стигне до таму"; Колку пати сте слушнале дека на долг пат? Додека патуваат сами, тоа само може да биде точна.

Постојат некои прекрасен воз патувања кои може да се земе во Европа, поминува низ некои од најубавите локации на континентот има да понуди. Додека сте во воз, други истомисленици, најверојатно, ќе биде таму.

Тоа е одличен начин да се судирам со луѓе од сите сфери на животот, локалните жители кои патуваат до и од работа, други патници на нивната авантура и можеби дури и некој што ја делат некои од вашите искуства со.

Амстердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

 

во живо Спорт

Спорт е исто толку Туристичка атракција овие денови како што е нешто за локалните жители да уживаат. Без разлика дали тоа е турнеја на стадион или можност да се земе во живо настан, тоа е одличен начин за себе проникнува во културата на површина.

Можеби се земе во крикет игра во Азија, или да барате да го следат вашиот земјата околу евра 2020 кој Скај Спорт објаснува е треба да се одржи во различни градови низ Европа. Има илјадници настани низ целиот свет секој ден, кои ви нудиме шанса да се исполнат некои нови луѓе за вашето патување.

Цирих во Инсбрук возови

Салцбург во Инсбрук возови

Виена во Инсбрук возови

Келн во Инсбрук возови

 

 

Дали сте подготвени да патуваат и да се дружат во чудни нови делови на светот? Зачувување на железничка ви помогне Книгата Воз лесно и евтино.

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “10 Најубавите средновековни градови во Европа” на вашиот сајт? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/how-to-make-friends-in-strange-new-parts-of-the-world/ – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / nl да / FR / или де и на повеќе јазици.