Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 15/07/2022)

Нема ништо како риболов за прв пат во ново место. За било какви риболовецот, дали амбициозни или полн Искуство, риболов е скапоцен активност која им помага да се релаксираат. Што може да биде подобро за нив отколку комбинирање на туризмот и нивните омилени поминување на времето?

За среќа за оние кои уживаат во риболов, има одлични места во Европа кои се одликува со различни риби. Ако сте планира да се направи вашиот следен одмор сите за риболов, ние може да ви помогне да одлучите каде да одат. Ајде да ги разгледаме во нашата листа на 5 Најдобри места за риболов во Европа да уживаат:

 

1. Риболов места Во Шведска

Ако сакате да риби во Шведска, вие не треба да изгледа многу подалеку од Стокхолм за големи рибарски места. На пример, Stromgatan е во право во средината на градот, и има прекрасен поглед. Може да се погледне на зградата на шведскиот парламент и Стариот град додека риболов. Друга урбаните место е Hammarby Sjostad врз Hammarby езеро, а популарно соседство во Стокхолм. Таа има многу голема риболов места и е лесно достапен од градот.

Сепак, ако сакате повеќе класичен искуство природата риболов, вие не ќе мора да се вози далеку од Стокхолм. Ringsjon Езеро нуди некои убави риболов места каде што може да се фати и Бјала риба пастрмка. Drevviken е уште една тивка езеро во близина на Стокхолм, слични на Ringsjön. А огромна и одржлив место за рибарење, Drevviken Езеро нема да ве разочараме.

Вие исто така може да се упатат кон архипелагот Стокхолм и на островот Galo, која е вистински рај изолирани. Можете да кампуваат и риба таму за да содржината на срцето, уживање во природата на архипелагот.

Galo Island in Sweden is the most unique out of the 5 Best Fishing Places in Europe

 

2. Риболов места во Франција

Франција е убава земја за речиси секоја активност, па не е ни чудо риболов во Франција е исто така одлична. Еден од најистакнатите риболов локации е Lac du Бурже, Франција најдлабоките и најголемото езеро. Тоа е импресивен место, бидејќи тоа се сместени повеќе 30 видови на риби. Меѓу нив, пастрмка, Зандер, штука, и седалото се издвојува. Езерото е вистински скапоцен камен на регионот Рона-Алпи.

Потоа, тука е Bassin Слоновата Arcachon на југо-западниот дел брег на Франција - за оние кои уживаат морски риболов. убава изгреви, кристално чисти води, и морски бас се само некои од работите што можете да ги очекувате во Аркахон.

Риболовците од странство љубов Езерото Дер-Chantecoq, право во срцето на регионот Шампањ, релативно блиску до Париз. Тоа е голема место за почетници, иако стариот добрите посетуваат езерото поради гигант крап. Други значајни францускиот места вклучуваат Ла реката Rance и Alder. И двете се популарни како големи дестинации да се земе вашата семејство на риболов патување.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

3. Риболов места Во Италија

Le Marche Italy is one of the 5 Best Fishing Places in Europe

Кога во Италија, што би можело да се погледне за некои од најдобрите риболов места во Европа. Регионот на Ле Марке нуди некои големи риболов, особено во Cingoli, Пиорако, и Sefro. Тие се некои од најубавите италијански езера за риболов, содржат пастрмка, штука, и крап, меѓу другите видови. Сепак, кога станува збор за езера, таму е исто така на езерото Комо на север, со своите штука и седалото.

Да не заборавиме на најголемите италијански река, на Po. Тоа куќи гигант сом и крап голема што ќе примами било риболовецот. во Тоскана, реките се најистакнатите места за риболов. Лима и сито се одлични места да го рибам за пастрмка и Grayling.

За оние кои претпочитаат риболовците риболов на отворени води, постојат две големи рибарски места во Италија. Egadi Острови на Сицилија и на брегот на Сардинија и двајцата ќе ви се зашемети со својата убавина и квалитетот на риболов тие ги обезбедуваат. Изгледа за сино-перка туна и сицилијанската сабјарка во Средоземното Море, и килибар-дигалката, детиште, и Герик во Тиренското Море.

Милан до езерото Комо возови

Торино на езерото Комо возови

Падова на езерото Комо возови

Венеција до езерото Комо возови

 

4. Риболов места во Велика Британија

На Обединето Кралство е прекрасен место, нуди некои големи места за риболов во недопрен дива убавина на островите. Ако сакате неверојатен улов, Велика Британија може да биде вистинското место за вас. Но, кое место треба да ги?

Едно од најистакнатите места во Дартмур, е Девон. Со толку примамлив име, што не може да не успее да се замисли искуството на риболов за гладни риби во темно струи. Британија реката во Нортамберленд има боја која ви нуди посебна предност против кое живее таму морска пастрмка. Тоа го прави оваа река совршен за дневна светлина риболов и најголема морска пастрмка фати.

Реката Клетвр блиску до границата на Англија и Велс ќе биде најатрактивните место за авантуристи. Не гледам понатаму, ако сакате да работат напорно за вашиот улов во груба води. Ситуацијата е малку подостапна на Странгфорд Лаф, Даун. Тоа е на Велика Британија најголемиот морско езерото преполна со скуша, Полок, и вид треска, меѓу другите.

Assynt може да биде најмногу стравопочит-инспиративна место за сите - сместена под големата планините, со двете морски и слатководни опции риболов. Fionn Лох е одлично место за да го рибам за мајчин кафеава пастрмка.

Аmsterdam во Лондон Возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

5. Риболов места во Германија

Lake fishing in the Danube Germany

Германија секако заслужува своето место на листата на најдобрите риболов места во Европа. Со толку многу големи реки и езера, тоа ќе биде чудо ако тоа не се направи листа. Некои од најпопуларните места за риболов во Германија мора да вклучува Дунав област. Во 8 километарски област Баварија Дунав, може да се фати голема разновидност на риба.

За повеќе речен риболов, Рајна и Елба, сакам особено во Баден-Виртемберг и Саксонија-Анхалт, односно, искуството е неверојатно. Сепак, ако сакате риболов езерото, секогаш има езерото Chiemsee и езерото Starnberg. И двете се прилично длабока, со изобилство на штука, пастрмка, и платика.

За сите риболовците со јадеж да патува, постојат начини да ги комбинираат своите две големи љубови. Европа нуди многу места за да се направи голема фати и уживаат во природата и суета градови слично.

Минхен во Салцбург возови

Минхен во Пасау возови

Нирнберг во Пасау возови

Салцбург за Пасау

 

Ако сакате да се доживее некои големи риболов, постојат голем број на лесно достапни 5 Најдобри места за риболов во Европа да уживаат. Ако сте подготвени да ја погоди водите, книга вашиот билети за воз сега, и не гледај назад!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “5 Најдобри места за риболов во Европа да уживаат во” на вашиот сајт? можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F5-best-fishing-places-europe%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.