Нарачајте билет за воз СЕГА

месец: март 2018

Велика Британија билети за возење Цените Versus Европа железничка цени

Време на читање: 3 минути Зошто да се Велика Британија билети за возење толку високи цени? Обединетото кралство Цените на возењето со воз се зголемија превисоко. Европа се смета да се имаат најдобра воз патувања во светот. еколошки воз патувања во Европа содржат убава глетка. Возот патници пристап насекаде од оддалечените села за да се…

Зошто возењето со воз е најдобриот начин да се види Италија

Време на читање: 5 минути Мора носивост на опции кога ќе одлучат како да се патува. Како името на познатиот филм, можете да се обратите преку авиони, возови, и автомобили. Кога станува збор за преземање на турнеја на Италија, сепак – има одредени дефинитивни поволности…

Совети за Патување во Европа Сам со воз

Време на читање: 3 минути Патување во Европа со воз е еден од најубавите, сценско, и културни патувања во светот. Без разлика дали сте во потрага за директни возови меѓу големите европски градови, како што е новата Лондон до Амстердам воз или сте во потрага за романтична воз патувања, европскиот воз…

Најдобар европски Плажи достапни со возови

Време на читање: 4 минути Многу плажа празници започне со стресни летови, Автобуси, и фериботи, но постои полесен начин. Патувањето со воз има толку многу бенефиции, да те оставам чувство опуштено пред сте дури и отворени вашиот одмор. Без разлика дали сте во потрага за вкусен оброк со поглед на море или…

5 Неверојатни Кафулиња близина на железнички станици во Италија

Време на читање: 4 минути Италија, веројатно има најголема кафе култура на земјата. Првата европска земја за увоз на кафе од Египет, Италија го имаше успешни кафулиња уште од 16-от век, а денес ние ќе ве известам за 5 неверојатни кафулиња во близина на железничката станица во Италија. Оваа статија…

Како да дојдеме до Венеција со воз За Велигден

Време на читање: 3 минути Венеција е една од најинспиративните и магични градови во Италија и е лесно достапен со воз. Со посета на Венеција за време на велигденските празници, можете да уживате во пријатната пролет времето. Ова ви овозможува да го поминат целиот ден на отворено. Патување во историскиот центар…

5 Совети за патување со воз во Европа

Време на читање: 4 минути Види и доживее многу повеќе од се одлучите на европскиот воз авантура. Патувањето со воз во Европа е типичен метод за турнеја низ Европа и тоа не е никаква мистерија зошто. мрежа на железнички е исклучително развиена толку патници може да се освојат што повеќе земји и култури…

Најдобрите филмови Одликувајќи возови

Време на читање: 5 минути Што ќе ве инспирира да патувате со воз повеќе од гледање возбудливи филмови со возови? Да ги разгледаме во нашата листа на најдобрите филмови Одликувајќи возови, и твитајте ни на @saveatrain и кажете ни кои сте ги виделе и дали сте ги сакале…

Патувајте од Рим до Париз со возот Хајпспед

Време на читање: 3 минути Париз и Рим се наоѓаат на врвот на листата кофа речиси секој патник. Овие спектакуларни градови се популарни за нивната култура, светска класа кујна, Исклучителна архитектура и многу повеќе. Додека Рим и Париз се далеку, тие се многу добро поврзан со воз. Ова значи…

Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија