Нарачајте билет за воз СЕГА

автор: Лаура Томас

10 Најубавите улици во Европа

Време на читање: 5 минути Европа е полна со некои од најубавите улици. Од најпознатите домот и шарени на необичен. Некои од најубавите улици во Европа веќе се откриени и добро воспоставена на туристичката патека, но други се вистински скриени скапоцени камења, кои само…

5 Најдобри Божиќни Пазари Во Германија

Време на читање: 5 минути Можете ли да верувате дека повторно е скоро тој период од годината? Тоа е најубавото време од годината! Навистина се влезе во духот со Божиќ пазари за најдобар во Германија! Од крајот на ноември до Бадник, градските плоштади низ цела Германија се…

5 Најпознатите Поставен Скриени Скапоцени Камења Во Белгија

Време на читање: 5 минути Save A Train ви носи 5 Најпознатите Поставен Скриени скапоцени Камења Во Белгија да ја посетите! Има повеќе да се Белгија, отколку само пиво. Откријте чудат замоци, тајна скулптури, и градови кои се уште не се на вашиот радар но целосно треба да биде! Белгија нема…

5 Најдобрите Природни Топли Извори Во Европа

Време на читање: 4 минути океаните, реки, и езера не се само убави природни чуда кои се достоен за планирање на одмор околу. Ние сме именување на нашите 5 Природни Hot Springs во Европа, кои се повеќе од вреди да се посети со помош на билети за воз Зачувај воз….

10 Повеќето специјални настани во Холандија

Време на читање: 7 минути Ако штотуку сте се преселиле во Холандија или размислувате да скокате со воз за да го посетите неколку дена, Вие најверојатно се прашувате што 10 Најмногу специјални настани во Холандија се. Beе бидете задоволни да знаете дека има многу…

Најдобра Ден патувања да се земе од Берлин

Време на читање: 4 минути Дневните патувања со највисоко рангирање што треба да се направат од Берлин се задолжителни и покрај тоа што самиот Берлин е фантастично место за посета! Има доволно голема атракции во Германија капитал за да ви ги окупираа денови. Сепак, дневни патувања од Берлин до соседните градови и селата можат…

Врв 5 Најубавата шумите во Европа

Време на читање: 5 минути Ние сме индекс 5 Најубави шуми во Европа точно на време за празничните сезонски празници! типичен одмор свратилиште за повеќето љубители на патувањето е на плажа. Но, Европа има многу повеќе од брег за истражување. Придружете ни се додека газиме…

Повеќето единствена Што да се прави во Амстердам

Време на читање: 8 минути Без разлика дали сте во посета на Амстердам, за прв пат или се враќаат истражуваат прекрасни каналите повторно, ќе сакате да знаете за најуникатните работи што треба да ги направите во Амстердам! Ако сте подготвени да побарате авантури надвор од авенијата Дамрак во Амстердам, оваа листа…

5 На најдобрите трговски места во Европа

Време на читање: 5 минути Кога патувате во странство, сите ја сакаме шансата да одиме на шопинг за себе, семејството и пријателите! Таа се чувствува различно во друга земја, нели? Кога станува збор за Европа, шопинг не разочара. Not only does it have famous shopping cities such as London

10 Совети Како да се организира своите рачен багаж

Време на читање: 6 минути Без оглед на должината на патувањето - било да е тоа одмор за викенд на плажа или тринеделно патување по хималаите - ќе треба да спакувате торба од која било големина, и ќе сакате да знаете како да се организирате, во овој блог ќе се фокусираме…

Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија