(Modifikimi I Fundit Më: 27/12/2019)

Ndjehu rehat, shikoni elegant dhe nuk kanë shumë bagazh të rëndë. Ja se si të dal për një udhëtim tren nëpër Itali.

 

Si të dal për një tren – veshje, këpucët, dhe pajisje

dritë valixhe / foto trolly për postim në blog se si të dal për një udhëtim tren

 

Kur udhëtuar me trena përmes Itali, ju do të dëshironi të mbani lojë tuaj modës fortë. Por në vend të paketimit të gjitha veshjet tuaja të preferuara, zgjidhni stil, mirë-prerë klasike dhe Accessorize me copa të guximshme pasqyrave. Për shembull, paketë për një udhëtim të trajnuar një mirë-pajisur xhinse të zeza, T-shirts dhe qafën me mëngë të duken elegant vetëm. Për një vështrim rastësor ditë, palë me atlete dhe një këmishë xhins. Natën, shtoni banesa formale dhe një copë e bizhuteri deklaratë.

Sigurohuni që të dal një shall të madh. Si dhe të veshur për ngrohtësi në qoftë se është ftohtë apo të shtoni dhunti për veshje tuaj, një shall i madh mund të veprojë si një batanije, ndërsa ju relaksoheni në tuaj tren. Ju edhe mund ta përdorni atë si një batanije piknik apo një peshqir plazhi improvizuar.

Kur është fjala për çanta, të sjellë një valixhe të madhe sup që mund të mbajë pazar ose plazh domosdoshme. Ju do të duhet një shpinës apo ndër-trupit qese për ditë-për-ditë aktivitetet turistike dhe një të vogël, tufë formal për mbrëmje, kështu bëni atë të drejtë, kur ju dal për një udhëtim tren.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Venecia për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

artikuj për tualetin, bukurinë e produkteve, dhe ilaçe

produkte bukurie foto për blog post se si të dal për një udhëtim tren
bukurinë e produkteve

 

Për udhëtimin trena, ia vlen të blesh udhëtimit të mesme që të dal për një udhëtim tren të gjitha produktet tuaja bukuri ose një enë Set udhëtimi ju mund të plotësoni me prodhimet e juaja. Nëse udhëtimin tuaj është më e gjatë se një javë ose dy, konsideroni blerjen e më shumë shampo dhe dush xhel gjatë udhëtimit tuaj, në vend që të sjellë një enë të plotë-sized në çantën tuaj – duke shtuar peshë dhe duke marrë deri hapësirë. Ju gjithashtu mund të kërkoni për mostrat në counter tuaj lokale bukurie. Ata shpesh do të jetë në gjendje për të siguruar me versionet më të vogla të gjitha nevojat tuaja, si bojë për vetulla, serum dhe krem ​​nate.

Kur është fjala për kozmetikë, pare rutinën tuaj poshtë për tuaja udhëtim. A moisturizer ngjyrosura, një turpërim që mund të dyfishtë si eyeshadow dhe bojë për vetulla do të ju mbajë selfie-të gatshme. Ju gjithashtu mund të sjellë së bashku një produkt shumë qëllime si vazelinë ose tetë orë krem, të cilat mund të jenë lip balm, një highlighter ose një moisturizer intensive.

Mos harroni për ilaçe tuaj recetë, si dhe një çantë e vogël e ndihmës së parë. painkillers, mjekim të përzier dhe band-AIDS nuk marrin shumë hapësirë, dhe në qoftë se keni nevojë për ndonjë gjë më specifike, ju do të jetë në gjendje për të gjetur atë në një italian farmaci ose dyqan të drogës.

Zurich për Trenat Insbruk

Salzburg për Trenat Insbruk

Vjenë për Trenat Insbruk

Cologne për Trenat Insbruk

 

argëtim, elektronikë, dhe dokumentet

kindle tablet
tabletë ndiznit

 

A udhëtimi hekurudhor është një kohë e përkryer për të kapur deri në leximin, megjithatë, libra janë të rëndë dhe të rënda. A ndez, tabletë ose smartphone me një lexim app është një mënyrë e madhe për të aksioneve deri në material leximi, ndërsa ende duke e mbajtur dritën tënde valixhe prandaj sigurohuni që të dal për një udhëtim tren tabletin tuaj. Ju mund të shkarkoni Audiobooks dhe të gëzojnë pamje nga dritarja juaj, ndërsa duke dëgjuar romanin tuaj.

Së bashku me të nevojshme dokumentet tuaja të udhëtimit fizike, ju gjithashtu mund të marrë fotografi të ose të skanoni dokumente të rëndësishme dhe kopjet e-mail për veten. Ne ate menyre, nëse smartphone tuaj ose tabletë nuk është në dispozicion, ju mund të hyni në email-it tuaj nga distanca dhe të hyni në dokumentet që ju duhet.

Bruksel për Trenat Bonit

Antwerp për Trenat Bonit

Halle për Trenat Bonit

Ghent për Trenat Bonit

 

qese brenda natës

foto çantë për postim në blog se si të dal për një udhëtim tren
qese

 

Kur të marrë një udhëtim tren brenda natës, ju do të duhet të mbani mend që të dal për një tren të gjitha bazat tuaja në një qese të vogël në shpinës tuaj ose qese ndër-trup. Përfshijnë tualetin themelore si një furçë dhëmbësh dhe paste, furçë flokësh ose comb, fytyrës fshij, dhe moisturizer. Nëse ju jeni një që fle dritë, ju mund të dëshironi të shtoni earplugs dhe një maskë gjumë për çantën tuaj brenda natës.

Ju gjithashtu do të duhet disa pizhame lehta, ose nëse preferoni, rroba të rehatshme ju mund të fle në, si pantallona të pista ose dollakë dhe një jelek ose një top tank me mbështetjen e fshehur. Mos harroni shall tuaj të madhe, të cilat ju mund të rrokulliset dhe të përdorin si një jastëk ose batanije shtesë.

 

Gatshme për të dal për një udhëtim tren ose rezervoni udhëtimin tuaj tren rreth Italisë? Sigurohuni që ju vizitoni Save A Train Faqja e internetit destinacion për trenat bileta prenotim për udhëtim Evropian në çmime më të mirë. Get eksploruar!

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/how-to-pack-for-a-train-trip-across-italy/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)