Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 04/11/2022)

Видете и Искуство многу повеќе од се одлучите на европскиот воз авантура. Патувањето со воз во Европа е типичен метод за на турнеја низ Европа и тоа не е мистерија зошто. На железничка мрежа е исклучително развиена толку патници може да го освои повеќе земји и култури во една епска патување. Како и со било форма на патување, тоа е добро да се подготви себе си за да се осигура дека имате најлесен можен и повеќето пријатно патување. Тука се нашите 5 совети за патување со воз во Европа.

 

Ако Патуваат Над 14 Денови – Истражување на различни железнички поминува

Ако планирате да се види голем број земји додека патувате со воз во Европа може да биде мудро да се разгледа инвестирање во InterRail Лозинка, или што не се граѓани на ЕУ повикаа на Eurail. Еден InterRail Лозинка ќе го направи вашиот воз патување полесно. Сепак, ако вие сте на построги буџет, поединечни билети може да работи надвор поевтини (особено ако се главно патување на исток од Германија). Размислете за вашиот буџет и да се направи некои истражувања пред да книга вашиот железнички премин. Нашата веб -страница saveatrain.com е совршено место да се започне да се испланира своето патување низ Европа.

Франкфурт во Келн возови

Брисел во Келн возови

Виена во Келн возови

Хановер Келн возови

 

патување со воз во Европа

Обидете се да го задржат своите места

Билети за воз и резервации седиште се две различни нешта. Билет ви овозможува да се качат во возот, и резервација ви гарантира место на одреден воз. пред вашето патување бидете сигурни дека ќе се разбере дали вашиот воз бара, препорачува, или не прифаќа резервации на места.

Ако е можно, се обиде да ги резервирате вашето место, особено ако се патува во желбата популарна земји како што се Франција, Италија, или Шпанија. За повеќето патување со воз во Европа, не сте обврзани да ги резервирате вашето место, сепак, качите на возот и се надеваат најдобар не е добра идеја. Вие би можеле да се каже да се добие од Вашиот седиште средината патување ако некој друг го има резервираниот. Со задржување вашето место, можете да изберете дали сакате патека или место до прозорецот. Можете да седат назад и да уживате во Возење со воз знаејќи дека нема да бидат прекинати да се движат.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Болоња во Рим возови

Неапол во Рим возови


Чувајте ги вашите лични предмети безбедно

Патувањето со воз во Европа е позната како една од најбезбедните начини да патуваат. Сепак, важно е да се внимава од за pickpocketers, особено со возови кои го спречуваат во големите градови. Не го оставајте вашиот багаж ранлив во воз или во станица. На ноќ возови, ако имате намера да спијам, бидете сигурни дека за да се обезбеди багаж на решетката со мала брава велосипед. За да има мир на умот, носат половината пакет под облеката да одржите вашиот пасош, телефон, и сите важни документи заштитени од било потенцијалните крадци.

Луксембург, Брисел возови

Антверпен во Брисел возови

Амстердам возови во Брисел

Париз во Брисел возови

 

патување со воз во Европа

Помалку е повеќе – совети за патување со воз во Европа

Одејќи од земја до земја или град до град е забавно и возбудливо патување. Сепак, на патувањето може да стане досаден, ако се носи тежок товар. Пак најважен and leave any items or products that are not needed behind.

Во зависност од воз што се движел на, може да има ограничен простор за складирање во текот на палети седиште и полици при патување со воз во Европа. Наместо носење на големи и тешки куфер, квалитет на лесен ранец е уште еден начин да просветвам вашиот товар.

Интерлакен во Цирих возови

Луцерн до Цирих возови

Берн во Цирих возови

Женева, Цирих возови

 

Спакувајте ги вистинските резерви за патување за патување со воз во Европа

Патувањето со воз во Европа обезбедува сензационални пати; сепак, тоа е добра идеја да се донесе неколку клучни елементи за да ви помогне да помине време, особено ако се одлучите за патување на повеќе од 2 часови. Прочитај книга, види филм на таблетот, пишува во вашето патување списание или започнат разговор со друг патник и пред да го знаете ќе биде на следната дестинација.

Брисел во Антверпен возови

Амстердам во Антверпен возови

Лил во Антверпен возови

Париз во Антверпен возови

 

 

Повеќето возови имаат или ресторан, кафеански вагони, или колички за ужина кои доаѓаат со продажба на сендвичи, безалкохолни пијалоци и повеќе. Но, ако сте со помал буџет патување или имате посебни диететски барања, тоа е мудро да се донесат некои закуски со вас на вашето патување.

 

Размислувате за патување со воз во Европа? Оди до Зачувување на воз онлајн да ги проверите сите наши ексклузивни цени и да започнете да ја планирате вашата следна авантура!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F5-tips-for-traveling-by-train-in-europe%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru до / ES / или де и на повеќе јазици.