(Modifikimi I Fundit Më: 02/09/2019)

A new high-speed Eurostar Train London to Amsterdam opened yesterday. Udhëtimet në mes të dy kryeqyteteve të përdorura për të marrë 5 orë dhe të përfshirë një ndryshim të trenave në Brussel. Treni i ri do të transportojë 900 pasagjerë në ditë dhe do të marrë vetëm 4 orë. Biletat për këtë udhëtim tren të fillojë në $47 një mënyrë. Stacionet e trenit used for this journey will be from London St.Pancras and Amsterdam Centraal station. Ne fillim, nuk do të jetë vetëm dy udhëtime në asnjë drejtim në ditë. Treni me shpejtësi të lartë do të udhëtojë me një shpejtësi të 186 milje per ore.

 

 

Train Midis kryeqytetet e mëdha të Evropës, London në Amsterdam

E E320 Siemens Velaro trenat janë përdorur për këtë rrugë të re. rruga (tren Londër to Amsterdam) do të shtrihet në Utrecht në të ardhmen. Trenat evropiane po konkurojnë në lidhje me çmimet me linjat ajrore evropiane, të cilat ata në pjesën e tyre kanë ofruar fluturimet me kosto të ulët për të udhëtarëve që nga 1990's.

Londra në Amsterdam është rruga e dytë më popullore fluturimit në Evropë me mbi 3 milion pasagjerë përfundojnë udhëtimin në baza vjetore. aktualisht, EasyJet vepron 21 fluturimet nga Londra në Amsterdam në javë. E vetmja rrugë që është më popullor në Evropë është London to Dublin.

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

European trains competing with European planes as with Train london to amsterdam

Për trenat evropiane për të konkurruar me udhëtimet ekzistuese aeroplan ndoshta ata do të duhet të ofrojë herë të shkurtër udhëtim dhe çmime të ulëta. Koha e fluturimit nga Londra në Amsterdam është vetëm 1 orë, kështu që një në qendër të qytetit në qendër të qytetit-to-5-orë udhëtim tren Londra në Amsterdam konsiderohet ende tepër i ngadalshëm.

Qëllimi i udhëtimit të trenit (Trajnimi i Londrën në Amsterdam) është për të tërhequr pasagjerët në këtë rrugë kështu për të bërë koha udhëtim si të afërta me 3 ore si të jetë e mundur. Edhe pse fluturimi për rrugë është një orë, Aeroportet nuk janë të vendosura të gjithë në qendrat e qyteteve dhe ka ende shtesë Koha e udhetimit përfshirë në këtë rrugë, and not to mention the amount of time it takes for check-in and security on an linjë ajrore. Shembuj të ekzistuese Udhëtimet Trajnimi evropiane që konsiderohen të shkurtër janë Londrën në Bruksel, e cila merr vetëm 2 orë dhe Londër për të Lille, e cila merr vetëm 1 orë dhe 22 minuta.

Lehtësi i Trenit Londra për në Amsterdam

Treni i ri ofron pasagjerë komoditet, with room to work, bazat e pushtetit, Free Wi-Fi dhe, në klasën e 1, një vakt dhe verë shërbyer në vendin tuaj. Udhëtim këtë rrugë me tren është gjithashtu më shumë mjedisin friendly with planes leaving a significant carbon footprint. shefi ekzekutiv Eurostar-së, Nicolas Petrovic, komente:

Nisja e Eurostar në Holandë përfaqëson një paradhënie emocionuese në udhëtimet e trenit dhe hekurudhor me shpejtësi të lartë.

London për Trenat Brukselit

London për Trenat Paris

Gjenevë për Trenat Londër

London për Trenat Amsterdam

 

Amsterdam mund të jetë porta juaj në Gjermani, dhe ju mund të tren udhëtimit në Gjermani nga Amsterdami, si edhe.

Mos harroni të shkëmbimin e monedhës para se të udhëtonte nga Anglia për në Evropë me tren, Pra, A jeni gati?

 

Pse të mos marrë 3 minuta dhe të gjejnë një Londrën tren për të biletës Amsterdam në www.saveatrain.com . Plotësoni në datën dhe kohën që ju do të donte për të udhëtuar dhe Ne do t'ju ofrojë çmimin më të mirë për udhëtimin tuaj. Ju mund të paguani në mënyra të shumta, duke përfshirë Paypal dhe Bitcoin.

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/london-amsterdam-direct-train/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)