Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 03/12/2021)

Јужна Африка е земја на возбуда, разновидност, и богата културно значење. Се проценува дека во близина на 17 милиони посетители отпатува во Јужна Африка минатата година сам, и тоа е број кој најверојатно ќе се зголеми оваа година. Тоа е место на убава глетка, важна историја, прекрасна храна, и изобилство на работи кои треба да се види и не како турист.

Ако сте во потрага да ја посетите оваа неверојатна земја, веројатно ќе сакате да се знае она што таму е да се направи. Има носивост на работи кои играат улога во кои имаат најдобар Искуство, особено затоа што има толку многу суета туристички атракции, но понекогаш е убаво оди си тепан следи малку. Тоа се пет од најинтересните места во Јужна Африка, која не може да биде сте запознаени со.

 

1. Tembe Слон Парк

Повеќето луѓе кои се упатија во Јужна Африка за сафари авантура, најверојатно, ќе се бара да се оди на Kruger национален парк. И нема сомнение дека тоа е една од најважните, убави места во целата земја. но,, Јужна Африка нуди толку многу уникатен и неверојатен сафари искуства, и се упати кон Tembe Слон парк е еден од најдобрите начини на гледање на слонови одблизу и лично!

 

2. пат 72

пат 72 се наоѓа на Источна Кејп и е на крајбрежниот пат кој го поврзува Порт Елизабет со Источен Лондон. Тоа е една од најживописните возење правци во цела Јужна Африка, и дефинитивно место треба да бидат заинтересирани во. Постојат многу нешта да се гледаат и искуство на овој пат - се обиде да земе сето тоа во колку што е можно. Бидете сигурни дека ќе ја носите вашата камера, заедно со вас, премногу!

 

3. Преторија

Преторија е уникатна, потценети град во провинцијата Гаутенг Јужна Африка. Има многу да се истражуваат тука, како што Унијата згради, плоштад црква, и Преторија Зоолошка градина.

Сепак, еден од најимпресивните делови за Преторија е патување со воз во Преторија во Кејптаун. Се работи за 1,600 км и се 27 часа за да заврши - и најдобриот дел е тоа што можеш да патуваат на иконите Синиот воз компанијата. Со нивните мени Екслузивно готвач, компанијата нуди некои од најдобрите воз јадења во светот. Ова е крајна надвор од тепани (железничкиот) песна искуство кои ќе ви помогнат да видите Јужна Африка во сосема ново светло.

 

4. Amatola Планини

На Amatola Планини остане еден од најпознатите прекрасните места во цела Јужна Африка. Има толку многу природни убавини да се земе во кои овој мал град сместен во планините е како повлекува во сосема нов свет.

Постојат многу нешта да се направи тука, како пешачење и одење патеки. Тие подигаат шума во Hogsback се тврди дека биле инспирација за Mirkwood од J.R.R. Толкин реномираните децата фантазијата класичен Хобитот! Ова е совршено искуство за соло патници, двојки, и семејства слично. Кој не би сакал да Trek преку Mirkwood?

 

https://c1.staticflickr.com/4/3078/2417712865_8efff11b36_b.jpg

5. Sun City Resort

Sun City Resort е познат како Кралството на задоволството на регионално и може да се постигне со две-час возење од Joburg. Овој луксуз Resort и казино е совршено место за секој кој е во потрага по малку од богатството со Јужна Африка авантура. Постојат некои убави хотели тука, како и две наградувани терени за голф, и 7.000-те припадници на светилиште крокодил.

Како што можеш да видиш, Постојат голем број на прекрасни искуства за да се имаше низ цела Јужна Африка. Толку многу луѓе посета на добро познатите делови, но ова се некои од најнеобично. Ако може да се мисли на било што сте ги пропуштиле, Ве молиме да ни капка линија во делот за коментари.

 

Ве молиме посетете не на Saveatrain.com ако некогаш треба билети.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F5-spots-of-interest-you-may-not-know-about-in-south-africa%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/in_routes_sitemap.xml и може да се промени на / во до / или ru / tr и на повеќе јазици.