Нарачајте билет за воз СЕГА

месец: април 2018

Најевтини европски дестинации и како да одам таму

Време на читање: 3 минути Евтините европски дестинации се топ тема. Најпрво, туристи во Европа може да се види сè, од големи продавници за кафе со убави плажи. Како резултат на градови како Венеција, Рим, и Париз милиони туристи патуваат во Европа секоја година. Создадовме список на…

Повеќето железнички станици во Европа Убава

Време на читање: 3 минути Животот е патување, а не дестинација, и во случај на овие најубавите железнички станици – велејќи дека навистина е точно. Додека повеќето патници се пријде железнички станици, како појдовна точка за нивното патување, ќе најдете дека овие железнички станици…

Најдолгата железничка патувања во светот

Време на читање: 3 минути Најдолгите патувања со воз во светот се многу долги! Овие патувања може да потрае неколку дена и се покрива илјадници милји. така, тука се и патувањата кои се најдолго во Европа, Азија, Австралија, и САД. Оваа статија е напишана за да се едуцираат…

3 Европски градови најдобар посети со воз

Време на читање: 3 минути Има толку многу убави градови во Европа, и она што е повеќе, тоа е толку лесно да ги посетат. Патувањето со железница е одличен начин за да се види овие кофа листа дестинации. Еве 3 Европски градови најдобар посети со воз. Оваа статија е напишана за да се едуцираат…

Воз патуваат Versus авион Патување - Која е најдобра?

Време на читање: 5 минути Постојат повеќе начини на транспорт на располагање денес за патување низ Европа, но воз патување наспроти авион патување е еден од најинтересните. Сепак, кој начин на транспорт е најдобро? На Зачувај воз, ние, се разбира, пристрасно и мислам дека е со воз патување…

Убавината на Bernina Експрес

Време на читање: 3 минути Bernina Express е еден од најубавите воз патувања во светот. Најпрво, На Rauma линија од Dombås да Åndalsnes (Норвешка), можете да уживате во поглед на високите врвови. Исто така, можете да видите планински падини и висорамнини додека поминувате покрај Раума…

Зошто железничка Tripping е подобар од патот Tripping

Време на читање: 3 минути Кога се планира одмор за семејство, пар или група на пријатели, тоа е често тешко да се добие секој да се договорат. Една работа ќе биде лесно да се договорат за, сепак, е дали да се изнајми автомобил или одат со воз. Еве зошто е сопнувањето на возот…

Coradia iLint Ниска Возење возови Во Европа

Време на читање: 3 минути Купување на билети за воз во Европа секогаш е возбудливо. Најпрво, Зачувај на возот ние сме секогаш во потрага по ниска цена на билети за вас. Ние истражувавме теми како убави хотели и убави патувања со воз. Но најжешките теми во индустријата воз е…

Како да се спакувам за на патување со воз во Италија

Време на читање: 4 минути се чувствуваат удобно, изгледаат стилски и немаат премногу тежок багаж. Еве како да се спакувам за патување со воз во Италија. Оваа статија е напишана за да се едуцираат за воз Патување и беше направен од страна Зачувај воз, Најевтиниот билети за воз сајт во светот….

Copyright © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија