Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 11/04/2021)

Франција е популарна туристичка жариште благодарение на своите прекрасни градови и познати знаменитости. Земјата е дестинација од соништата познат во целиот свет за неговата неверојатна култура и вкусна храна. Додека голем број на туристи стадото Париз, градот, често може да стане многу пренатрупани, особено во лето. за среќа, Франција има толку многу повеќе да понуди од само Париз и ние се истражуваат пет од помалку гужва градови подолу.

 

  1. Ремс (шампањ)

Ремс е градот и Шампањ е регион на вино и двете се апсолутно прекрасни. Во него се сместени некои од најреномираните лозја во светот и патниците се сигурни да уживаат во својата тивка атмосфера. Ако сте фан на шампањ, плаќаат на посетата е задолжителна. Регионот е неверојатно убава, но многу помалку преполн од главниот град на земјата. Додека во Champagne, бидете сигурни да се земе водени визба турнеја и да научат повеќе за тоа како е направен шампањ.

Мец на Ремс возови

Париз во Ремс возови

Луксембург Ремс возови

Лион на Ремс возови

 

  1. Лион

Лион не е само мирно одмор дестинација, но, исто така, Светско наследство на УНЕСКО поради неговите познати римски рушевини и прекрасни музеи. Ако сте со храна, Лион е еден од најдобрите места за да уживаат во некои од најпознатите вкусни деликатеси во Франција, иако не заборавајте да побарате совет во врска со престојуваат во здрава состојба додека се обидува нова храна во странство.

За оние кои се заинтересирани во архитектура, Лион е исто така дом на неколку ренесансни цркви дека ќе најдете расфрлани низ целиот град.

Брисел до Лион возови

Лондон до Лион Хајспед возови

Марсеј во Лион возови

Амстердам до Лион возови

 

покажуваат Лион Франција хоризонтот

 

  1. Грас

Ако сте заинтересирани за парфеми, Грас е совршена дестинација за вас. Откако сте ја доживеале својата тивка, луксузни улици, ќе најдете сами сакаат да се врати повторно и повторно. Грас е убава дестинација се наоѓа по должината на француската ривиера и, најдобар начин да ги импресионира локалното население еве да вежбате француски!!

како Грас мали улици чувствува

 

  1. Марсеј

Познат по тоа што е втор по големина град во Франција, Олимпик Марсеј е град со импресивни крајбрежните клима. Овде ќе ги најдете еп урнатини и прекрасни уметнички центри да те оставам забавуваат со часови. За оние кои сакаат релаксација, Олимпик Марсеј е дом на прекрасни плажи, каде што може да се искапат во пријатен морето. Олимпик Марсеј го нуди најдоброто од двата света како што е исполнет со културни активности, како и спокоен локации да се релаксираат во.

Монпелје во Марсеј возови

Убаво е да Марсеј возови

Париз до Марсеј возови

Лион во Марсеј возови

 

Брод во пристаништето во Марсеј

  1. мали

Често се смета за еден од повеќето потценети градови во Франција, Лил е помалку гужва од некои од популарните дестинации францускиот но сепак подеднакво убави. туристите можат да шетаат низ ликвидација ленти и да уживаат во шарени архитектура и суета атмосфера по патот. За љубителите на уметноста, на Палатата на ликовни уметности музејот е место што мора да се посети бидејќи е дом на втората по големина колекција на уметности во Франција.

Брисел во Лил возови

Антверпен во Лил возови

Париз во Лил возови

Руан во Лил возови

 

Лил Франција ноќ атмосфера

 

Кога ќе го посетите или на турнеја низ Франција, бидете сигурни дека нема да пропуштите ниту една од горенаведените градови! Како тие се помалку гужва, се движат низ нив ќе биде лесен и ќе биде во можност да уживаат во различни карактеристики на секој град. Една работа овие градови имаат заедничко е убава глетка и – секако – неверојатна храна, и на крај не заборавајте, во Европа луѓето се обучуваат за патување со Зачувај воз.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F5-less-crowded-cities-to-explore-in-france%2F%3Flang%3Dmk- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.