(Последно освежено на: 10/09/2019)

Прво, да патуваат од Лондон до Париз воз ќе треба да се провери само преводи во станицата St.Pancras 30 минути пред заминувањето на воз. Седишта во возот се многу пространи со многу простор за нозете. дополнително, патниците имаат 2 додаток торба багаж кој ви овозможува да се донесе се што ви треба со вас. Исто така, времето на патување на станица Gare du Nord во Париз е околу 2 часови и 16 минути. Спротивно, билети за нискобуџетни авиокомпании од Лондон до Париз не вклучуваат багаж такси и не одат од центарот на градот до центарот на градот, и двете опции се директни патување.

 

Лондон до Париз воз започнува во St.Pancras

St. Панкрас станица сала

On board the London to Paris train

Постојат различни класи патување на одборот за да одговараат на вашиот буџет и стил. Секое седиште има приклучок сокети и, исто така, бесплатни WiFi, па можете да останат поврзани во текот на патувањето. Ако сте во потрага за еден оброк на одборот таму е бар вклучена каде можете да најдете оброци, пијалаци и закуски. Да не зборуваме за големи ресторани околу St.Pancras station and Paris Gare du Nord станица, Значи се на одборот на Еуростар.

Лондон до Брисел возови

Лондон до Париз возови

Лондон во Лион возови

Лондон до Амстердам возови

 

& Quot;<yoastmark

Gare du Nord

Возови од Лондон St.Pancras пристигне во средината на станица во Париз. Because you already complete check-in before leaving the UK you don’t need to complete any arrival process. Additionally close to your arrival platform you will find метро и RER возови. Овие возови може да ве однесе музеи и галерии во Париз, каде што може да се добие цените влез 2-на-1 со директен воз билет.

Лондон на воз цените на билетите во Париз

Because ticket prices for this journey fluctuate a lot we recommend buying tickets in advance for Londo to Paris train. Билети имаат тенденција да се оди на продажба 3 месеци однапред, но во ретки случаи, тие исто така може да оди на продажба 6 месеци однапред. Со цел да се најде најдобрите цена за вашето патување, Ви препорачуваме да влезете во нашиот сајт и користење на нашата билет од пребарувањето, како е можно поскоро пред датумот на вашиот пат, да се избере евтини билети.

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

& Quot;<yoastmark

Train times for London to Paris train

The earliest journey for London to Paris train departs at 05:40. Последното заминување од Лондон до Париз воз заминува во 20:01. Возовите коишто се упатуваат во раните утрински часови или доцна навечер може да биде спанко услуги. дополнително, некои возови може да патува меѓу популарни дестинации во текот на ноќта. Може да има помалку возови за време на празници и викенди. (Оваа информација се однесува на не-директна правци помеѓу Лондон и Париз). Во моментов постојат 16 директни возови дневно. Влези за да се спаси железничка сајт да се види на различни опции за патување термин.

 

& Quot; Еуростар

Book tickets with Save a Train for London to Paris train

Влези за да го нашиот сајт за да книга билети за сите Европи најдобрите дестинации, Вклучувајќи Белгија, Италија, Швајцарија и Велика Британија(вклучувајќи го и Лондон до Париз воз). Нашиот пребарувач е дизајниран за да заштеди пари на сите билети. Значи без оглед на вашиот причина за патување, whether you are traveling alone or with others, се 3 минути за пребарување Билети за Зачувување на железничката. Можете да ги купите билети на нашиот сајт во неколку начини, вклучувајќи со кредитни картички, GiroPay и идеален и многу повеќе.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/london-paris-train/ - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување, на овој линк ќе ја најдете нашата најпопуларните железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml – во тебе имаме врски со / en /, но можете да ја промените да / FR / или / де / или / таа / и на повеќе јазици