(Последно освежено на: 02/09/2019)

A new high-speed Eurostar Train London to Amsterdam opened yesterday. Патувања меѓу двата главни града користат да се земе 5 часа и се вклучени промена на возови во Брисел. Новиот воз ќе транспорт 900 патници на ден и ќе се земе само 4 часа. Билети за ова патување со воз со почеток во $47 еден правец. станици воз used for this journey will be from London St.Pancras and Amsterdam Centraal station. Во почетокот, ќе има само две патувања во која било насока на ден. воз со голема брзина ќе патува со брзина од 186 милји на час.

 

 

Воз меѓу големите градови во Европа, Лондон до Амстердам

на E320 Сименс Velaro возови се користат за овој нов пат. на пат (воз Лондон to Amsterdam) Исто така, ќе се прошири во Утрехт во иднина. Европски возови се натпреваруваат во однос на цените со европските авиокомпании, кој во својот дел понудија ниска цена летови за патниците од 1990ОК.

Лондон до Амстердам е вториот најпопуларните пат лет во Европа со над 3 милиони патници завршувањето на патувањето на годишна основа. Моментално, EasyJet работи 21 летови од Лондон до Амстердам неделно. Единствениот пат што е повеќе популарен во Европа е London to Dublin.

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

European trains competing with European planes as with Train london to amsterdam

За Европската возовите да се натпреварува со постоечките авион патувања, најверојатно, тие ќе треба да понудат кратко време на патување и ниски цени. време на лет од Лондон до Амстердам е само 1 час, па центарот на центарот на градот до 5 часа патување со воз Лондон до Амстердам се уште се смета за премногу бавен.

Целта на патување со воз (Воз Лондон до Амстердам) е да се привлечат патници на овој пат тоа да се направи пат за патување во близина 3 часа што е можно. Иако летот за трасата е еден час, аеродромите не се сите лоцирани во центарот на градот и се уште постои дополнителен времето на патување кои се вклучени во овој пат, and not to mention the amount of time it takes for check-in and security on an авиокомпанија. Примери на постоечките Европскиот воз патувања кои се сметаат за кратко се Лондон до Брисел, која трае само 2 часа и Лондон во Лил, која трае само 1 час и 22 минути.

Погодности на билети за Лондон до Амстердам

Новиот воз нуди патници погодност, with room to work, Штекер, бесплатен Wi-Fi и, во 1 класа, јадење и вино служи во вашето место. Патување овој пат со воз е исто така повеќе животната средина friendly with planes leaving a significant carbon footprint. главен извршен директор на Евростар, Никола Петровиќ, коментари:

Лансирањето на Евростар во Холандија претставува возбудлив напредок во туристички воз и високо-брзински железнички.

Лондон до Брисел возови

Лондон до Париз возови

Женева во Лондон возови

Лондон до Амстердам возови

 

Амстердам може да биде вашиот портал во Германија, и може да се воз патување во Германија од Амстердам, како и.

Не заборавајте да го размена на валута пред да отпатува од Англија во Европа со воз, Значи Дали сте подготвени?

 

Зошто да не се 3 минути и да се најде на железничка Лондон до Амстердам билет www.saveatrain.com . Пополнете го датумот и времето, кои ќе сакаат да патуваат и Ние ќе ви обезбедиме со најдобра цена за вашето патување. Може да се плати на повеќе начини, вклучувајќи Paypal и Bitcoin.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/london-amsterdam-direct-train/ - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените en_ да _de или _it и на повеќе јазици.