Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 17/10/2020)

Interrailing këshilla dhe udhëtonte me një buxhet është e mundur në qoftë se ju planifikoni udhëtimin tuaj me kujdes. kosto e bileta treni, strehim, ushqim dhe argëtim nuk ndryshojnë midis vendeve në Evropë, por ka shumë mënyra për të shijuar një Udhëtimi me kosto të ulët. për fat të mirë, me disa përgatitje, të udhëtimit hekurudhor në Evropë nuk duhet të kushtojë gati sa më shumë si ju mund të mendoni! Për t'ju ndihmuar të planifikoni udhëtimin e përsosur rreth Evropës, ne kemi vënë së bashku një i dobishëm udhëzojë në interrailing këshilla - Si për të interrail nëpër Evropë me një buxhet.

 

Interrailing këshilla No. 1 – Planifikoni rrugën tuaj dhe krahasoni çmimet tren

Sigurohuni që të Planit Europian tuaj interrailing Itinerari dhe për të krahasuar kostot e ndryshme fares trenit. Kursimi i parave është një pjesë kryesore e këshillave tona për ndërlidhjen dhe për ta bërë këtë duhet të udhëtoni jashtë sezonit të lartë. Udhëtoni në ditën e lirë të javës too. Ju do të kurseni vetes një shumë të holla dhe dredhi morinë e udhëtarëve. Kjo do t'ju mundësojë të udhëtoni për një pjesë të asaj që normalisht do të kushtonte gjatë periudhave të pikut. Krahasoni kostot në faqen tonë të internetit dhe filloni planifikimin dhe çmimin tuaj udhëtim tren.

 

Interrailing Tips - Si të interrail nëpër Evropë me një buxhet

Të ruajtur në strehim, duke marrë trenin e natës

Në çdo evropian udhëtoni me aventurë me tren, një nga shpenzimet më të mëdha është strehim. Zgjedhja e ku të fle për natën shumë varet nga buxheti juaj dhe lloji i përvojës jeni duke kërkuar për. trenat Night janë një mundësi e mirë për shpenzimet e më pak të holla në strehim. Nuk ka asnjë tarifë shtesë për të udhëtuar në një tren të natës dhe ju do të maksimizuar kohën tuaj duke udhëtuar, ndërsa ju gjumin. Nëse jeni të udhëtojnë nga Milano për të Paris ose Venice në Paris me Thello Trenat janë një mënyrë efikase dhe të rehatshme për të arritur tuaj destinacion. Të udhëtosh në një tren natën është një nga këshillat më të mira për ndërthurjen e rrugës pasi është një mënyrë fantastike për të shtrirë buxhetin tënd gjatë udhëtimit tuaj!

Milani për Trenat Paris

Milani për Trenat Venecia

Venecia për Trenat Paris

 

 

Merrni përparësi të atraksioneve të qytetit të lirë

Në disa qytete, ju mund të vizitoni një shumëllojshmëri të muzeve dhe tërheqjet për të lira. Londër ka një të jashtëzakonshme Gama e muzeve dhe tërheqjet për të vizituar, krejtësisht falas. Në qytetet evropiane, si Kopenhagen, Hyrja falas në muze ofrohet një herë në javë. Berlin është e pabesueshme dhe ka një turne të lirë në këmbë të gjitha tërheqjet kryesore të qytetit.

Interrailing Tips - Si të interrail nëpër Evropë me një buxhet

shumë qytete të tjera si Amsterdam keni një natë vjetore ku të gjithë muzetë hapin dyert e tyre për publikun falas. buxheti juaj nuk duhet të jetë i madh për të shqyrtuar këto qytete të pabesueshme. Sigurohuni që të marrë avantazh të gjitha këto të mrekullueshme të lirë tërheqjet.

Amsterdam për Trenat Londër

Amsterdam për Trenat Berlin

Berlin për Trenat e Kopenhagës

 

Hani ku vendasit bëjnë – Këshilla për ndërthurjen

Qytetet evropiane mund të jetë i shtrenjtë për të ha, sidomos kur ju jeni në një buxhet të shtrënguar. Përpiquni të shmangni ngrënie në restorante ndodhen në zonat kryesore turistike. Këto janë restorantet që janë më të shtrenjta dhe shpesh cilësia e ushqimit është më pak se vende më tej jashtë. Mundohuni të largohet nga zonat kryesore turistike dhe hani në mesin e vendasit për ushqim të shijshme që është gjysma e çmimit.

 

Të menduarit e interrailing Evropë? Përdorni këshillat tona Interrailing dhe të shkojnë në Ruaj Një tren në linjë që të shikoni të gjitha çmimet tona ekskluzive dhe të fillojnë planifikimin aventurën tuaj të ardhshëm. Ka shumë të çmimet zbritur në dispozicion të gjithë rrjeteve të ndryshme hekurudhore evropiane. Sigurohuni që të mbani vëzhgim për zbritjet më të fundit duke ndjekur tonat facebook dhe Cicëroj Faqet shumë.

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Finterrailing-tips%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)