Време на читање: 3 минути(Последно освежено на: 17/10/2020)

Interrailing совети и патување на буџетот е можно ако планирате вашиот патување внимателно. цена на Билети, сместување, храна и забава се разликуваат помеѓу земјите во Европа, но постојат многу начини за да уживаат во ниска цена патување. за среќа, со некои подготовка, железнички патување во Европа не мора да чини речиси колку што може да мислам! За да ви помогне да планираат совршен патување низ Европа, ние да се стави заедно рака водич за interrailing совети - Како да се InterRail низ Европа на буџетот.

 

Не Interrailing совети. 1 – План за вашиот пат и да се споредат воз цени

Бидете сигурни да го планирате вашиот Европскиот interrailing маршрутата и да се споредат трошоците за различни воз цени. Заштедата на пари е клучен дел од нашите совети за Интерраилинг и за да го направите тоа, треба да патувате надвор од сезоната. Патуваат на најевтиниот ден од седмицата е премногу. Ќе се спаси многу пари, и Dodge посетуваме на патници. Ова ќе ви овозможи да патувате за мал дел од она што нормално би чинело за време на врв. Споредете ги трошоците на нашата веб-страница и започнете да ги планирате и цените на вашите патување со воз.

 

Interrailing совети - Како да се InterRail низ Европа на буџетот

Зачувај на сместување со преземање на вечерниот воз

На која било европска патување со воз авантура, еден од најголемите трошоци е сместување. Изборот за тоа каде да спијат во текот на ноќта многу зависи од вашиот буџет и видот на искуство што го барате. ноќ возови are a good option for трошат помалку пари за сместување. Не постои дополнителна такса за да патуваат во текот на ноќта воз и, исто така ќе се зголеми вашето време со патување, додека спиеш. Ако се патува од Милано до Париз или Венеција во Париз Thello возови се ефикасен и удобен начин да стигнат до својата дестинација. Traveling on a night train is one of the great interrailing tips as it is a fantastic way to stretch your budget за време на патувањето!

Милан во Париз возови

Милан во Венеција возови

Венеција во Париз возови

 

 

Искористете ги предностите на бесплатни атракции на градот

Во некои градови, можете да ја посетите голем број на музеи и атракции бесплатно. Лондон има исклучителна спектар на музеите и атракции за посета, целосно бесплатно. Во европските градови, како што се Копенхаген, слободен прием музеи се нуди еднаш неделно. Берлин е неверојатен и има слободен тура на сите главни атракции на градот.

Interrailing совети - Како да се InterRail низ Европа на буџетот

многу други градови како Амстердам have an annual night where all museums open their doors to the public for free. Вашиот буџет нема да биде голема за да се истражуваат овие неверојатни градови. Бидете сигурни да се земе предност на сите овие прекрасни бесплатно атракции.

Амстердам до Лондон возови

Амстердам во Берлин возови

Берлин во Копенхаген возови

 

Јадете каде што локалните жители се – Interrailing tips

Европски градови може да биде скапа јадат, особено кога сте со помал буџет. Обидете се да се избегне јадење во ресторани се наоѓа во главниот туристички места. Овие се рестораните кои се поскапи, а често на квалитетот на храната е помалку од места повеќе надвор. Обидете се да одиме надвор од главните туристички места и јадат меѓу локалното население за вкусна храна, која е половина од цената.

 

Размислување на interrailing Европа? Користете го нашиот Interrailing совети и да одат Зачувување на воз онлајн да се провери од сите нашите ексклузивни цените и да почне планирањето вашиот следен авантура. Постојат голем број на билетите со попуст располагање во текот на различни европски железнички мрежи. Make sure to keep a lookout for the latest discounts by following our Фејсбук и Твитер pages too.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/interrailing-tips/ - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / де / или pl и на повеќе јазици.