Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 27/08/2021)

За сите заинтересирани туристи таму, кои се во потрага по места во Европа стигне со воз затоа што повеќе би сакал да се вратиме на убавините на железнички патување од возбудата на авион, тука е едно парче од голема вест ќе ви се допаднат. Европскиот воз патувања вози секојдневно во срцата на големите градови, овозможувајќи ви да доживеат чуда Европа без кршење на банката, додека уживајќи во уникатно искуство на патување со воз.

 

Еве неколку одлични места во Европа достапно со воз:

Стразбур (Франција)

Ова патување со воз ќе трае околу 5 часови и да ве чини околу £ 168 за повратен билет. Ако сте се премислува за посета на Франција, еве зошто треба да се откажат дека негативниот став. Земете ја вашата билет за воз сортирани и се упатат кон оваа прекрасна земја. Најпрво, Француски жени се убави. Второ, храната е одлична, и вино е сè што тие велат дека тоа е - скапо, но вреди. Земјата, која успешно се ожени Галските и германски влијанија е далеку еден од најспектакуларните искуства ќе добиете за да ја видите во животот. Од сите места во Европа стигне со воз, Стразбур ќе имаш бесвест, и ќе биде преземање на автопортрети во предниот дел на супер драматичен Стразбур катедралата.

Париз во Стразбур возови

Луксембург во Стразбур возови

Антверпен во Стразбур возови

Базел во Стразбур возови

 

 

Келн (Германија)

Земи една книга што ќе сакате да прочитате за околу 5.30 часа, бидејќи тоа е колку долго тоа ќе ве однесе да се дојде до Келн. За да одговори на вашето прашање веднаш: Да, ќе се менува возови во Брисел. повратниот билет чини £ 177, но тоа е достоен за тоа. Зошто? Бидејќи ова е, без сомнение, најатрактивните град во Германија; regally седи на брегот на Рајна, Келн изгледа прекрасен во текот на целата година. Дали сте со храна? Ќе љубов на ресторани по должината на брегот повлечете на Am Frankenturm! Исто така, проверете на музеј Лудвиг за поглед на врвен современа уметност.

Франкфурт во Келн возови

Брисел во Келн возови

Виена во Келн возови

Штутгарт во Келн возови

 

Келн е меѓу нашите 4 Потценети места во Европа стигне со воз

Ротердам (Холандија)

Ротердам е еден од најдобрите места во Европа стигне со воз. Ќе се вози за околу четири часа, и ќе има промена на возови во Брисел. Вие не треба да се трошат повеќе од £ 185 на вашиот повратен билет. Ротердам одамна се наоѓаше еден вид на негативна репутација поради неговата тврд пристаниште со ништо, но дигалки и контејнери. неодамна, се ослободи од таа репутација и добивање на туристите да го видат во сосема ново светло. Овојпат, ќе ви се допаднат на градот за својата уметничка ризница, музеј Бојманс Ван Беунинген, кој работи на опсегот од Бројгел Постариот до Салвадор Дали. Има толку многу да се види и искуство тука, и фактот дека Ротердам е достапно по железница е само уште еден плус.

во прилог, на патот таму ќе се види на познатиот лале полиња, ова дефинитивно ќе ве одведе до градот со одлична атмосфера.

Брисел во Ротердам возови

Антверпен, Ротердам возови

Берлин до Ротердам возови

Хановер во Ротердам возови

 

 

Нашиот последен пик на “Места во Европа стигне со воз” е – Антверпен (Белгија)

Најбрзиот начин да се дојде до Антверпен е со патување околу четири часа со воз и менување на возови во Брисел. Нема да платите над 87 фунти за неверојатен повратен билет. И покрај чудно својата позиција (градот е на границата помеѓу Белгија и Холандија), Антверпен е, чудно е доволно, Супер достапен со воз. Можете дури и може да се купи "Секоја белгискиот станица" Еуростар билет преку и да добијат насекаде во земјата, Антверпен се вклучени - по истата цена како возење во Брисел. Антверпен ќе биде многу интересно за сите љубители на дијаманти: Антверпен, Белгија горд на своите округ дијамант кој може да се пофали дека е градот каде што некои од најпознатите исклучителни сечење, полирање, и трговија со дијаманти / камења се одржи.

Брисел во Антверпен возови

Бреда во Антверпен возови

Лил во Антверпен возови

Келн во Антверпен возови

 

Контактирајте Зачувај воз да книга вашиот билет за патување во места во Европа стигне со воз и ние ќе ве ослободи од било скапо резервација такси, комплицирани процедури резервација, и невозможно стапки. Ние го добивме ти е покриен секој чекор од патот. И, Откако сè е сортирана – бидете сигурни дека ќе уживате во вашиот воз вози и дестинација, направи многу фотографии, и кажи ни како помина с everything!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F4-underrated-places-in-europe-reachable-by-train%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.