Нарачајте билет за воз СЕГА

месец: јули 2018

Совети за возење со деца во воз

Време на читање: 3 минути За фамилии со деца, Возење со деца со воз може да биде и возбудлив и прифатлива начин да се патува. Тоа е, исто така, можеби повеќето удобно и најмалку стресни кога ќе се патува со деца. Знаеме дека патуваат со деца е застрашувачка, без разлика што…

Кои се најбрзите возови во Европа и светот

Време на читање: 4 минути Дали некогаш сте сакале да ја посети Европа од нешто гроздобер, како воз? Како тоа да звучи да патуваат до 300 километри на час? Европа има голема мрежа на брзи возови што ќе ве однесе брзо до вашата дестинација. само услуги на високо-брзински воз…

Мора да се направи Европа искуства со воз

Време на читање: 4 минути Европа е неверојатен континент да се истражуваат! Со толку многу работи да се види, направи и да ја откриеме, тоа е совршено место да се планираат бескрајна, Европа се соочува со воз. Оваа статија е напишана за да се едуцираат за воз Патување и беше направен од страна Зачувај воз, Најевтиниот воз…

4 Воз патуваат претпристапна Пат Essentials Во Европа

Време на читање: 4 минути Една од работите највозбудливите за патување во Европа е дека може да се дојде со воз насекаде. Тоа е најзастапен средството за транспорт и омилени на многу луѓе да патуваат низ континентот. Луѓето ги поставам неколку прашања пред да одлучите да ги преземе…

Како студент патување со воз во Европа

Време на читање: 5 минути Студент патување со воз во Европа не може да биде само забава, но образовни и збогатување, премногу. Уште поважно дека многу студенти (и родителите) ретко мислам на е сите практични, студентите на вештини за управување живот треба да се научат со цел да станат независни, авто-режија, одговорен,…

топла

4 Тактики за да го добиете најмногу од вашиот патување со воз

Време на читање: 4 минути Ако ова е вашата прва време патувањето со воз, не постои сомнеж дека тоа ќе биде првиот од многуте. искрено, кому ќе му се даде шанса да патува со воз, полуде целосно од тоа! Зошто? Затоа што тоа е прекрасен! Спротивно на безлична авион вози, непријатно автобуски тури, или…

Како да дојдеме до Tomorrowland со воз

Време на читање: 4 минути Ако се прашувате како да дојдете до Tomorrowland со воз, тогаш не гледам подалеку. Книга вашиот билети за воз до Tomorrowland однапред со нас! Ако сте еден од среќните луѓе да имаат билети за Tomorrowland оваа година, проверете дали не ги оставате деталите за патувањето…

Целосно ранто Водич за Италија, со воз

Време на читање: 4 минути Подгответе се да биде издувана со Италија со воз од моментот кога ќе влезете нога кон својата голема почвата. Земјата на историјата, прекрасна архитектура, огромна култура, и такви елегантни, софистициран, и добро воспитаните луѓе ќе бидат нешто што ќе го паметите до последниот ден!…

Како да уживате во Холандија Лале Сезона

Време на читање: 3 минути Да се ​​доживее Холандија Лале Сезона со воз е навистина мора на календар било само-почитување лето патник. За еден месец или така секоја година, областа на провинцијата Флеволанд се трансформираат во една убава и огромното море на шарени цвеќиња на повеќе од 7…

Copyright © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија