(Modifikimi I Fundit Më: 02/11/2019)

së pari, për të udhëtuar nga Londra për tren Paris ju do të duhet për të kontrolluar në në stacionin St.Pancras 30 minuta para nisjes trenit. Vende në tren janë shumë të gjerë me shumë legroom. Përveç kësaj, Pasagjerët kanë një 2 Kompensimi qese bagazhet e cila ju lejon për të sjellë gjithçka që ju nevojitet me ju. gjithashtu, koha udhëtim në stacionin Gare du Nord në Paris është përafërsisht 2 orë dhe 16 minuta. në të kundërt, Biletat për linjat ajrore me buxhet të ulët nga Londra në Paris nuk përfshijnë tarifat valixhe dhe nuk do të shkojnë nga qendra e qytetit në qendër të qytetit, të dyja opsionet janë një udhëtim të drejtpërdrejtë.

 

London për tren paris fillon në St.Pancras

St. Hall Pancras stacioni

Në bordin e Londra në Paris tren me Eurostar

Nuk janë klasa të ndryshme të udhëtimit në bord për të përshtaten buxhetin tuaj dhe stil. Çdo vend ka bazat plug dhe gjithashtu WiFi falas, kështu që ju mund të qëndrojnë të lidhur gjithë udhëtimit. Nëse jeni duke kërkuar për një vakt në bord ka një shuplakë bar, ku ju mund të gjeni ushqime, pije dhe gjithashtu snacks. Jo për të përmendur restorante të mëdha rreth St.Pancras station and Paris Gare du Nord stacion, Pra, të marrë në bord Eurostar.

London për Trenat Brukselit

London për Trenat Paris

London për Trenat Lyon

London për Trenat Amsterdam

 

& Quot;<yoastmark

Gare du Nord

Trenat nga St.Pancras Londër mbërrijë në mes të stacionit të Parisit. Because you already complete check-in before leaving the UK you don’t need to complete any arrival process. Additionally close to your arrival platform you will find metro dhe RER trenat. Këto trena mund të ju merr në Muzetë dhe galleries në Paris, ku ju mund të merrni 2-per-1 çmimet e hyrjes duke përdorur biletën tuaj të drejtpërdrejtë trenit.

Londra në Paris tren çmimet e biletave

Because ticket prices for this journey fluctuate a lot we recommend buying tickets in advance for Londo to Paris train. Biletat tentojnë të dalin në shitje 3 muaj më parë, por në raste të rralla, ato gjithashtu mund të dalin në shitje 6 muaj më parë. Në mënyrë për të gjetur çmimin më të mirë për udhëtimin tuaj, ne rekomandojmë prerjet në faqen tonë dhe duke përdorur biletë tonë search engine sa më shpejt të jetë e mundur para datës suaj të udhëtimit, për të marr biletat e lirë treni.

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

& Quot;<yoastmark

Train Times Për Londra në Paris tren me Eurostar

Udhëtimi hershme për Londër për tren në Paris me Eurostar niset në 05:40. Largimi i fundit i Londrës për tren Paris lë në 20:01. Trenat që nisen herët në mëngjes ose vonë në mbrëmje mund të jenë shërbimet e fjetura. Përveç kësaj, disa trena të mund të udhëtojnë në mes të destinacione popullore gjatë gjithë natës. Nuk mund të jetë më pak trenat në festat dhe fundjavë. (Ky informacion i referohet rrugëve jo të drejtpërdrejta midis Londrës dhe Parisit). Nuk janë aktualisht 16 Trenat e drejtpërdrejtë në ditë. Identifikohuni për të ruajtur një faqe tren për të parë mundësitë e ndryshme të udhëtimit për datat tuaj.

 

& Quot; eurostar

Book tickets with Save a Train for London to Paris train

Login në faqen tonë të rezervoni biletat për të gjithë Europes destinacionet më të mira, duke përfshirë Belgjikë, Itali, Switzerland dhe Britani e Madhe (duke përfshirë Londrën për tren Paris me Eurostar). search engine ynë është projektuar për të kurse para në të gjitha biletat. Pra Cilado qoftë arsyeja juaj për të udhëtuar, whether you are traveling alone or with others, marr 3 minuta për të kërkuar për bileta treni në Save një tren. Ju mund të blejnë bileta në faqen tonë në mënyra të shumta, duke përfshirë me karte krediti, Giropay dhe ideale dhe shumë më tepër.

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/london-paris-train/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)