Нарачајте билет за воз СЕГА

месец: ноември 2018

Врв 5 Најдобрите градови за да го поминат Божиќ

Време на читање: 5 минути 2018 е речиси при крај, која може да значи само дека Божиќ е во близина! Луѓето се уште не се подготвуваа за тоа, туку и за патниците, тоа е крајно време да се планираат патување. Ако сте во потрага за правото на градот да го поминат Божиќ во, ние сме…

Ски летувалишта најдобро да се посети со воз

Време на читање: 4 минути Нема подобро чувство од заспијам на нежно се движи возот и се буди следното утро во вашата дестинација, само неколку минути од патеките. Во Европа, ние се расипуваме по избор кога ги бараме најдобрите ски-центри за посета со воз. Не е…

брз водич: Патувањето со воз од Париз до Ница

Време на читање: 3 минути Возовите во Париз и Ница се поврзани со брз и ефикасен воз систем, така што посетата на двете провинции одеднаш никогаш не било полесно. Овие две спротивставени региони привлекуваат илјадници посетители секоја година. Убаво лежи во срцето на зачудувачката француска ривиера во…

Суштински совети, за да ги зачувате вашите пари на билети за воз

Време на читање: 3 минути Европа може да се опише како еден од најпопуларните туристички атракции во овој свет и тоа е често, рече дека може да се шета наоколу и да уживате во вашето патување на евтини стапка има. Изјавата е апсолутно точна бидејќи сега можете да заштедите пари…

5 Најдобрите градови за посета за Денот на благодарноста во Европа

Време на читање: 6 минути Денот на благодарноста секогаш била многу традиционален празник се врти околу семејството, Турција, и фудбал. Сепак, оние меѓу вас кои уживаат да патуваат и можат да користат брз одмор, треба да размислат да ја поминат годинешната празнична сезона во еден од овие најдобри градови за посета на Денот на благодарноста во…

Зошто воз патување во Германија е неверојатна

Време на читање: 3 минути Германија има величествени планини, село што одзема здив, и космополитски градови кои го прават патувањето со воз таму волшебно искуство. Постојат многу чудесната места да се види, вклучувајќи Берлин, Минхен, Хамбург, Келн, и Франкфурт, и многу други. сите овие жариштата и помалите градови се поврзани со добро организиран систем Hi-брзински воз. ова…

5 Причини да се истражуваат Европа со воз во декември

Време на читање: 3 минути Има нешто неверојатно за исполнување тивко гледајќи низ прозорецот на возот, не мислиш? така, се заборави за интимни frisks безбедност, јасно ziplock кеси за течности, нула приватност и тоалет помалку автобуси. Не постои подобар начин да се истражуваат Европа, отколку со воз во декември. Еве…

Врв 3 Европските железници доделување на добра храна

Време на читање: 4 минути Може да го слушнале околу, но никогаш не си поверувал. Разговорите за вкусна храна за воз, не се толку далеку од вистината - вие всушност може да уживате во секој залак од вашиот оброк од воз! Момчиња и девојки, железниците што служат добра храна не се a…

Најдобар Зимски фестивали во Европа

Време на читање: 3 минути Направи поголемиот дел од студената сезона со посета на најдобар Зимски фестивали во Европа. Фестивалите се подразбира сé од скијање и сноубординг музика, комедија, мраз скулптури, и блескави карневалски паради. Подолу е наш врвен 5 преглед на она што ќе најдете се случува во Европа…

Како патуваат во Норвешка е Различни Патување искуство

Време на читање: 2 минути Дали сте во потрага за посета на Норвешка? Повеќето посетители на Европа Најди воз патување луксузен задоволство. Дали знаеш зошто? Ова му дава пристап до панорамски поглед, земајќи вас на ветена земја на реалниот свет. Разгледајте тука некои од работите што треба да ги знаете додека…

Copyright © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија