(Modifikimi I Fundit Më: 06/03/2020)

Udhëtim është aventurë e fundit, por ju duhet të bëni atë bagazh të lirë, veçanërisht për layovers ose në qoftë se ju vetëm duhet një ditë të lirë në një prej Gjermanisë Qytetet popullore. Ne kemi të gjitha informatat që ju nevojitet për vende të majtë valixhe në Gjermani për tre nga qytetet e saj kryesore, Berlin, Mynih, dhe Hamburg.

Nëse ju jeni duke marrë pjesë Oktoberfest në Mynih, duke qëndruar në frikë e Portën e Brandenburgut në Berlin apo reveling në vibe partisë së Reeperbahn në Hamburg, Këto janë më të lehta dhe më të përshtatshëm mënyra për të siguruar se bagazhi juaj është marrë kujdesin e mirë, ndërsa ju shqyrtuar.

 

Locations Left Bagazhi Në Gjermani: Berlin

Aeroportet Berlin

në Tegel aeroport, ju do të gjeni vendndodhjen e majtë valixhe në terminalin A dhe ata janë të hapura çdo ditë nga 5 jam në 10:30 pm. The prices you will pay will vary from € 7.20 në €9.90 and depends on the size of your bag. Gjatësia e kohës për ruajtje është i pakufizuar.

Schönefeld Aeroportit, ju do të gjeni vendndodhjen e majtë valixhe në Terminal D Arrival. orët e tyre janë të dielën për të premten, nga 7:30 jam në 11:30 pm dhe të shtunave nga 8 jam në 6 pm. The prices range from €4 në €6 for hand luggage and €7 në €10 for normal checked luggage.

 

Berlin Airport Arrivals

 

Locations Left valixhe në stacionet e trenit

Lehtësi e stacionet e trenit për ju është se ata janë të hapura 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë. Stacioni Qendror i Trenit (Hauptbahnhof) është ajo ku ju do të gjeni dollapët dhe ajo është e vendosur në parkun e makinave jashtë ndërtesës kryesore në zonën C.

Në varësi të madhësisë së dollap me kyç ju duhet, they cost between €4 dhe €6 a day and the maximum storage period is 72 orë. Nëse preferoni vizituar një zyrë majtë bagazh, ka një të hapur çdo ditë nga 6 jam në 10 pm and its about €5 per item.

stacionet e tjera me ruajtjen e zhveshjes përfshijnë Alexanderplatz, Ostbahnhof, Potsdamer Platz dhe Zoologischer Garten. Lehtë për t'u gjetur vende majtë valixhe në Gjermani!

Frankfurt për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

DB Left Luggage Locations in Germany

 

Locations Left Bagazhi Në Gjermani: Mynih

Aeroportet Munich

Mynih Aeroporti është alternativa më e mirë, kur ju jeni duke vizituar qytetin. Qendra e Shërbimit në Terminalin 1 është Hapur 24 orë dhe nuk është një vend i dytë në Terminalin 2 por orari i punës janë nga 5 jam në mesnatë në ditë.

You will pay between €5 dhe €10, në varësi të madhësisë së bagazhit tuaj, si dhe përmbajtja e saj. Kontrolloni aeroportet’ Faqja e internetit para se të udhëtoni për informacionin e fundit dhe aeroporte të tjera për vende të majtë valixhe në Gjermani.

 

Luggage inside Munich airport

 

Left Bagazhi Locations në Mynih stacionet e trenit

Ruajtjen valixhe Stacionit Qendror Mynih do të jetë një meze për ju. Nuk është një bollëk të dollapët dhe ka shenja të lehtë të gjetur ata. A standard locker will cost you about €4 per day and for a larger, suit-case sized locker about €6 i përditshëm. Nuk ka megjithatë një kufi kufizim 72-orëshe.

Shumë stacione të tjera kanë qenë të pajisur me të njëjtat objekte.

Dusseldorf për Trenat Mynihut

Dresden për Trenat Mynihut

Nuremberg për Trenat Mynihut

Bonn për Trenat Mynihut

 

Left Luggage Locations in Germany

 

Locations Left Bagazhi Në Gjermani: Hamburg

Hamburg Aeroportet

opsioni juaj i vetëm është aeroport Hamburg. Zyra e Left Luggage është në Terminalin 2, nivel 1 Nisjet dhe kjo është e hëna e hapur deri të dielën nga 4:30 jam në 11 pm. You will pay between €5 dhe €25, të gjitha në varësi të madhësisë. Sa më e madhe bagazhi juaj, më të larta tarifë tuaj, and the airport also charges €3 as a one-time processing fee per item.

Ju mund të ruajë bagazhin tuaj këtu për korniza të kufizuar kohore dhe për të mirë të saj për të kontrolluar përpara para mbërritjes tuaj. Mblidhni sa më shumë informacion si ju mund të para se të udhëtonte.

 

Hamburg Baggage Storage

 

Locations Left valixhe në stacionet e trenit

Ashtu si me shumë nga stacionet e trenit në Evropë, ju jeni në fat me dollapët cilat janë të gjitha lehtësisht të arritshme dhe janë të hapura 24 orë në ditë. The average cost is €5 a day and there are no size restrictions. 

Berlin për Trenat Hamburg

Bremen për Trenat Hamburg

Hanover për Trenat Hamburg

Cologne për Trenat Hamburg

 

 

Services private: The ‘AirbnbFor Luggage

Ka disa kompani që punësojnë një sistem shumë të ngjashme me atë të Airbnb, vetëm për bagazhet. Ju vetëm duhet të kërkoni për një vend, të bëjë një rezervë dhe pastaj të lënë qese tuaj në një vend të certifikuar që është më i përshtatshëm për ju. Kjo është mënyra më e mirë për të gjetur vende të lëna valixhe në Gjermani.

Sigurimit është i përfshirë në çmim dhe ata ndryshojnë nga një kompani për kompaninë. Ju gjithashtu do të ketë paqe e mendjes se çantat tuaja janë në duar të sigurta.

Stasher

Ky është një shërbim shumë i respektuar magazinimit që është e lehtë për t'u përdorur dhe është mjaft çmime të arsyeshme. You will pay a flat rate of €5 per bag per day. Your bag is also insured for over €800. Është e të gjithë të përfshira në çmim.

Ju thjesht kërkoni faqen e internetit e tyre për një vend pranë jush. You will then be able to choose your specific ‘StashPointand when you drop off your bags, tregojnë host tuaj rezervimin tuaj dhe ju jeni të renditura!

Shërbimet e ngjashme me këtë përfshijnë Nannybag dhe BagBnb. Këto shërbime janë aktualisht në dispozicion në të gjithë Evropën dhe mund të përdoret me lehtësi për Gjermaninë.

Kur udhëtojnë dhe ruajtjen e bagazheve është e nevojshme, është gjithmonë më mirë të jenë të përgatitur. Dyfishtë kontrolloni të gjitha detajet dhe për të gjetur një zgjidhje që është e përshtatshme për ju dhe ku po shkon. Nëse kjo është aeroportet, të trenave ose të kontrolluar nga shërbimet mrekullueshëm private në internet, kjo është e gjitha në dispozicion në një klik të një buton. Bagazhi i lumtur dhe për të shpëtuar disa para për bileta tuaj trenit dhe përdorim Save A Train!

 

 

Do you want to embed our blog post “Where To Find Left Luggage Locations In Germany?” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://embed.ly/code?url = https://www.saveatrain.com/blog/left-luggage-locations-germany/ ‎- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)