Време на читање: 12 минути
(Последно освежено на: 04/11/2022)

Ние неодамна напиша блог Возење со деца на воз и да ви даде некои совети за чување на вашите малечки забавуваат. Читање книги, играјќи Уно, и слушањето аудио книги е дефинитивно задолжително за секого, но има тони апликации што треба да ги преземете пред да отпатувате таму, за кои веруваме дека не само што ве забавуваат, туку ќе ви помогнат да направите вашето патување повеќе организирани и забава! Од App Store за Google Play, Ние заокружена некои од најдобрите 23 Апликациите треба да го преземете, пред да замине. Сите што ви треба е паметен телефон и некаде пред вашето следно патување.

 

1. На место за престој: Airbnb

Без разлика дали тоа е легално во градот сте во посета или не, Airbnb е домаќинство име. Ова е дефинитивно една од апликации што треба да преземете пред да отпатува. понуди на стан далеку поевтини цени, и повеќе автентични искуства од овозможувајќи им на корисниците да се остане со локалните, или во нивниот дом. Апликацијата исто така нуди функција наречена Патувања, кој нуди искуства за да изберете од време на вашиот престој. Ние сме сигурни дека тоа нема да биде долго додека не нуди се што ви треба во еден да одам, но сега за сега, опциите што ги нудат дефинитивно вреди да се преземат.

Дижон до Париз со воз

Реими во Париз со воз

Лил до Париз со воз

Лондон до Амстердам со воз

Apps you need to download before traveling

 

2. Апликации што треба да ги преземете пред да патувате за последната минута во хотелската соба: хотел Вечерва

Реалноста е дека понекогаш вашиот Airbnb ќе падне. Тоа е единствената лоша работа на апликацијата. Но, да не се грижи, се уште може да имаат план Б. Хотел Вечерва е сигурен сервис кој почива на последната минута се занимава. партнери на компанијата со хотели да нудат попусти на празни соби, и ќе биде во можност да се резервира една во под 10 секунди. Можете исто така да 24/7 услуги на клиентите од екипата на Хотел Вечерва, во случај нешто тргне во погрешна насока.

Лондон до Брисел со воз

Лондон до Париз со воз

Линц до Салцбург со воз

Тури за Париз со воз

Apps you need to download before traveling

 

3. Апликации што треба да ги преземете пред да патувате за евтини хотели однапред: бункер

Хопер е апликација за лет и хотел кој наоди вас најдобрите цени за резервација. Ги анализира податоци за следење на цените и да се предвиди најевтиниот пати резерва соби и книга летови. Според својата веб-страница, тоа може да се пофали 95% стапка на успех во предвидувањата на резервации до една година однапред. Не е лошо!

Салцбург кон Виена со воз

Минхен до Виена со воз

Грац до Виена со воз

Прага до Виена со воз

Hotel Billboard

 

4. Апликации што мора да ги преземете пред да ги споредите цените: кајак

Додека ние веќе доби неколку апликации тука за сместување и патување планови, Кајак е на сите-во-еден стан, што им помага на цените се споредуваат помеѓу различни пребарувачи за сите ваши патувања потреби. Ова ги вклучува хотели, летови, автомобил имот, па дури и туристички пакети. Take advantage of its massive amounts of comparisons to book all the travel you’ll need in one spot.

Минхен до Салцбург со воз

Виена до Салцбург со воз

Грац до Салцбург со воз

Лондон до Лион со воз

 

5. Апликации што треба да ги преземете пред да патувате за билети за воз: Зачувај воз

Ако патувате низ Европа, има добри шанси ќе се прави вашиот начин со воз. Јавен превоз опции во Европа се познати по нивните врски крос-кантри, и додека летовите се брза, возови се попогодни, почесто, и услуги на многу повеќе правци. Во случај дека сте во потребата на билети за воз, преземете Зачувај воз стан да се направи купување евтини и лесно.

Дизелдорф до Минхен со воз

Дрезден до Минхен со воз

Нирнберг до Минхен со воз

Бон до Минхен со воз

Apps you need to download before traveling

 

6. Апликации за преземање пред да патувате за забава во движење: Netflix

До сега, сите знаеме што е Netflix. Ако не го направите, добредојде во цел еден нов свет! Пријавете се за бесплатен пробен период, преземете сите вашите омилени емисии или филмови и да ги гледаш додека сте на воз, без потреба за WiFi! Имајте на ум дека различни емисии се достапни според која земја сте во посета, па ако сте апсолутно зависни од еден, Осигурајте се да го симнете како многу епизоди што е можно повеќе пред да ја преминат границата!

Амстердам до Лондон со воз

Ротердам кон Лондон со воз

Париз до Лондон со воз

Брисел до Лондон со воз

netflix Entertainment

 

7. До Сплит Вашите трошоци со пријатели: Splittr

Патување со пријателите? Велики! Еден од најлесните начини за работите да се непријатно е ако не се подели вашиот патување фондови правилно. Избегнувајте конфликти и користете го вашиот мобилен телефон за лесно разделување на трошоците помеѓу пријателите. Ако имате група, ова е еден од апликации што треба да преземете пред да отпатува. Splittr е специјално за луѓе кои се патува. Внесете трошоци во движење, вклучувајќи и кој плаќа она и стан ќе го стори останатото.

Посета на различни земји со различни валути? Нема проблем. Сите валути се поддржани и може да се меша пари без да се направи себе си конверзија на валута.

Амстердам до Берлин од дожд

Лајпциг кон Берлин со воз

Хановер до Берлин со воз

Хамбург до Берлин со воз

Apps you need to download before traveling

 

8. Да дознаете колку да Совет: глобус Совети

Додека овој стан е достапна само на iOS, GlobeTips е прекрасна алатка за да им помогне на оние збунети околу ѓубрето на меѓународно ниво. Ова е особено важно за патниците порано економии засновани врз врв кои се борат додека се во странство. Без разлика дали сте во Франција или Шпанија, take advantage of GlobeTips to learn how much money to tip all professions.

Нирнберг до Штутгарт со воз

Минхен до Штутгарт со воз

Франкфурт до Штутгарт со воз

Хајделберг до Штутгарт со воз

Apps you need to download before traveling

 

9. Да се ​​разладите: мирна

Ако си нервозен патник, една од апликациите што треба да ја преземете пред патувањето е смирена, тоа е апликација која ќе ви биде најдобар пријател. Оваа корисна алатка за патување има носивост на различни медитации за вознемиреност, авто-утешителен, дишење, и повеќе. Таа, исто така нуди смирувачки звуци да ви помогне да се опуштите. Како стресен патник и самиот, Мирна ми помага да си ја задржам мојата, добро, calm on the road.

Париз до Стразбур со воз

Луксембург до Стразбур со воз

Нанси до Стразбур со воз

Дижон до Стразбур со воз

yoga pose

 

10. Да се ​​сочува вашите спомени: во живо преселник

Пишувајќи во списанието е старата школа страшни. Но, нешто на хартија значи дека ризикуваат да го изгубат тоа, особено кога сте во посета на повеќе земји. Друга од апликациите што треба да ја преземете пред патувањето е livetrekker.com. Весник на патувањето, па можете да се погледне назад на вашите патувања на интерактивна мапа. Апликацијата ќе се следи како да одиш, по повод одбележувањето на црвена линија заедно со карта за точниот пат да ве однесе; на стан, исто така, ја следи вашата брзина и височина, што го прави одличен за авантури. Додај слики, Видео, аудио, и текст по пат, создавање дневник мултимедијална патување можете да ги споделите! слободен, iOS и Android, livetrekker.com

Римини до Милано со воз

Рим до Милано со воз

Болоња до Милано со воз

Верона до Милано со воз

 

 

11. Да се ​​чува себе организиран: PackPoint

Тоа е веројатно само на возбуда да оди на една авантура, но секогаш има нешто што ние заборавајте да се направи или пакет пред патување. За среќа, технологијата е тука за да го спаси денот повторно. Превземи PackPoint! Таа гледа во временската прогноза за датумите и локациите на вашето патување. Таа, исто така ќе ве праша да изберете активности ќе може да учествува во текот на вашите патувања, како што се на состанокот за бизнис, пливаат во базен, или фенси вечера. Then it will offer up a packing list of items you should bring based on these activities. snazzy, право? Можете исто така да го споделат она што сте го нашле со вашите пријатели, изработка на нивните патувања полесно, премногу! па се сеќавам на оваа важна врвот на апликации треба да го преземете, пред да замине.

Брисел до Амстердам со воз

Хамбург до Амстердам со воз

Берлин до Амстердам со воз

Париз до Амстердам со воз

Apps you need to download before traveling

 

12. За совети Активности: TripAdvisor

Вчерашниот службениот времето е супер апликација која може да ви даде милиони прегледи на само за нешто, на брз и лесен начин! Најдобриот дел во врска со тоа е дека коментарите, мислења, видеа, и слики од вистински луѓе, па да знаете дека е легитимно! Пробате функција блиску до мене TripAdvisor е да се најде добро проверени места во близина, но најдобра карактеристика на стан има да понуди е бројот на земји кои ја поддржува - тоа е само за секаде, што го прави неопходен водич за секој патник. Вие исто така може да побара конкретни прашања патување во форуми на стан или да додадете своја критика на сличен начин да се помогне.

Келн до Франкфурт со воз

Минхен до Франкфурт со воз

Хановер до Франкфурт со воз

Хамбург до Франкфурт со воз

 

13. Да научат да зборуваат како локален: Duolingo

Иако се зборува полека со над-претерани рака гестови се чини забава, понекогаш тоа може да се добие малку досаден. внесете Duolingo. Ако сте сериозни за добивање на со локалното население, симнете овој стан!

Тој нуди курсеви почетник ниво, но тоа е исто така одлична алатка за оние кои бараат да се четка на различни јазици. Вие исто така може да разговарате со ботови во изберете јазиците. Ова може да биде особено корисно кога ќе се обидуваш да ги научат фрази, кои најверојатно ќе да се користи најмногу во странство.

Луксембург до Брисел со воз

Антверпен до Брисел со воз

Амстердам до Брисел со воз

Париз до Брисел со воз

 

14. За да дознаете што тие велат:: Google Translate App

Додека ние сме веќе препорачува Duolingo, Ако сте во време криза и сакаат да комуницираат во реално време, Google Translate е апликацијата да користи. Се одликува со препознавање на глас и во основа секој странски јазик што некогаш ќе средба, прави ова е еден од најдобрите апликации Преводот. Тоа е симпатични дали имаш Андроид или iPhone, и е уште употребливи присутен.

Берлин до Дрезден со воз

Хановер до Дрезден со воз

Потсдам до Дрезден со воз

Нирнберг до Дрезден со воз

 

 

15. За да се направи нови пријатели: Meetup

Ако сте тип на патник кој сака да се направи нови пријатели додека патуваат, не гледам подалеку. Meetup е еден стан посветени да ви помогнеме да се исполнат истомисленици луѓе од целиот свет. Можете да се формираат групи врз основа на интерес, и да се создаде настани како што се бар индексира и оброци со локалното население. Во стан дури има и опција за семејства да учествуваат во дете-пријателски активности. Ница!

Нирнберг до Прага со воз

Минхен до Прага со воз

Берлин до Прага со воз

Виена до Прага со воз

 

16. Да се ​​добие околу кога ќе пристигнете: желбата

Иако ние секогаш ќе им препорачаат на користење на воз наместо со автомобил додека патувате, ако се наоѓате себеси пристигнуваат доцна во ноќта или насловот некаде без услуга ќе треба да ги користат Убер. Иако не секоја земја има Желбата или својот американски конкурент Lyft, речиси секоја земја има такси стан на некој вид. Без разлика дали сте во Казахстан или Франција, find your local taxi app and make sure to download it before hopping on the train.

Минхен до Цирих со воз

Берлин до Цирих со воз

Базел до Цирих со воз

Виена до Цирих со воз

Apps you need to download before traveling

 

17. За да се движите Оние ветровитите улици: Google Maps апликација

Откако сте го симнале и да се најде себе си скитници на улиците во потрага за најдобар baguette, Ќе ви треба Google Мапи за да се добие околу. Зошто? Бидејќи Google Maps е еден од најдобрите навигација апликации во светот. Од одење насоки за возниот ред, Google ви се опфатени. Уште подобро, можете да даунлоадирате мапи за употреба присутен, which means in areas with spotty WiFi you can still find that hidden bistro down an alley.

За да даунлоадирате мапи, едноставно глава до Google Maps на вашиот паметен телефон и да стигнете до картата што сакате да ја користите. Откако тоа е центриран на саканиот локации, тип во “OK мапи” во полето за пребарување. Google ќе почнат да ја преземете офлајн мапи на Вашиот телефон за да ги користите во секое време. Тоа е тоа!

Ла Рошел до Нант со воз

Тулуз до Ла Рошел со воз

Бордо до Ла Рошел со воз

Париз до Ла Рошел со воз

navigation apps

 

18. Апликации за преземање за да го следат вашето патување: TripIt

TripIt е апликација за следење патувања што помага во организирање сите ваши информации за патување на едно место. Од лет резервации на хотелски резервации, TripIt организира сè во маршрутата лесен-за-читање, кој ви држи на вистинскиот пат. Или се поврзе на вашата сметка директно на стан, или проследете ги сите пораки за потврда, и TripIt ќе го стори останатото. Достапни на десктоп, Андроид, или Apple iPhone, you’ll be able to use it anywhere in the world.

Genенова до Венеција со воз

Торино до Венеција со воз

Парма до Венеција со воз

Ла Специја до Венеција со воз

 

19. Запознавање со Девизен курс,: Валута App страна Зачувај воз

Иако ова може да биде малку повеќе лажат, постојат многу пати сум бил на пат без податоци или WiFi и се очајни да се знае на девизниот курс. Без разлика дали тоа е сенка на таксист или турнеја која бара да се плати во готово, имаат еден стан на рака, за да дејствува како конвертор на валути може да биде среќа. Зачувај воз стан валута работи на или офлајн, па тоа е секогаш на располагање кога ви треба.

Базел до Интерлакен со воз

Берн до Интерлакен со воз

Луцерн до Интерлакен со воз

Цирих до Интерлакен со воз

american 100 bill dollar

 

20. За сè: WhatsApp

Ако не веќе имаат овој стан на вашиот телефон, го добие. Додека Северна Америка во голема мера ја пропушти податоци-базирани мобилни апликација, WhatsApp е се користи низ целиот свет за размена на пораки, видео повици, и говорни повици. Нејзината популарност е таква што повеќето бизниси во странство да работат со голем број WhatsApp во прилог на, па дури и во замена за стандардните телефонски број. Trust us when we say you’ll need to download WhatsApp.

Фиренца до Арецо со воз

Перуџа до Арецо со воз

Болоња до Арецо со воз

Сиена до Арецо воз

Apps you need to download before traveling

 

21. Апликации што треба да ги преземете пред да патувате за вашите летови: LoungeBuddy

Иако тоа не е секогаш најдобрата идеја да лета, особено во Европа, Понекогаш ќе треба да се фати летот да се упатат каде што возовите не може да оди. Ако не завршуваат на аеродром, себе си се направи корист и да ја преземете LoungeBuddy, корисна апликација за патување, кој ви овозможува да се купат намалена пристап до аеродромот салони. Ова е особено корисно за оние кои долго layovers, што се аеродромот салони нудат бесплатна храна и пијалаци. Уште поважно, тие дејствуваат како засолниште од метежот и вревата често се наоѓаат во аеродромските терминали, па вашиот следен престој ќе биде повеќе пријатни.

Берлин до Ахен со воз

Франкфурт до Келн со воз

Дрезден до Келн со воз

Ахен до Келн со воз

 

22. За Американците Во Европа: Метрички конверзија App

Додека други сакаат да се смееш на Американците и нивните карактеристични придржување до царскиот систем на мерење, тоа може да создаде сериозна причина за загриженост кога тие глава во странство. Колку брзо се деведесет километри на час? Колку чини еден килограм тестенини тежат? Дали сите овие прашања и одговори без да гледа глупо со преземање на апликацијата метрички конверзија на Вашиот телефон пред да почнат да ви патување или со користење на на располагање во нашата секција на апликации Зачувај воз еквивалент стан Зачувај воз Блог.

Берлин до Ротенбург Обе Дер Таубер со воз

Штутгарт до Ротенбург Об Дер Таубер со воз

Минхен до Ротенбург Об Дер Таубер со воз

Франкфурт до Ротенбург Об Дер Таубер со воз

 

23. Да влезат во САД: Mobile App пасош

Единствениот официјален влада стан на оваа листа, Мобилни пасош е понудено од страна на САД за царинска и гранична заштита за да им помогне на патниците да влезат во САД со леснотија. Преземете ја, пред да пристигне во САД и го користат за да се пополни вашите информации на вашиот мобилен телефон. потоа, поднесете вашата форма откако ќе допре долу и да скокнеш на масовен за имиграција киосци во САД. Тоа е бесплатен и лесен за употреба!

Бремен до Нирнберг со воз

Лајпциг до Нирнберг со воз

Хановер до Нирнберг со воз

Хамбург до Нирнберг со воз

Ова е нашата листа на најдобри апликации што треба да ги преземете пред да патувате, без разлика дали е на долго патување со воз или само локално возење. Ако ви треба помош со вашите планови за патување, Зачувај воз понуди билети на евтини цени, заштедувате вашиот буџет за повеќе забавни активности, кога ќе пристигне во вашата дестинација!

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница? Кликни тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fapps-download-traveling%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.
  • Ако имате веб-сајт, можете да се поврзете со нашите Зачувај воз RSS наслови.