Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 28/01/2022)

Овие се движат од конвенционални седишта до климатизирани кабини кои имаат седишта за навалување, па дури и се претвораат во кревети. иако шест-часовното патување е малку бавен, удобноста понудени од страна на возови и шармот на патувањето е извонредна. со убава глетка по патот, и трпезарија автомобил за да ви помогне да помине време, патувањето завршува се многу побрзо отколку што се очекуваше. Еве што возови во Европа нудат за овој пат.

 

Пристигнување во современиот Централна станица (HbF) кога патувате од Амстердам до Берлин или Берлин до Амстердам со воз, не е тешко да се возбудени околу патувањето што се наоѓа напред. Станицата е челична структура со неколку спрата, каде што возовите крстот над главата преку суспендиран шини. Тоа е многу добро поврзан со остатокот од градот преку линиите на метро и автобус станица, во центарот на Берлин. Ако не сте го резервира сместување во Берлин, добра опција само една минута далеку од станицата е InterCity Хотел.

 

Берлин до Амстердам со воз

Кога ќе заминете од Амстердам до Берлин со воз, да влезат во познатиот Централната станица во Амстердам, еден од најсимболичните објекти на градот, како и на аеродромот Шипол. лесно достапни, на централната станица била изградена во 1889, а денес добива околу 250,000 патници дневно. Станицата е многу добро обележани. Ако не зборуваат холандски, само запомнете дека името на платформата е “песна”. Ако е потребно, можете да четување некои англиски, од вработените на станицата зборува на јазикот. во Амстердам, добар избор на сместување во близина на главната железничка станица е Ibis Стил. таму, локацијата е совршен, бидејќи на железничката станица е во центарот, во близина на места на интерес.

Билет за воз Брисел до Амстердам

Билет за воз во Лондон до Амстердам

Билет за воз Амстердам до Берлин

Билет за воз во Париз до Амстердам

 

Амстердам во Берлин Skyline

Амстердам во Берлин со воз

Сервисот за воз на Амстердам до Берлин со воз е доста честа појава, и има околу два возови на час. Повеќето возови ден нудиме многу удобен услуга, но малку бавен, како што се запре во неколку градови по должината на патот. Првиот воз од Амстердам до заминува во Берлин 6:58 сум, пристигнуваат во германскиот главен град на 13:20. Од Берлин до Амстердам, првиот воз заминува во 06:37 и пристигнува во 13:08. Најдобар дел од патувањето во текот на денот, без сомнение, е пејзажи. Мали градови во внатрешноста на Германија и Холандија, како и планините и руралните предели, се апсолутно неверојатен!

Билет за воз Амстердам до Брисел

Билет за воз Амстердам до Лондон

Билет за воз Берлин до Амстердам

Билет за воз Амстердам до Париз

 

 

опции на седење во возот од Амстердам во Берлин се различни. Овие се движат од конвенционални седишта до климатизирани кабини кои имаат седишта за навалување, па дури и се претвораат во кревети. Од патувањето е долго, патуваат во една од овие кабини, кој нуди статисти, како што се светло, Овие се движат од конвенционални седишта до климатизирани кабини кои имаат седишта за навалување, па дури и се претвораат во кревети, Овие се движат од конвенционални седишта до климатизирани кабини кои имаат седишта за навалување, па дури и се претвораат во кревети, што го прави возможно да се види филмови во удобноста на вашиот кабина за време на целото патување. Запомнете да купат влезници најмалку две недели однапред, па да бидете сигурни дека нема проблем се случува.

 

Ние сме најмногу дефинитивно сигурни дека ќе обожавате возење од Амстердам до Берлин, и обратно. Да, таму ќе биде уште една посета, бидејќи штом ќе се обиде за прв пат, секогаш ќе сакате да се земе возот повторно и целосно да уживате во патувањето.

 

Значи, не сте подготвени да воз патување помеѓу Холандија и Германија со воз? ако е така, резервирајте ги билетите за воз со нас во 3 минути, на најевтиниот стапки, а е ослободено од ништожно резервација такси!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Famsterdam-berlin-train%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де да / NL / или тоа и на повеќе јазици.